Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

3. ahogy írták pollenszűrő csere és kitakarítás még a ventillátornak is, mert ott is szoktak érdekes dolgok lenni, attól pedig rázkódik, mert nincs egyensúlyban a szeméttől...

Qpack!

Ezt a vent takarítást hogy csinálod? Mit kell hozzá bontani?

A motortér felől a felső takarást elég, vagy belülről is kell bontani a pollenszűrő előtti résznél valamit?

A szellőztető venti mennyire bontható?

Hideg időben néha ciripel az enyém 1-es fokozaton egy darabig, meg akarom fújni valami kenőanyaggal a tengelyét.

Link to comment
Megosztás:

Qpack!

Ezt a vent takarítást hogy csinálod? Mit kell hozzá bontani?

A motortér felől a felső takarást elég, vagy belülről is kell bontani a pollenszűrő előtti résznél valamit?

A szellőztető venti mennyire bontható?

Hideg időben néha ciripel az enyém 1-es fokozaton egy darabig, meg akarom fújni valami kenőanyaggal a tengelyét.

az is elég lehet, de javasolnám Lecso cArtásrs képeit a könnyebb szerelés és érhetőség kedvéért...Lecso keringető csappantyú javítás

Link to comment
Megosztás:

az is elég lehet, de javasolnám Lecso cArtásrs képeit a könnyebb szerelés és érhetőség kedvéért...Lecso keringető csappantyú javítás

Nah sziasztok!

Most értem haza melóból! Meghallgattam és lehet hallani a csap fordulását. A másik érdekes dolog amit ma vettem észre, hogy amikor melegre állítom akkor hallani vmi fura búgást a középkonzolnál a légbeömlőnél. Ez jelenthet valamit? Kezdek aggódni, hogy ez nem is lesz olyan egyszerű mutatvány. Előre is köszi Qpack a segítséget! Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.4 16V G Astra mennyivel eszik átlagban többet ha klímázok?

+0.5, 1liter/100km?

Nekem a Caravan Z14 motorral kb 0,5l.

Ez szerintem sok dologtól függ. (környezeti hőmérséklet, állandóan klímázol-e, városi-vidéki közlekedés)

Link to comment
Megosztás:

Hello!A párologtató csere után 1 hónappal,intenzív klímahasználatkor(160km-en végig)az asszony azt vette észre,hogy az anyósülésnél csöpög a víz a lábára.Nem sok,pár csepp úgy 5-6.Milyen víz ez,és lehet,hogy a műszerfalban több is van mint 5-6 csepp?Kicsit kezdek parázni,hogy a szaki eltolt valamit.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nekem például 1 hónapja volt klímaservice,pollenszűrő csere,meg fertőtlenítés is,és mégis párásodik. <_<

Párásodás attól is lehet, h a belsőlevegő keringtetésre állító csappantyú nem működik és belső levegő keringtetésen állt meg. Nekem ez volt a gond.

Link to comment
Megosztás:

Párásodás attól is lehet, h a belsőlevegő keringtetésre állító csappantyú nem működik és belső levegő keringtetésen állt meg. Nekem ez volt a gond.

nem gondolom, inább, lehet túl nagy venti fokozaton használod és magával ragadja a cseppeket a párologtatóról...vagy a pollenszűrő ajtajának tömítése hibás és inkább ott folyik ki, jön ki, mint lefolyna a lekondenzálódott pára/víz...

Link to comment
Megosztás:

nem gondolom, inább, lehet túl nagy venti fokozaton használod és magával ragadja a cseppeket a párologtatóról...vagy a pollenszűrő ajtajának tömítése hibás és inkább ott folyik ki, jön ki, mint lefolyna a lekondenzálódott pára/víz...

2-es fokozaton ment végig,de aztán hazafelé már nem csöpögött.Feleslegesen aggódtam.A pollenszűrő ajtó meg lehet,hogy tényleg tré,mert amikor én cseréltem a szűrőt anno,már akkor sem volt meg mind a 3 csatja.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
hello

bontóba lehet venni ventillátort, vagy csak a hűtővel egyben adják?

megmukkant az ellenállásom, így klímával jobban melegszik az autó, mivel nincs alacsony ventifordulatszám

idegesítő

lehet külön is..a vaterán is volt a múltkor is...de éna helyedben megjavítanám az ellenállást, nem adnék ki pénzt rá...hogy hogyan....biztos megtalálod...már volt aki az instrukciók alapján megcsinálta és azta is megy neki...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A probléma egyenlőre megoldódott azzal hogy fel lett töltve gázzal. Szóval okés a hűtés. Na de volna itt még egy problem. Az ülések alatt levő nyílásokból alig jön a levegő. Gondolnám én, tán ki kéne pucera. Nincs valami kép vagy rajz a légcsatornákról? Van nekem egy TIS 2000 nevű progim de használni még nem nagyon tudom. Sajna nem magyar ezért nehéz ügy. A hiba meglelve! :) Ahol a légcsatorna megy lefelé (a közép konzolnál), alul ketté ágazik. Ott volt a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok kedves Mesterek és Cartársak!

