Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok !

A kérdésem a következő lenne!

Az a motor ami a belsőkeringetést átváltja ill váltogatja miután megnyomom a gombot, elszaródhat,vagy maga a csappantyú szorul meg?!

Ugyanis van hogy tök jól működik de van hogy megáll valahol ,ugye vagy nyitva vagy csukva a csappantyú és vége nem indul el csak ha kiveszem a kesztyűtartót és kicsit megmozgatom (feszegetem)!

Ilyen motort lehet venni ,ha igen mi a neve, vagy drága cucc ez?

Amúgy ez megy állandóan???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A kérdésem a következő lenne!

Az a motor ami a belsőkeringetést átváltja ill váltogatja miután megnyomom a gombot, elszaródhat,vagy maga a csappantyú szorul meg?!

Ugyanis van hogy tök jól működik de van hogy megáll valahol ,ugye vagy nyitva vagy csukva a csappantyú és vége nem indul el csak ha kiveszem a kesztyűtartót és kicsit megmozgatom (feszegetem)!

Ilyen motort lehet venni ,ha igen mi a neve, vagy drága cucc ez?

Amúgy ez megy állandóan???

1.Minden elromolhat,amit emberkéz alkotott! :D

2.Lehet akár valami érintkezési hiba is ,vagy a kapcsoló vagy a csatlakozó.

3. Biztos lehet venni bontóban is,valami belső levegő keringetés állító motorféle néven.

4.Nem megy állandóan,csak akkor ha már eltörte az állító lapát tengelyét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap vettem én is ilyen klimatisztitot,amit bent az utastérben kell elnyomni,nem a habos,hanem amit az auto padozatára lehejezni,belsö keringetésre kapcsolni járatni ajto becsuk stb.

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem,ki kell venni ilyen esetben a pollenszüröt vagy nem?

A leirásban nem irják hogy ki kellene venni,van ismerösöm aki viszont kivette és ugy csinálta de van olyan is aki bent hagyta és ugy csinálta.

Akkor ezt most hogy kell használni tudja valaki?Vagy ha ki kell venni miért nem irják akkor rá a használati javaslathoz?

Link to comment
Megosztás:

1.Minden elromolhat,amit emberkéz alkotott! :D

2.Lehet akár valami érintkezési hiba is ,vagy a kapcsoló vagy a csatlakozó.

3. Biztos lehet venni bontóban is,valami belső levegő keringetés állító motorféle néven.

4.Nem megy állandóan,csak akkor ha már eltörte az állító lapát tengelyét.

Köszi!

Utánajárok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap vettem én is ilyen klimatisztitot,amit bent az utastérben kell elnyomni,nem a habos,hanem amit az auto padozatára lehejezni,belsö keringetésre kapcsolni járatni ajto becsuk stb.

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem,ki kell venni ilyen esetben a pollenszüröt vagy nem?

A leirásban nem irják hogy ki kellene venni,van ismerösöm aki viszont kivette és ugy csinálta de van olyan is aki bent hagyta és ugy csinálta.

Akkor ezt most hogy kell használni tudja valaki?Vagy ha ki kell venni miért nem irják akkor rá a használati javaslathoz?

Amikor használtam olyan típusút, akkr nem vettem ki sosem.

Pl egy használati utasítás: Prevent

De nekem ez a típus nem igazán vállt be, pedig több márkát is használtam.

Vettem unixos befújhatóssat, kivettem a pollenszűrőt, befújtam jól vele, meg a járatokat is, és a szag eltűnt....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap vettem én is ilyen klimatisztitot,amit bent az utastérben kell elnyomni,nem a habos,hanem amit az auto padozatára lehejezni,belsö keringetésre kapcsolni járatni ajto becsuk stb.

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem,ki kell venni ilyen esetben a pollenszüröt vagy nem?

A leirásban nem irják hogy ki kellene venni,van ismerösöm aki viszont kivette és ugy csinálta de van olyan is aki bent hagyta és ugy csinálta.

Akkor ezt most hogy kell használni tudja valaki?Vagy ha ki kell venni miért nem irják akkor rá a használati javaslathoz?

