Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Latod, megis panaszkodnak, hogy szarul indul :D

Ja. Akkor mit szóljak a -20fokokkal!? :D

A szervó és váltóolaj már olyan sűrű ilyen hőfokon, mint a méz.

Ja, amúgy pont emiatt lenne jobb a garázs, mert ugye hiába melegíted a motort, a váltót nem fűti semmi (automaták előnyben, már ha a vízkörben van az olajhűtőjük), a szervót szintúgy.

Jó, mondjuk nem hinném hogy akkora nagy lelki sérülést okoz a váltónak, meg a szervónak hogy sűrű a nyál bennük... <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez volt már? Idióta aki nem tud helyesen írni sem. 7 hónap alatt lerúgta a vasat és neki áll feljebb. Röhejes...

szimplán egy futóbolond. ha annyira szar állapotú is az autó, és ragaszkodik hozzá, 4-5-600e-ért hozott volna donornak egy akármilyen, német forgalomban levő autót, a rendszámot visszaküldi a tulajnak, és átépíti a vasat.

ja, igen. KovácsZoli biztosjómunkásember! :D Mindenesetre jó üzletember, ha már 900e-et lehúzott a hülyéről <_<

Akárhogy is számolom, 900e-ből okosan felújítva, kikasztnizva, tip-top állapotban van az autó, még ha nem is donorból építkezik.

És hiába 600e km, ennyi pénzből még akkor is fel lehetne támasztani, ha egy IFA alól húzták volna ki (okosan, mint írtam... nem úgy, ahogy a user teszi :D ) :)

Link to comment
Megosztás:

Az ilyenek meg érdemlik, sajnos , arra való a gugli , de szerintem új autót fog kapni ha össze szerelik :D ( ennyi pénzért) :D :lol:

Tudod mit fog kapni, mi!? :)

Egy ugyanolyan szakadt bontószökevényt. Ilyen helyen csak a pénzt húzzák le az emberről. Még ha az alkatrész normális is, a beépítés minősége kritikán aluli.

Láttam már ilyen helyről származó, fordított főtengelyszimmeringes autót ;) :D :D

De volt olyan is, hogy a Bimmer automata kézifékkötél-feszítőjére ráspanoltak hidegvágóval ;) :D

(pedig szegény feszített volna, csak már nem volt mit... elfogyott a fékbetét alu öntvénye is, nemhogy a 'ferrodol' :D)

Link to comment
Megosztás:

Viszont pozitív hogy annak ellenére hogy egy rakás pénzébe került eddig a művelet, mégsem csalódott az autóban (egy csomó szempontból 10 pontosra értékeli), inkább a kereskedőt tekinti levevős szemét csalónak, meg azt sajnálja hogy drágák az alkatrészek és nem értenek hozzá a szerelők... Oké, nekem is egyértelmű hogy rossz helyre vitte az autót javíttatni, de mások ennyi szívás után már rég rágyújtják a bozótot az autóra azzal a szent meggyőződéssel hogy már gyárilag is trágyadomb volt...

Link to comment
Megosztás:

Viszont pozitív hogy annak ellenére hogy egy rakás pénzébe került eddig a művelet, mégsem csalódott az autóban (egy csomó szempontból 10 pontosra értékeli), inkább a kereskedőt tekinti levevős szemét csalónak, meg azt sajnálja hogy drágák az alkatrészek és nem értenek hozzá a szerelők... Oké, nekem is egyértelmű hogy rossz helyre vitte az autót javíttatni, de mások ennyi szívás után már rég rágyújtják a bozótot az autóra azzal a szent meggyőződéssel hogy már gyárilag is trágyadomb volt...

Igen, ez egy pozitív tulajdonság, ha elfogult vagy valamivel szemben.

Viszont ha az a valami folyamatosan csődöt mond, egyértelmű, hogy meginog a bizalom.

