Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

szervusz kedves 160 lóerős vti barát! elöször is azzal kezdeném hogy ha már elolvasol egy lapot akkor tanuld meg értelmezni! ez nem kötekedés de elég eggyértelmű hogy golfokra értettem azt hogy jöhetsz 1.6 os autóval! nem azt irtam hogy jöhetsz bármilyen 1.6 scad rakétával hanem 1.6 os autóval! mondjuk a vti is 1.6 os de ugye ezt te nem is gondoltad komolyan hogy egy gyárilag 75 lóerős autót egy 160 lóerős autóhoz hasonlitasz! bár gondolom te csak inkább kötekedni vagy itt, mert ez az összehasonlitás számomra már kellemetlen! és ha megnézed http://www.autochip.hu/chiptuning-referencia piros betűvel ki van emelve hogy a véleményem volkswagen tipusra értendőVW Golf 1.4 16v !! szóval ezt a golf-ra kell érteni és nem 2 szer gyárilag erősebb autóra!

és még csak annyit nem ez volt az első autóm amit az MMC-nél csináltattam meg!

Most komolyan azért regisztráltál a fórumra, hogy ezt elmond? ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom.

Szvsz mindenkinek szuverén joga hogy elmondja a véleményét ha akarja, nincs is ezzel semmi baj, én csupán az elfogultságot nem értem. Az oldalon szereplő referenciákat olvasgatva úgy tűnt mintha ez az MMC tuning valami isten lenne vagy mi, pedig sztem egy egyszerű chiptuning azért nem a világ nyolcadik csodája.

Nekem is van chip az autómban, ráadásul nem is egy közepesen ismeretlen cégtől, hanem a német MTB-től egy Phase 1 szett, ami a specifikációk alapján valóban tudja azokat a teljesítményadatokat amik a MMC oldalán szerepelnek, de mégsem érzem úgy hogy kategóriákkal erősebb autót is le tudnék gyorsulni vele. Tudomásul kell venni hogy a chip igazán a turbós autókat képes megvadítani (tekintet nélkül arra hogy dízel vagy benzines), aki egy chipelt szívómotoros autóra azt mondja hogy az autózás élménye új dimenziókba emelkedett a chip által, az nem ült még erős autóban.

Jah és nekem sem az első chipelt autóm, úgyhogy tudom mit beszélek.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor egy kérés hozzád.

1.4-es astra motorhoz Z14XEP tudsz mutatni nyomatékgörbét? Gyári + tuningolt.

Amilyen a belinkelt 1.9Tdi-é is. Köszi előre is.

Ez engem jobban meggyőzne, mint a 90 helyett 100Le igérete. Az úgyis csak magas fordulatnál mérhető. Engem inkább a nyomatékosság érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért fura szívó benzinesnél ez a chiptuning téma, mert odamennek az emberkék, jóember letölti a progit, módosítja, aztán visszatölti, ügyfél örül hogy erős a kocsi és elmegy.

Na de mi alapján módosítja? Rádugja a szélessávú lamdaszondát, végigméri gázállásonként a fordulatszám teljes skáláját? Mert akkor valami kiderülne, és tényleg részterhelésen be lehetne állítani optimális fogyasztásra, padlógáznál pedig teljesítményre. Sok tapasztalattal biztos el lehet érni bizonyos eredményeket, de amíg én nem látom, hogy az ember tényleg rendesen lemérné kissé hókuszpókusznak tartom a módosítást.

Motornál úgy megy a téma, hogy az ember megveszi a PowerCommandert, vagy Bazzaz-t vagy a Rapidbike-ot. Feldobják a padra, bele a lambdaszonda, 10 féle gázállásnál végigforgatja különböző terheléseken, és ezek alapján állítgatja. És bizony sok helyen nem ad a benzinhez, hanem elvesz.

Voltam már pár ilyen beállításon, max teljesítményre nem jön olyan egetverő extra erő, de olyan lesz mint a villanymotor, szépen indul meg, nem rángat, egyenletes a teljesítményleadás, és a nyomatékgörbe.

Minimum 2 óra, és 40-60 pénz.

Én ezt hiányolom az autók chiptuningjánál.

Link to comment
Megosztás:

szervusz kedves 160 lóerős vti barát! elöször is azzal kezdeném hogy ha már elolvasol egy lapot akkor tanuld meg értelmezni! ez nem kötekedés de elég eggyértelmű hogy golfokra értettem azt hogy jöhetsz 1.6 os autóval! nem azt irtam hogy jöhetsz bármilyen 1.6 scad rakétával hanem 1.6 os autóval! mondjuk a vti is 1.6 os de ugye ezt te nem is gondoltad komolyan hogy egy gyárilag 75 lóerős autót egy 160 lóerős autóhoz hasonlitasz! bár gondolom te csak inkább kötekedni vagy itt, mert ez az összehasonlitás számomra már kellemetlen! és ha megnézed http://www.autochip.hu/chiptuning-referencia piros betűvel ki van emelve hogy a véleményem volkswagen tipusra értendőVW Golf 1.4 16v !! szóval ezt a golf-ra kell érteni és nem 2 szer gyárilag erősebb autóra!