Teljesen igazad van! A mikrohullámú sütőre bezzeg rá kell írni, hogy macska szárításra nem alkalmas! :D

Klímatisztítás bent hagyott szűrővel? Gondoljátok már végig!

Egyrészt a szűrőt ilyenkor illik és érdemes cserélni.

Másrészt a tisztítás hatástalan lesz, sőt a bűzt még fokozza a tisztítószertől nyirkos pollenszűrő.

Papír ill. aktívszenes szűrők nem tisztíthatóak!

Link to comment
Megosztás:

Teljesen igazad van! A mikrohullámú sütőre bezzeg rá kell írni, hogy macska szárításra nem alkalmas! :D

Klímatisztítás bent hagyott szűrővel? Gondoljátok már végig!

Egyrészt a szűrőt ilyenkor illik és érdemes cserélni.

Másrészt a tisztítás hatástalan lesz, sőt a bűzt még fokozza a tisztítószertől nyirkos pollenszűrő.

Papír ill. aktívszenes szűrők nem tisztíthatóak!

évente cserélem, 1350Ft....

Link to comment
Megosztás:

Az utastérbe rakott tisztítónak nagyon gyenge a hatásfoka. Ugyanis a bacik az elpárologtatón a vizes közegben szaporodnak.

A tuti az amikor a szűrőt kiveszed (és kicseréled), a habot vagy spray befújod + a szellőző járatokat is.

Ezt minden tavasszal célszerű megcsinálni. Szükség esetén ismételni.

Én ősszel is cserélek szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Én meg nem tisztíttatom többet.

Egyszer megcsináltattam, rádió meg is érezte...

Nekem sosem büdös, pedig 10 éve járok klímás autóval.

Ha közeledek a célhoz akkor 1-2 percig átszellőztetem a klíma nélkül, és akkor nem rohad bele semmi.

Link to comment
Megosztás:

Én meg nem tisztíttatom többet.

Egyszer megcsináltattam, rádió meg is érezte...

Nekem sosem büdös, pedig 10 éve járok klímás autóval.

Ha közeledek a célhoz akkor 1-2 percig átszellőztetem a klíma nélkül, és akkor nem rohad bele semmi.

Ezt ugye a habos cucc csinálta? Pedig nem ezt, hanem a biztosítéktáblát szokta eláztatni. Mondanom sem kell az még nagyobb szívás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne... Kb 3 hete vittem el töltetni a klímámat (8000 Ft). Nem telt el két nap, a klíma szinte semmit nem hűtött (kb 23 °C-os levegőt fújt be). Visszavittem, hogy nézzék már meg, mi lehet a gond... (Itt leszögezném, hogy a klímás ezt a "mérleges" módszert alkalmazza, tehát semmi komoly felszerlés... ) Amikor aztán újból megnézte, valóban szinte nem volt benne semmi. Aztán feltöltötte Nitrogén gázzal, és egy pohár színezőt is felszívott hozzá (6300 Ft). Közölte, jöjjek vissza pár nap múlva, addig is sokszor rövid ideig járassam a klímát, így majd kiderül, hogy hol van a bibi.

A minap vittem vissza, megnézte UV lámpával, és szemüveggel, de sehol nem talált "szökést", sőt, a Nitrogén gázból is grammra annyi volt benne, amit beletöltött. Így hát feltöltötte hűtőközeggel (10400 Ft).

Igaz az, hogy a télen nem használt klíma miatt szökhetett meg a gáz? És most meg hirtelen megjavult volna??

Ma még tökéletes, remélem az is marad, így majdnem 25.000 Ft-ba fáj idáig...

Tudom, jó lenne elvinni egy hozzáértő klímáshoz, csak sajnos nem tudok ilyet Győrben. Erre is véletlen akadtam a google-n.

Szerintetek ez most jó marad? Igaz, hogy most nem "sziszeg", nem hallat magából olyan hagokat, mintha valami szívna valamit...

Várom válaszotokat! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Tudom, jó lenne elvinni egy hozzáértő klímáshoz, csak sajnos nem tudok ilyet Győrben. Erre is véletlen akadtam a google-n.

