Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem, kérem irjatok ha valaki tapasztalt hasonlót. Tavaly vettem egy 2005 Novemberi G astrát. Tegnap egy picit elfüstölt valami a motortérben.

ha tudtok valamit írjatok. köszönöm

Először is részvétem, másodszor ez inkább az általános műszaki problémákhoz illene.

Nah akkor nézzük. Amit behatároltál helyet ahonnan a füst jött az az abs automatika vagy a relé doboz. Mivel irtad hogy kinyomta az abs hibát ezért arra tudok gyanakodni hogy az abs vezérlőd égett porrá. Ami eredményezhette hogy elnyomott vmi olyan biztit a rendszerbe ami az ecunak a körébe tartozik és ezért nem indul el a verda. Szerintem keress meg egy jó szerelő. PL WESS-t aki szerintem simán megoldja. Itt a forumon privibe kérdezz rá hogy mikor érne rá.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy olvasom, vannak itt olyanok, akik elég jól értenek a klímához, így Nekem is lenne egy kérdésem.

Két éve már töltettem a klímát, mert amikor bekapcsoltam nem hűtött rendesen, és a kompresszor is zajosan járt. A töltés után megszűnt a zaj, és a hatásfoka is jobb lett. Mikor a múlt héten bekapcsoltam a klímát, észrevettem, hogy nem fúj olyan hideg levegőt, mint korábban. Arra gondolok, hogy talán szökik valahol a gáz. Megnéztem a kompresszort is, hogy kapcsol-e, és azt figyeltem meg, hogy amikor bekapcsolom, akkor zár a kompresszor végén lévő szerkezet, majd változó időközönként olyan két másodperces időszakokra kikapcsol.

A kérdésem az lenne, hogy ennek a kapcsolószerkezetnek (nem tudom pontosan hogy nevezik)

1) így kell e működnie

2) esetleg a rendszerben lévő kevés gáz miatt működik így, és egy töltéssel megoldódik a probléma

3) valamilyen hiba van kialakulóban.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Szerintem is töltesd fel, de kérd meg, hogy tegyenek bele gázszinezőt. Ez egy neozöld lötyi, ami elvileg kimutatja, ha szivárog. Egyébként töltés során a vákuumteszt is mutathatja, ha alami nem stimmel. Ha nem csinál a szaki vákuumtesztet, azonnal hagyd ott a szervízt... :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
sziasztok

nem indul be a klimám, azt mondja az elektronikus hogy tekercs probléma. tekercset lehet-e külon kapni, vagy kell 1 uj kompresszor?

Én azért mielőtt ezt elhinném mérnék egy feszt a kompri kimenetén meg egy tekercs ellenálást. Ha nem szakadás vagy nem túl pici érték akkor jó nagy lehúzásnak leszel áldozata.

Link to comment
Megosztás:

lemértem a feszt a kimeneten, semmit sem mutatoot, akkor csak a tekercs lehet, külön csak tekercset lehet-e kapni, vagy kell 1 uj kompri?

Hát ha semmi fesz nem volt a kimeneten akkor ne is várd hogy behúzzon. Akkor ott biza más miatt nem jó. Ha meg ellenálást akartál irni a tekercsen az volt végtelen akkor tekercs probléma. Ezt tisztázzuk utána mondom mit lehet tenni. Természetesen a feszt nem a tekercsen kell mérni ott ellenálást. A feszt a stekkeren kell mérni ami rámegy a komprira. Természetesen bekapcsolt klímánál járó motor mellet, és nagyon óvatosan mert ott pörög az ékszíj tárcsa.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha semmi fesz nem volt a kimeneten akkor ne is várd hogy behúzzon. Akkor ott biza más miatt nem jó. Ha meg ellenálást akartál irni a tekercsen az volt végtelen akkor tekercs probléma. Ezt tisztázzuk utána mondom mit lehet tenni. Természetesen a feszt nem a tekercsen kell mérni ott ellenálást. A feszt a stekkeren kell mérni ami rámegy a komprira. Természetesen bekapcsolt klímánál járó motor mellet, és nagyon óvatosan mert ott pörög az ékszíj tárcsa.