és még csak annyit nem ez volt az első autóm amit az MMC-nél csináltattam meg!

Szeva Golfos.

Egyszerűbb lett volna a dolog ha nem értelmezni kellett volna az írásodat hanem egyértelműen fejezed ki magad.Annyi lett volna az egész hogy az "1.6-os autó" helyett 1.6-os Golfot írsz.Egyetlen szó különbség és már nem értelmezni kell a szöveget hanem érthető.Tudod nálunk egyszerű halandóknál az "autó" fogalmába nagyon sok típus beletartozik,és így könnyen megeshetnek ehhez hasonló félreértések. :D

Ki tudja,lehet hogy egyszer még összefutunk valahol az úton is és akkor csinálhatunk egy próbát is bár az enyém 1.6 16v de teljesen gyári. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Motornál úgy megy a téma, hogy az ember megveszi a PowerCommandert, vagy Bazzaz-t vagy a Rapidbike-ot. Feldobják a padra, bele a lambdaszonda, 10 féle gázállásnál végigforgatja különböző terheléseken, és ezek alapján állítgatja. És bizony sok helyen nem ad a benzinhez, hanem elvesz.

Voltam már pár ilyen beállításon, max teljesítményre nem jön olyan egetverő extra erő, de olyan lesz mint a villanymotor, szépen indul meg, nem rángat, egyenletes a teljesítményleadás, és a nyomatékgörbe.

Minimum 2 óra, és 40-60 pénz.

Én ezt hiányolom az autók chiptuningjánál.

Van aki így csinálja, de az nem 40e akkor.

Link to comment
Megosztás:

Nos:

Gyári adatok: KW:66 LE:90 Nm:125

Chpi tuningal: KW:74 LE:100 Nm:138

Ezért 38ezret elkérni....És van olyan hülye aki kifizeti ^_^ :D

Ha ezeket az értékeket tényleg produkálja is a motor utána, akkor mindenképp jó üzletet csináltál és nagyon jó a plusz teljesítmény/költség arány. :D

Ha ezt sokallod, akkor meg ne is gondolkozz akármilyen teljesítménynövelésen, mert ettől minden drágább. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha ezeket az értékeket tényleg produkálja is a motor utána, akkor mindenképp jó üzletet csináltál és nagyon jó a plusz teljesítmény/költség arány. :D

Ha ezt sokallod, akkor meg ne is gondolkozz akármilyen teljesítménynövelésen, mert ettől minden drágább. :D

Én már túl vagyok a teljesítménynövelésen! És igen sokallom.... Pár 100ezret bele pumpáltam, mire rájöttem, hogy 2 literest vagy annál nagyobbat kellett volna vennem ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Hozzáteszel valamit az autódhoz és ha el akarod adni akkor elhallgatod ?

Ne már :wacko:

Pont ezért amit az elöbb irtál, sokan nem vennének hekkelt kocsit...

Ha a saját példámból indulok ki, egy ilyen öreg autónál, mint ami nekem van, és ha eládnám, nem sokat hozna árban, ha ráirnám hogy chippelt!

Szerintem <_<

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért amit az elöbb irtál, sokan nem vennének hekkelt kocsit...

Ha a saját példámból indulok ki, egy ilyen öreg autónál, mint ami nekem van, és ha eládnám, nem sokat hozna árban, ha ráirnám hogy chippelt!

Szerintem <_<

De akkor visszaérkeztünk oda, hogy mi értelme a visszaalakíthatóságának :(

Ha ott egy mérés, hogy ennyi megy ennyi LE előtte meg utánna, akkor az szerintem nem néz ki rosszul :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Vagy jól elrémíti az embereket, mert a fejükben összeállt a chippelés = a hülyegyerekstrítrécser forgalommal.

Sajnos ez az általános tendencia., tisztelet a kivételnek. Bár ezt a kis% kivételt 5perc beszélgetés után fel lehet ismerni.

A többi "hülyegyerekstrítrécser", meg büszkén dicsekedik a "Hogy megy?" kérdés hallatán azzal, hogy 20 méteres gumicsíkot csinál elindulásnál, meg hogy 230 a vége...

No comment!

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez egyszerű.