Jó tanácsot én nem tudok adni de azért leírhatnád ki volt ez a jóember hogy nehogy valaki még egyszer odakeveredjen... :D

Link to comment
Megosztás:

Róluk van szó... Személy szerint a szervizes emberke nagyon szimpatikus, csak hát a felszerelésük egy nagy 0...

Na de 25e Ft???

Úgy, hogy ha jól értem működött a klímád csak odamentél rátöltetni...

Én tavaly itt voltam mert nekem is pici gázt kellett pótolni, 8 ezeré' feltöltik 0-ról festéssel nyomáspróbával mindennel, úgy hogy házhoz is jönnek...

Link to comment
Megosztás:

Igen.R134A. Az 1.6-hoz 700gr. kell. A motortérben lenni kellene egy adattáblának, azon rajta van. Te otthon töltöd, vagy a klímás kérdezi? :D

Helló!

Kinyomoztam, 600 gr kell bele, és köszi a tippet, bizony r134a, csak nem elől van a matrica, hanem fönt az ablaktörlő motort takaró műanyagnál.

Viszont van itt akinek van EPC-je, mert nekem jó lenne szereznem 2 csavart a klímahűtőhöz ami a vízhűtőhöz rögzíti, illetve a klímacsövet a klímahűtőhöz.

Ezeknek a méretét valaki meg tudná mondani?? 1.8 g astra z18xe 2001 külön ventis

Köszönöm, hálás lennék! Tudom, tele vele a padlás....

SZP

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Konkrétan ezen az ábrán melyik alkatrészre vagy kiváncsi? Ha megmondod, megnézem.

Ábra

Zoli

Helló!

Kinyomoztam, 600 gr kell bele, és köszi a tippet, bizony r134a, csak nem elől van a matrica, hanem fönt az ablaktörlő motort takaró műanyagnál.

Viszont van itt akinek van EPC-je, mert nekem jó lenne szereznem 2 csavart a klímahűtőhöz ami a vízhűtőhöz rögzíti, illetve a klímacsövet a klímahűtőhöz.

Ezeknek a méretét valaki meg tudná mondani?? 1.8 g astra z18xe 2001 külön ventis

Köszönöm, hálás lennék! Tudom, tele vele a padlás....

SZP

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, hálás vagyok.

Itt egy csavart látok, mert a klímahűtő épp a másik oldalon található, de az alighanem a 15-ös.

Sok sör lesz ez....

Szia!

Íme:

15-ös jelölésű, többet is hoz, alvázszámtól függően:

- (9117592) (13 41 908) LEMEZCSAVAR, OVÁLIS FEJŰ, 4 X 18, HŰTŐ LÉGTERELŐ A HŰTŐHÖZ (BOSCH)

(MÁR NEM KAPHATÓ - 93185599 13 41 725 ALKALMAZANDÓ) mennyiség: 2db

- (11100781) (20 02 002) HLF.CSAVAR, M6 X 14, HŰTŐ LÉGTERELŐ A HŰTŐHÖZ, alvászszám:

-Y5291300-ig, -Y8144150-ig,-1H013204-ig, mennyiség: 2db

- (11099561) (20 48 759) TORX CSAVAR, M6 X 16, HŰTŐ LÉGTERELŐ A HŰTŐHÖZ, alvázszám:

Y5291301-tól,Y8144151-tól, 1H013205-tól

16-os jelölésű csavar:

(11099561) (20 48 759) TORX CSAVAR, M6 X 16, HŰTŐ LÉGTERELŐ A HŰTŐHÖZ mennyiség: 2db

4-es számú:

(11093971) (20 05 114) TORX CSAVAR, M6 X 12, HŰTŐ TARTÓ A MELLSŐ ELEMHEZ mennyiség: 2db

remélem tudtam segíteni ezzel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt egy kis problémám a klimával... :S Feltöltés után eldurrant a klimacső. Mindkét cső cseréje, majd kiderült, h a száritószűrő is oda. Csere... Pár havi fagyipénz oda... Nem is értem, ki volt az az eszelős, aki ilyen közelre tervezte a leömlőkhöz. Más módja nincs, h kiderüljön, lejárt a csövek, v a szűrő ideje?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.