lemértem én az ellenállást a kompresszor bemenetén állo motornál és semmit nem mutatott, a csillag gomb adja a jelet azt is megnéztem, megprobálom elinditani a motrot és mérek ugy 1et

Link to comment
Megosztás:

lemértem én az ellenállást a kompresszor bemenetén állo motornál és semmit nem mutatott, a csillag gomb adja a jelet azt is megnéztem, megprobálom elinditani a motrot és mérek ugy 1et

Ha a kompri bemenetére azt érted ami a komprin van csati (tehát a belemegy a kuplungba), akkor kár is kisérletezni. Mert ha nincsen ellenállása a tekercsnek akkor hiába is mérsz feszt a kocsi felől jövő végén a kábelnek akkor nem fog behúzni(tehát szakadsz a kör). De a kocsi felől nehogy ellenállást mérj, mert ha minden okk, akkor azon a csatin meg fog jelenni a 12V ha elindítod a motort. És biza szegény műszer ha ohm állásba lesz, és te feszt adsz neki akkor tönkremegy. Ellenállást csak a kompresszor csatiján mérj, (ami a kocsi felől jön rádugós ott csak feszt), járó motornál bekapcsolt klíma mellet,és NAGYON ÓVATOSAN(forgó ékszíj tárcsa)!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Azt mondja a klímás emberke, hogy valszeg a hőcserélőnél ereszt valami tömítés és azt kéne megnézni, de ahhoz ki kell bontani a műszerfalat! :rolleyes: ;) :D

Tényleg???? Nem lehet hozzáférni valahogy a lábtérből? Nem szívesen bontatnám ki!

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Azt mondja a klímás emberke, hogy valszeg a hőcserélőnél ereszt valami tömítés és azt kéne megnézni, de ahhoz ki kell bontani a műszerfalat! :rolleyes: ;) :D

Tényleg???? Nem lehet hozzáférni valahogy a lábtérből? Nem szívesen bontatnám ki!

Biztonsággal megállapítani csak kiszereléssel lehet. De motortérből nyomáspróbával ki lehet deríteni!! Szal mielőtt bontanál nyomás próbáztass egyet a motortér felől. Minden legyen lekötve csak a belső hőcserélő legyen nyomás próbázva! Normális klimás meg tudja oldani hogy leválaszt mindent utána csak az érintett részt vizsgálja. Haver F asráját is igy nyomás próbázták. Neki mákja volt mert neki vmi tömités volt rosz amit nagyobb bontás nélkül ki tudtak cserélni. Remélem neked is vmi ilyesmi gondod lesz ha egyaltalán belső gond.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Robi a segítséget.

Sajna ilyen "klímás" ismerősöm elvileg nincs, aki ennyire "leszabályozná" a dolgokat. Viszont tegnap este voltam a szaki(k)nál. Nem találtak a motortérben semmi szivárgást (2 hete megszineztettem). És a poén az egészben az, hogy elvileg a nyomás meg is maradt. Max egy nagyon-nagyon pici hiányzott (talán 0,5bar). Körbeálltuk páran és próbálgattunk pár dolgot. esetleg a szabályzó gomba? Nem, mert direktre kötöttük a ventit, és úgy is 23-25°C levegőt nyomott a KLÍMA! Műszerre volt rakva folyamatosan és az elmenő olyan 2-3°C-os volt a "visszatérő" pedig 33-34°C.