A következő lenne a kérdése(i)m:

Ha klímát használok, akkor egy (vagy rövidebb vagy kicsit hosszabb idő után) szürcsögő hangot hallok. Ez hol megszűnik, hol előjön. Eléggé bosszantó. Hol kezdjek neki a "javításnak"? Csak töltessem fel gázt és az elég vagy esetleg lehet valami más is.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogy lehet kitisztítani a klímát. Vannak ezek a tisztító sprayk. amit ide oda be kell fújni. Ez elég vagy esetleg van jobb megoldás is. A pollenszűrőt nemrég cseréltem.

Előre is köszönöm a válaszotokat...

további szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Nekem is szörcsögött rendesen, viszont nekem nem hűtött. Feltöltés után (nálam) elhalkult. Annyit még elmondanék hogy feltöltés után jó alaposan nézz a szelep belsejére mert nekem egy hét után újra kellett tölteni. A hiba az volt hogy a szelep nem záródott vissza rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Nekem is szörcsögött rendesen, viszont nekem nem hűtött. Feltöltés után (nálam) elhalkult. Annyit még elmondanék hogy feltöltés után jó alaposan nézz a szelep belsejére mert nekem egy hét után újra kellett tölteni. A hiba az volt hogy a szelep nem záródott vissza rendesen.

Köszi Sebald!

Hűteni hűt hál isten csak szörcsög, mint a gyerek a szívószállal. Megpróbálom feltöltetni valami szakival és megmondom neki azt a szelepes dolgot is.

Mégegyszer köszi, remélem jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

lehet külön is..a vaterán is volt a múltkor is...de éna helyedben megjavítanám az ellenállást, nem adnék ki pénzt rá...hogy hogyan....biztos megtalálod...már volt aki az instrukciók alapján megcsinálta és azta is megy neki...

sajnos itt nem olyan egyszerű dolog, nem olyan az ellenállás, mint a megelőző autómban, amiben megforrasztottam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megint elment a gáz, megint találtunk egy helyet ahol ereszt. Most a hűtő szélén levő hengeres rész (azt hiszem ez valami szűrő vagy szárító) tetején levő fekete műanyag kupak szerűségnél. A kérdésem az volna hogy ez menetes? Elég ha húzok rajta? Ez valóban csak egy kupak? Opelék azt mondták 27-30e.-re számítsak. Szerintem durva. Pláne hogy a Tesz-veszen 15-ért van egy gyári új.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megint elment a gáz, megint találtunk egy helyet ahol ereszt. Most a hűtő szélén levő hengeres rész (azt hiszem ez valami szűrő vagy szárító) tetején levő fekete műanyag kupak szerűségnél. A kérdésem az volna hogy ez menetes? Elég ha húzok rajta? Ez valóban csak egy kupak? Opelék azt mondták 27-30e.-re számítsak. Szerintem durva. Pláne hogy a Tesz-veszen 15-ért van egy gyári új.

Az csak kupak, kapd le nézz alá. Ott van egy zégergyűrű, ha azt lekapod, akkor kijön a kis aluminíum. Annak van tömítése, olykor elég csak ezt cserélni.

Link to comment
Megosztás:

No beszéltem egy ismerőssel. Azt mondta hogy az az alu hajlamos elrohadni. Lebeszélt a barkácsolásról. Én vagyok gyáva vagy jól teszem ha nem piszkálok bele? Az egyik verzió hogy szétszedem, a gázt kiengedem a szabadba és vagy meg tudom oldani vagy nem. Ez egy 6.500-as feltöltéssel megállhat. A másik hogy odaviszem, lefejti, kicseréli amit kell, feltölti aztán 15-20e. Ja, 1-2e-ért van bele festéke is ami elárulja az esetleges egyéb hibát. Végül is ez sem 30. Nem? Mi a véleményetek? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.