Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Üdv Emberek. Nekem is megellett a hűtőventilátor előtét ellenállás. <_<

Ezen sajnos már nem nagyon van mit forrasztani. Esetleg a rugó helyett valami mást nem lehetne beforrasztani?

Mindenképpen veszek ujat, de nem lenne rossz egy tartaléknak.

Ez vajon jó lehet nekem, mivel 2.0 meg 2.2 motorhoz irják. Vagy esetleg máshol látott valaki? https://cromax.hu/30000000-hutorendszer/30730000-huto-ventilator-keret-es-resze/30730638-hutoventilator-alkatreszei/313138-hutoventilator-ellenallas-opel-astra-g-zafira-a

Ezeket amúgy sem ajánlott forrasztani, mert annyira felhevülnek, hogy a lágyforrasztás elolvadna...

Link to comment
Megosztás:

Üdv ujra. Utánna jártam ennek az előtét ellenállásnak. Elvileg az én kocsimba csak egybe lehetne cserélni az egészet. Azért az merész lenne. Nem tudja valaki, hogy mi a különbség a két előtét ellenállás között? Vagy aki igy járt, az, hogy oldotta meg?

Link to comment
Megosztás:

Üdv ujra. Utánna jártam ennek az előtét ellenállásnak. Elvileg az én kocsimba csak egybe lehetne cserélni az egészet. Azért az merész lenne. Nem tudja valaki, hogy mi a különbség a két előtét ellenállás között? Vagy aki igy járt, az, hogy oldotta meg?

Szia!

Merész az lenne, ha keretestől, motorostúl és lapátostúl cserélnéd. (107eft...)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Merész az lenne, ha keretestől, motorostúl és lapátostúl cserélnéd. (107eft...)

Üdv.

Az biztos, azért is irtam. Azért megkérdezném jürgent, mi a rákot ivott, mikor ezt tervezte. Biztos van más módszer is. Jó lenne tudni, hogy van e különbség a két előtét ellenállás között. Marad még a bontó, de az meg olyan, mint a lottl.
Link to comment
Megosztás:

Nem kapcsolt be a klimam. Nyomas proba soran pedig a kompresszor tomitesei kipukkantak es kijott a fust ( goz, gaz, olaj )

En 35-50 e Ft-ig kaptam arajanlatot, de mar 50e-ben van eddig a klima. Magnestekercset amugy magamnak csereltem otthon. De eleg altalaban egy 40Ft-os hobiztositek. Szoval jobb otthon kiszedni es megnezni mielott kiszamlaznak az uj tekercset.

Szia!

Érdekelne ez a hőbiztosíték!

Milyen típusú, hol lehet beszerezni?

Úgy néz ki, az öcsém autójában is megadta magát.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nálam megtortent a tekercs kiszereles.. azt hittem furesszel fogom kivagni. Mert a vizcso nekem nagyon utba volt es az egyik klimabol kijovo cso miatt az egyik csavart nem tudtam kiszedni a helyerol, ahol fel tudtam volna kotozni, hogy szerelhető legyen! Igy a harmadik kezem az asszony volt aki a kuplunk csavarjat rangatta alurol en felurol tamasztottam a krovat mert a torx ha egyszer elnyalodik nincs vissza ut.. :) szoval 3 kez minimum kell.. kellet nekem.. nos.. kiszereles elott a tekercs ellenalasa 11Mohm volt.. mikor elottem volt az asztalon akkor 3,8ohm.. mindom mi van???? Es a hobiztositekot mozgatva ugralt az ertek. Fel alá... kicsit fura, hogy a gyarinal 4er nagyobbat tudtam venni (átmerore) sebaj beragtam.. siman forasztottam.. (ajanlatos csoros fogoval fogni.. ami elvezeti a hot) meres minden jo... delutan jon az osszerakas.. csak meg kell varnom a hosszbordas szijat mert kicserelem...