Na persze más, hogy valaki szerint az adott dolog a trágyadomb, más meg tovább lép, és belátja, hogy valami oknál kifolyólag az a bizonyos dolog rossz (teszemazt rossz szerelő, trehány előző gazdik, stb).

Elég csak abba belegondolni, hogy hiába szereted az asszonyt, ha folyton mással ke...izé... kéjeleg :D Ettől ugyanolyan rossz szagú prostituált :D

Persze ettől még nem kell meleggé válni, vagy Dunának menni... Lehet javítgatni a dolgon, mint a Népítéletes csóka, de egyszerűbb ha nagy gáz esetén továbblép az ember. Lehet hogy áldozatot követel, de olcsóbb a móka :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit !

Van már 5 éve egy fehér 2.5 td caravan-om, és már az autóra rá férne egy rendes helyre rakás , főleg motorikusan, meg futóművileg. Szereztem hozzá egy német papiros zöld sedant ugyanezzel a motorral, csak annyi különbséggel hogy ez makulátlan, vezetett szervízkönyve volt, egy öreg bácsitól van aki nem nagyon hajtotta, 225.000 km van benne ténylegesen,. Amikor azzal mentem rá jöttem hogy az enyém is megkaphatná a bontószökevény jelzőt motorikusan ...... Ég és föld a két autó mint motorikusan, váltóilag , plusz a futúműve se utolsó. No mind1 a sok rizsában a lényeg az hogy a 2-ből csinálok egy elfogadhatót. Motorcserét, meg futóműcserét azt nem én fogom végezni, tehát azzal nincs semmi gondom, Ami nekem bibi, hogy a zöldbe infrás központizár van, meg van hozzá két db gyári kulcs. Fehérrel szembe amihez csak 1 db kulcs van égen földön ,meg egy másold de az nem immo-s tehát az vésztartalék. Azt szeretném megkérdeni hogy a zöldnek a gyújtáskapcsolóját meg a magát a kp zár berendezést át lehetne vhogy variálni a fehérbe amiben csak ráidós kp zár van távirányítóval?zárkat azokat gondolom nem nehéz, nekem csak a maga a vevő meg ezek okoznak gondot hogy egyáltalán érdemes e lehetséges e ? nemtom hogy lehetne ezeket összeprogramozni:S

Válaszokat előre is köszönöm

Erikomega%20kulcsok.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit !

Van már 5 éve egy fehér 2.5 td caravan-om, és már az autóra rá férne egy rendes helyre rakás , főleg motorikusan, meg futóművileg. Szereztem hozzá egy német papiros zöld sedant ugyanezzel a motorral, csak annyi különbséggel hogy ez makulátlan, vezetett szervízkönyve volt, egy öreg bácsitól van aki nem nagyon hajtotta, 225.000 km van benne ténylegesen,. Amikor azzal mentem rá jöttem hogy az enyém is megkaphatná a bontószökevény jelzőt motorikusan ...... Ég és föld a két autó mint motorikusan, váltóilag , plusz a futúműve se utolsó. No mind1 a sok rizsában a lényeg az hogy a 2-ből csinálok egy elfogadhatót. Motorcserét, meg futóműcserét azt nem én fogom végezni, tehát azzal nincs semmi gondom, Ami nekem bibi, hogy a zöldbe infrás központizár van, meg van hozzá két db gyári kulcs. Fehérrel szembe amihez csak 1 db kulcs van égen földön ,meg egy másold de az nem immo-s tehát az vésztartalék. Azt szeretném megkérdeni hogy a zöldnek a gyújtáskapcsolóját meg a magát a kp zár berendezést át lehetne vhogy variálni a fehérbe amiben csak ráidós kp zár van távirányítóval?zárkat azokat gondolom nem nehéz, nekem csak a maga a vevő meg ezek okoznak gondot hogy egyáltalán érdemes e lehetséges e ? nemtom hogy lehetne ezeket összeprogramozni:S