A gond csak az volt, hogy az utastérbe nem jutott be ez a levegő. Kiszereltük a pollenszűrőt átnéztük a fűtésszabályzó dolgokat is, de semmi. Minden a legnagyobb rendben volt. Kb. 2,5 órát nyüstöltük, majd arra jutottunj, hogy lefejtjük az összes gázt és újratöltjük. Meg is volt pár perc alatt és jön is a hideg. Semmi hangos szürcsögés, semmi folyamatos "csapágyszerű" hang nem jön. A kérdés ismét az MEDDIG????? Remélem nem megint egy hétig! Ha igen, akkor van egy eladó részben működő klímám :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen! de nem a kompri, mert csak az utastérben lehet hallani. A motortérben a kompreszzornál nem.

Csapágy szerű mormogás jellemzően a delphi NX es komprik hangja. Ez a mindenkori nyomástól nagyban változó hang. Az enyémnek is van ilyen hangja. Igaz az enyémet is már kéne tölteni de nagyon nincsen meg a rávaló. Figyi ha nem szivárog akkor nem hetekbe lesz mérhető hogy meddig lesz jó. Neked hogy és mennyiért töltötték?

Link to comment
Megosztás:

Csapágy szerű mormogás jellemzően a delphi NX es komprik hangja. Ez a mindenkori nyomástól nagyban változó hang. Az enyémnek is van ilyen hangja. Igaz az enyémet is már kéne tölteni de nagyon nincsen meg a rávaló. Figyi ha nem szivárog akkor nem hetekbe lesz mérhető hogy meddig lesz jó. Neked hogy és mennyiért töltötték?

Az igaz, hogy delphi kompri van benne és az is, hogy befolyásolja a nyomás (mint számomra is kiderült) ezt a hangot. Ahogy írtam is feltöltés után mint az álom olyan. Spec engem zavar ez a hang, ha előjön. Én olyan vagyok, hogy minden működjön úgy ahogy kell. Bár ez néha sok idegeskedésbe és sok "kavicsba" kerül . ;) . Erre mondta ez egyik barátom, hogy a rádió azért van a kocsiba, hogy ezeket "orvosolja". Csak egy kis hangot kell rá adni és máris nem hallod azokat a csúnya hangokat :D :D :D :D .

Nekem egy barátom töltögeti ( :D folyamatosan) tehát eddig nem került semmibe. De kb. 8000,- Ft és ebbe benne van, hogy lefejtik és újratöltik.

Neked mennyi ideig bírja egy feltöltéssel? Egy kicsit több, mint 1 éve vettem a vasat és előtt állítólag kb. fél évet állt az autó. Egyszer fel lett töltve tavaly nyár végén és most 1-2 hónapon belül már harmadszor :rolleyes: .

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, hogy delphi kompri van benne és az is, hogy befolyásolja a nyomás (mint számomra is kiderült) ezt a hangot. Ahogy írtam is feltöltés után mint az álom olyan. Spec engem zavar ez a hang, ha előjön. Én olyan vagyok, hogy minden működjön úgy ahogy kell. Bár ez néha sok idegeskedésbe és sok "kavicsba" kerül . ;) . Erre mondta ez egyik barátom, hogy a rádió azért van a kocsiba, hogy ezeket "orvosolja". Csak egy kis hangot kell rá adni és máris nem hallod azokat a csúnya hangokat :D :D :D :D .

Nekem egy barátom töltögeti ( :D folyamatosan) tehát eddig nem került semmibe. De kb. 8000,- Ft és ebbe benne van, hogy lefejtik és újratöltik.

Neked mennyi ideig bírja egy feltöltéssel? Egy kicsit több, mint 1 éve vettem a vasat és előtt állítólag kb. fél évet állt az autó. Egyszer fel lett töltve tavaly nyár végén és most 1-2 hónapon belül már harmadszor :rolleyes: .