Van aki fél mindentől, ami nem gyári <_<

Ez így van. Kiegészíteném még azzal hogy ha ismeretlen eredetű chiptuninggal vásárolnak meg egy autót, és később kiderül hogy nem működik tökéletesen mert lehet hogy az értékek rosszul vannak beállítva, szintén kérhetik a gyári beállítást akár csak átmenetileg is hogy kiderüljön a gyári programmal hibátlanul működik-e az autó. MMC Tuning

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Olvastam igen, ugy tom a IV golf 1.4 16v 75LE, szóval nem kell oda Vti...

Azt nem értem ha ez a csipp nem hozza azokat a pacikat, akkor miért huzza le a tuningboxot, meg más csippeléssel foglalkozó varázslót, ha ö is lódit...

"Azt nem értem miből gondolod hogy "ez a csipp" nem hozza azokat a pacikat? Mert valaki azt írta? Ha téves feltételezésből vonsz le következtetéseket, nem világos miért másról állítod hogy lódít? Talán érdekelve vagy tuningbox eladásban?

6 éve van egy C16SE-em amit többek között tesztelésre használtam különböző hőmérsékleti viszonyok mellett mindenféle oktánszámú üzemanyaggal, és bármilyen hihetetlen számodra ki tudta belőle hozni a +12LE-t (lemérettem).

Már 1500-tól nagyobb a nyomaték és 2500-nél ahol a gyári elkezd éledni én már elváltok (normál üzemmód). Valóban nem kell leugrani a kuplungról, így is jól gyorsul és "nem kapar el" ha nem akarom.

Csak chiptuning van benne, gyári a kipufogó a légszűrő és a vezérműtengely is.

Egyébként sem értem miért a LE-n lovagoltok, amikor a gyorsulás szempontjából a forgatónyomatéknak van nagyobb jelentősége (Nm)

A tuningbox működési elvének leírása a valóság. Amíg ez nem volt leírva, addig olyan dolgokat is olvashattál egyes tuningbox oldalakon: "Chiptuning során a motort meg kell bontani." Volt olyan laikus ügyfél aki még ezt a hazugságot is elhitte. Az ilyen és ehhez hasonló kamumondatokat azóta törölték a tuningbox oldalakról... Amúgy van egy zsákom tele tuningbox-al amit ügyfeleim autóiból kellett kiműteni különböző problémák miatt, és nálam hagyták emlékbe. Elvitték volna külföldre kp-ért, de nem vagyok hajlandó ilyen dobozkákat eladni senkinek...

Teljesítménymérésre mindenkinek független mérőhelyet javasolnék, miután a saját padján mindenki annyit mér amennyit akar, tisztelet a kivételnek. Élő példa egy 1.9pd (130LE) passatos ügyfelem aki állítólag 40LE-s tuningot kapott egy mérőpaddal rendelkező xy tuningcégnél, de az eredménnyel nem volt megelégedve. Írtam neki egy normál tuningot, a próbakörről mosolyogva tért vissza és megkérdezte ez most hány LE? 50?

A válasz nem, ez a 30LE! De több is megoldható biggrin.gif Mérési lap

Arra törekszem hogy csak minőségi munkát adjak ki a kezemből MMC Tuning és az ügyfeleim elégedettek legyenek az elért eredménnyel, ha a tesztelés után van még kérésük a programot ennek megfelelően módosítom.

A kóklerekkel nem nekem van bajom, egyre többet javítok utánuk, de az ügyfelek ilyenkor 2-szer fizetnek. Szerinted ez korrekt? Miután elvesztették a bizalmukat többet nem mennek vissza oda, néha még akkor sem, ha a gyári progit nekem kell beszereznem az autójához plusz pénzért. Minden autóra egyedi tuningot írokés mindig az autó saját gyári programját módosítom. A filetöltögető varázslókról még annyit hogy volt aki Siemens computerre akarta rátölteni a Bosch vezérlőprogramot, aztán csodálkozott hogy nem indult be az autó. Szerinted ezek szakemberek? Szerintem mindenkit a munkája minősít.

Kétségtelen hogy szívóbenzinesből már 10%-ot pluszt kihozni is jó eredmény, és vannak olyan típusok ahol már a 8% is az, és az is egyértelmű hogy a turbósok jobban húzhatók, de nem csak a motor maximális teljesítménye és max. nyomatéka számít, hanem hogy milyen fordulatszámon és mennyire egyenletesen adja le. Ez az ami vezethetőség szempontjából fontos, mivel 99%-ban részterhelésen használjuk az autót, előzési lehetőség híján senki sem tud padlót nyomni ha vannak előtte. (Moderátor által ellenőrizve)

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.