Igy nez ki nalam..

http://kepfeltoltes.hu/view/140715/20140715_072719_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Delutan egirom a fejlemenyeket

Link to comment
Megosztás:

Nálam megtortent a tekercs kiszereles.. azt hittem furesszel fogom kivagni. Mert a vizcso nekem nagyon utba volt es az egyik klimabol kijovo cso miatt az egyik csavart nem tudtam kiszedni a helyerol, ahol fel tudtam volna kotozni, hogy szerelhető legyen! Igy a harmadik kezem az asszony volt aki a kuplunk csavarjat rangatta alurol en felurol tamasztottam a krovat mert a torx ha egyszer elnyalodik nincs vissza ut.. :) szoval 3 kez minimum kell.. kellet nekem.. nos.. kiszereles elott a tekercs ellenalasa 11Mohm volt.. mikor elottem volt az asztalon akkor 3,8ohm.. mindom mi van???? Es a hobiztositekot mozgatva ugralt az ertek. Fel alá... kicsit fura, hogy a gyarinal 4er nagyobbat tudtam venni (átmerore) sebaj beragtam.. siman forasztottam.. (ajanlatos csoros fogoval fogni.. ami elvezeti a hot) meres minden jo... delutan jon az osszerakas.. csak meg kell varnom a hosszbordas szijat mert kicserelem...

Igy nez ki nalam..

http://kepfeltoltes.hu/view/140715/20140715_072719_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Delutan egirom a fejlemenyeket

Én ugyan ezekkel szívtam a hétvégén nem is keveset. A csavar nekem se fért ki. a Kuplung csavarja menetrögzítővel van bent gyárilag, nagy nehezen volt hajlandó csak engedni.

A végeredmény nálam is kb így néz ki. Ha a szíjtárcsa elforog össze szerelés után akkor működnie kell. Nálam teszi a dolgát rendesen.

Üdv!

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Osszeraktam teljesen jol mukodik... jon a jo hideg! :)

A hosszbordas szijat vissza raktam a regit mert nem jott meg az ujj! De holnap kicserelem..

Viszot az ujat nem akarom eggyire "barbar" modon vissza rakni, h a feszitot nyomom egy LECCEL! :)

A generatort kilazitva kell vagy ti hogy gyinaltatok!?

Link to comment
Megosztás:

Osszeraktam teljesen jol mukodik... jon a jo hideg! :)

A hosszbordas szijat vissza raktam a regit mert nem jott meg az ujj! De holnap kicserelem..

Viszot az ujat nem akarom eggyire "barbar" modon vissza rakni, h a feszitot nyomom egy LECCEL! :)

A generatort kilazitva kell vagy ti hogy gyinaltatok!?

Nekem a szíjfeszítőn van egy csavar amit 15-ös villáskulccsal el lehet fordítani, vagyis így lazítod a szíjfeszítőt. Ez egy bal menetes csavar, így jobbra kell fordítani. Addig kell fordítani amíg a két rögzítő furat egybe nem esik. Ide bedugok egy szöget a megfelelő méretben és így meglazított állapotban rögzítem a feszítőt.

Z14XE motor!

Link to comment
Megosztás:

Ahaa. Akkor igy mar jo is! Koszi a gyors valaszt!

Bocs, elírtam! Balmenetes csavar így balra kell fordítani! Ez a csavar rögzíti a feszítőgörgőt a feszítő "karon". Mivel ez a csavar balmenetes és balra fogod fordítani így a csavar nem fog meglazulni, mert olyan mintha befelé hajtanád a csavart.

Remélem érthető voltam!

Link to comment
Megosztás:

Bocs, elírtam! Balmenetes csavar így balra kell fordítani! Ez a csavar rögzíti a feszítőgörgőt a feszítő "karon". Mivel ez a csavar balmenetes és balra fogod fordítani így a csavar nem fog meglazulni, mert olyan mintha befelé hajtanád a csavart.

Remélem érthető voltam!

Értettem először is! :) :) És köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Előtörténetem: Ütköztem a G Astrám elejével, a hűtőm sérült akkor,

megcsinálták, utánna még ment a klíma, de kb 2 hónap leforgása alatt a

teljesítménye lecsökkent és nem hűtött.Kb 2 év telt el azóta, hogy leállt a klíma,

most feltöltettem, de nem megy.

Jelenleg a klíma bekapcsoláskor nagyonpicit a fordulat lejebb esik

(tényleg csak kicsit) és ennyi. A hideg nem jön.

A klímaklompesszor tárcsánál levő szabadon futó része kézzel forgatható.

A klíma bekapcsolásakor viszont nem húzza oda az elektromágnes.

A 12 voltot megkapja, kimértem.