Nekem még sosem volt töltve, de már nagyon időszerű volna. Ne foglalkozz a kompri hangjával ez nem probléma! A sima otthoni spiltnek is van hangja, csak azt nem hallod mert kint van a tetőn! Illetve ott kicsit ideálisabbak a körülmények meg nem vezeti a hangot a kaszni! Lehet bele venni behr komprit vagy régebbi nem NX es delphi-t, sok sok pénzért de teljesen felesleges! Én inkább a futómű zajait fülelem meg a fékek kormánymű hangját. Hála istennek eddig csak a kikopott kutyacsont csodálatos koncertjét kellet élveznem de cserélve lett. Ha gyakran kell tölteni a klimát akkor az valahol szivárog ez tuti! Lehet hogy neked is csak egy 200 ft os gumigyűrű az oka, de az is lehet az évjáratot nézve hogy gumitömlő, vagy a kompri szimmerigje ereszt. De minden további nélkül a haverod gyanúja is megállhatja a helyét, miszerint a belső hőcserélőd enged. Erre feljebb írtam hogy milyen bontás nélküli megoldás kínálkozik ezen hiba felderítésére.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még sosem volt töltve, de már nagyon időszerű volna. Ne foglalkozz a kompri hangjával ez nem probléma! A sima otthoni spiltnek is van hangja, csak azt nem hallod mert kint van a tetőn! Illetve ott kicsit ideálisabbak a körülmények meg nem vezeti a hangot a kaszni! Lehet bele venni behr komprit vagy régebbi nem NX es delphi-t, sok sok pénzért de teljesen felesleges! Én inkább a futómű zajait fülelem meg a fékek kormánymű hangját. Hála istennek eddig csak a kikopott kutyacsont csodálatos koncertjét kellet élveznem de cserélve lett. Ha gyakran kell tölteni a klimát akkor az valahol szivárog ez tuti! Lehet hogy neked is csak egy 200 ft os gumigyűrű az oka, de az is lehet az évjáratot nézve hogy gumitömlő, vagy a kompri szimmerigje ereszt. De minden további nélkül a haverod gyanúja is megállhatja a helyét, miszerint a belső hőcserélőd enged. Erre feljebb írtam hogy milyen bontás nélküli megoldás kínálkozik ezen hiba felderítésére.

Ha sosem volt töltve a klímád, akkor nagyon jól bírta. Sajnos én nem tudom az előző tulaj miként cselekedett vele.

Lekopogom nekem a futóművel nincs egyenlőre gondom, és a fékekbe kb. még egy 20-as belemehet. Bár mikor megvettem a vasparipát mindig kérdezgettem a szerelő barátaimat, hogy ennek miért van ilyen meg olyan hangja és az baj-e vagy így kell lennie. :rolleyes:

Visszatérve a klímára....Mi is arra gondoltunk, hogy valahol ereszt, de ugye 2 hete dirket tettünk bele színezett olajat, hogy lássuk hol. Semmi. Vagy legalábbis nem vettük észre annyira eldugott helyen lenne? Most majd meglátjuk (2-3 hét múlva kiderül) Ha csak valami szimering volt egy kicsit "kiszáradva" akkor most az is kapott egy kis anyagot és lehet, hogy helyre állt. Nagyon remélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tavaly szeptemberben vettem egy G-s 1.7CDTi Caravant úgy, hogy nem működött bent a klíma. Most kijöttek a melegek és szeretném használni. Fel lett töltve közeggel, a nyomás megvan a nyomáskapcsoló bekapcsol, mert a kompresszornál lévő csatlakozóra rátettünk egy teszt lámpát, és az járó motornál a légkondikapcsoló megnyomása után néhány másodperc múlva kigyulladt. Most a szerelő azt mondta, hogy a következő lépés, hogy a kompresszor elinduljon az egy behúzótekercs csere. Ezt állítólag újonnan kapni már nem lehet. A kérdésem az lenne, hogy mennyibe kerül egy felújított behúzó tekercs és hol lehet beszerezni legolcsóbban? A www.autoklima.mbit.hu-n azt mondták, hogy 15.000,-Ft. Most Dombóvárról várok egy árajánlatot, egyébként kaposvári vagyok.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.