Válaszokat előre is köszönöm

Erikomega%20kulcsok.jpg

Papírozd át a kocsidat zöldre, rakd át a rendszámot, azt gyí :D

Persze jó helyre kell vizsgázni vinni, és eladni sem fogod tudni, max lelökni a domboldalról :lol:

Link to comment
Megosztás:

Papírozd át a kocsidat zöldre, rakd át a rendszámot, azt gyí :D

Persze jó helyre kell vizsgázni vinni, és eladni sem fogod tudni, max lelökni a domboldalról :lol:

Én is ezt akarnám mert kár szétszedni :) , de nyugodtan akarom le tenni a fejemet a párnára esténként, ugy hogy marad az átépítés :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy kérdésem . megint 1000-1500 rpm között kihagy a henger , le akar fulladni , gyertyák jók kábelek jók , csatit leszedtem és ugy van 3 papucs , a középső hátrébb volt meg oxidált , kipucoltam vissza dugtam de nem javult , mi okozhatja az oxidálás a középső papucs mit szolgál? ( Az a csatlakozó amit viszi a jelet a dis moduléhoz ). Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit !

Van már 5 éve egy fehér 2.5 td caravan-om, és már az autóra rá férne egy rendes helyre rakás , főleg motorikusan, meg futóművileg. Szereztem hozzá egy német papiros zöld sedant ugyanezzel a motorral, csak annyi különbséggel hogy ez makulátlan, vezetett szervízkönyve volt, egy öreg bácsitól van aki nem nagyon hajtotta, 225.000 km van benne ténylegesen,. Amikor azzal mentem rá jöttem hogy az enyém is megkaphatná a bontószökevény jelzőt motorikusan ...... Ég és föld a két autó mint motorikusan, váltóilag , plusz a futúműve se utolsó. No mind1 a sok rizsában a lényeg az hogy a 2-ből csinálok egy elfogadhatót. Motorcserét, meg futóműcserét azt nem én fogom végezni, tehát azzal nincs semmi gondom, Ami nekem bibi, hogy a zöldbe infrás központizár van, meg van hozzá két db gyári kulcs. Fehérrel szembe amihez csak 1 db kulcs van égen földön ,meg egy másold de az nem immo-s tehát az vésztartalék. Azt szeretném megkérdeni hogy a zöldnek a gyújtáskapcsolóját meg a magát a kp zár berendezést át lehetne vhogy variálni a fehérbe amiben csak ráidós kp zár van távirányítóval?zárkat azokat gondolom nem nehéz, nekem csak a maga a vevő meg ezek okoznak gondot hogy egyáltalán érdemes e lehetséges e ? nemtom hogy lehetne ezeket összeprogramozni:S

Válaszokat előre is köszönöm

Erikomega%20kulcsok.jpg

Ebben elég sok a buktatón kívüli hülyeség is. A motorcsere még csak-csak, bár simán nem legális, de 225E felett illik láncot cserélni. Aztán a futóműcsere. Mit akarsz átrakni a használtból? Mert donort általában kasztnielemek és egyéb apróságok cseréjéhez szoktak venni, de futóműről még nem is halottam, főleg sedanét a caravanba...

Link to comment
Megosztás:

Papírozd át a kocsidat zöldre, rakd át a rendszámot, azt gyí :D

Persze jó helyre kell vizsgázni vinni, és eladni sem fogod tudni, max lelökni a domboldalról :lol:

Aha, meg sedanra?! Na és az alvázszám? Jókat ajánlgatsz, kapásból bűncselekmények halmaza...

Link to comment
Megosztás:

Aha, meg sedanra?! Na és az alvázszám? Jókat ajánlgatsz, kapásból bűncselekmények halmaza...

A sedan felett átsiklottam. De lehet hogy a "profiknak" az sem probléma! :D

Amúgy ja, hiába olcsó autó, van műszaki állomáson ismerősöm, úgyhogy hallottam onnan hogy milyen dolgok mennek így a papír-motor-kasztni-komplett autó csere táján.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.