Kérdésem az lenne, hogy házilag meg tudom-e oldani, hogy behúzzon a

mágnes, vagy mindenképpen le kell szedni? Ami pedig újratöltéssel jár.

Előre is köszönöm a segíséget.

Tom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Előtörténetem: Ütköztem a G Astrám elejével, a hűtőm sérült akkor,

megcsinálták, utánna még ment a klíma, de kb 2 hónap leforgása alatt a

teljesítménye lecsökkent és nem hűtött.Kb 2 év telt el azóta, hogy leállt a klíma,

most feltöltettem, de nem megy.

Jelenleg a klíma bekapcsoláskor nagyonpicit a fordulat lejebb esik

(tényleg csak kicsit) és ennyi. A hideg nem jön.

A klímaklompesszor tárcsánál levő szabadon futó része kézzel forgatható.

A klíma bekapcsolásakor viszont nem húzza oda az elektromágnes.

A 12 voltot megkapja, kimértem.

Kérdésem az lenne, hogy házilag meg tudom-e oldani, hogy behúzzon a

mágnes, vagy mindenképpen le kell szedni? Ami pedig újratöltéssel jár.

Előre is köszönöm a segíséget.

Tom

Tehát fel lett töltve, de mégsem hűt? A klímás erre mit reagált? Ha én elmegyek feltötetni, és utána nem hűt, az a minimum, hogy megkeresi a hibát.
Link to comment
Megosztás:

Tehát fel lett töltve, de mégsem hűt? A klímás erre mit reagált? Ha én elmegyek feltötetni, és utána nem hűt, az a minimum, hogy megkeresi a hibát.

Hello.

Aki töltötte, csak annyit nézett, hogy mechanikusan (kézzel megforgatva) mozog-e a kompresszor.

Elkezdtük kereni a hibát, ő azt mondta valószínű kábelszakadás (az ütközésem miatt) vagy testelés...

Itthon én magam mértem ki, hogy a 12voltot megkapja, de mégsem húz be.

Tehát lezárult a hibakeresés egy elektromos hibafeltételezésben.

Tom

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Aki töltötte, csak annyit nézett, hogy mechanikusan (kézzel megforgatva) mozog-e a kompresszor.

Elkezdtük kereni a hibát, ő azt mondta valószínű kábelszakadás (az ütközésem miatt) vagy testelés...

Itthon én magam mértem ki, hogy a 12voltot megkapja, de mégsem húz be.

Tehát lezárult a hibakeresés egy elektromos hibafeltételezésben.

Tom

Mágnestekercs. Olvass vissza nemis kell sokat.

Z14XE-nel megoldhato hazilag. Masnal nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az OPC-k :D

Most jöttünk haza a balcsiról, hát hazafele maxon ment a klíma és full arcba és így is izzadtunk alig hűtött le pár fokot. Egy hete töltettem fel, nyomáspróba is volt és nem eresztett. De olyan 16 fokos "hideget" fúj csak kb., 35 fok volt most külsőhőmérsékleten.

Anyám 1.4ese valóban 2-es fokozaton lábtérbe fújva is szépen hűti az egész autót :pinch:

Sziasztok! Egy kérdésem lenne!

Ti hogyan hasznaljatok a klimat? Jottunk fel videkrol, es kb 1 ora alatt sikerult annyira behuteni az utasteret, hogy azt mondjam , NA talan jo. A kiaramlo levego 5,5 fokos, a homerseklet szabalyzo kopp hidegre volt tekerve. Neha hasznaltam belso keringtetest, neha nem. A technika adott, mar csak hasznalni kene tudnom! KOszi!

Link to comment
Megosztás:

Ezek az OPC-k :D

Most jöttünk haza a balcsiról, hát hazafele maxon ment a klíma és full arcba és így is izzadtunk alig hűtött le pár fokot. Egy hete töltettem fel, nyomáspróba is volt és nem eresztett. De olyan 16 fokos "hideget" fúj csak kb., 35 fok volt most külsőhőmérsékleten.

Anyám 1.4ese valóban 2-es fokozaton lábtérbe fújva is szépen hűti az egész autót :pinch:

Nekem 6.5 éves a kocsi, és eredeti gázzal.

Ebben a kánikulában is kettesen ment de a hőmérséklet szabályzót nem tekertem fullig a kékig, mert a lábam akkor le akart fagyni.

Szóval az évi -20% is humbuk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.