Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

...de ha a féltengely hosszabb akkor ugye nem jó a Calibra gyári lengőkarja sem mert a kerékagy nem "találkozna" a féltengely végével, tehát az lesz a vége hogy egyedileg kell gyártatni féltengelyeket. Az meg azért nem kis meló, meg lehet kérdezni Demót mennyit szívott a Corsánál, pedig ott csak kb. 200LE-t kellett átvinni... nem úgy van az hogy csak úgy megesztergáljuk Barkas féltengelyből oszt jó lesz... :D Az Omega féltengely kettévág-összehegeszt meg végképp kiesett, mert a hegesztésnél el fogja nyírni a nyomaték, szvsz még akkor is ha dörzshegesztéssel próbálkozik (használnak még ilyet egyáltalán?), a sima CO-t főleg...

Dörzsheggesztést? naná!

múltkor dolgoztam egy robot-cellán, ami egy dörzshegesztő gépet szolgált ki, teherautók hátsó hídjára hegesztették fel vele a tengelyvéget.

amúgy nem probléma. majd alátéttel kihézagolják, max egy kicsit lötyög rajta, meg kóvályog az agy :)

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy megmondod mire való a fórum. A pofád meg befogásra!

Na vegyél már vissza magadból ba...eg!!

Én egy rossz szót sem szóltam!!! Ki szólt be neked????? :blink: :omg:

Te irkálsz, hogy fogjam de a pofámat, meg, le segfejezel....

Mit képzelsz te magadról te.... ?!?!

Minden fóromon találni ilyen fa..kalapot mint te! :angry:

Link to comment
Megosztás:

" Amúgy meg mindig minden válaszra oda kell írni, hogy kösz? Na nee." -Pedig illene......

Érdekes.... nagyon sokat olvastam ezen az oldalon... és nem sok mindenkinél láttam, hogy oda lenne írva.

Egyébként legtöbbször oda szoktam írni.. pláne, ha tényleg olyan választ kapok ami hasznos is és értelmes. :smartass:

Ja és nem tudom mit kell ezen a hülyeségen ennyit lovagolni. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Ha állt a kocsi (mondjuk padkán, és a vezető oldal felé dőlve) akkor hol a töcsbe folyhatott víz a hátsó utas lábtérhez? Csak ott tűnik vizesnek (nem hűtővíz), de marhára maga a kárpit (nem ültek rajta vizes cipőben, de a kárpittól a szőnyeg is vizes lett).

Ja és nem is mentem vele (azaz az alja sem lehet lyukas), ez első ülés alatt sem vizes..létezik hogy a tetőablak egyik levezetője KO? Sok hó volt rajta most vagy 2 alkalommal.,..

Link to comment
Megosztás:

rendszeresen olvasom a fórumot, omegatd úr általában mindenek felett áll, és kritikus megnyilvánulásai után nagy százalékban "..." szerepel. sokaknak az efféle reakciók miatt nincs kedve hozzászólni/kérdezni/segítséget kérni, mert csak lehurrogják.

Na vegyél már vissza magadból ba...eg!!

Én egy rossz szót sem szóltam!!! Ki szólt be neked????? :blink: :omg:

Te irkálsz, hogy fogjam de a pofámat, meg, le segfejezel....

Mit képzelsz te magadról te.... ?!?!

Minden fóromon találni ilyen fa..kalapot mint te! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Ha állt a kocsi (mondjuk padkán, és a vezető oldal felé dőlve) akkor hol a töcsbe folyhatott víz a hátsó utas lábtérhez? Csak ott tűnik vizesnek (nem hűtővíz), de marhára maga a kárpit (nem ültek rajta vizes cipőben, de a kárpittól a szőnyeg is vizes lett).

Ja és nem is mentem vele (azaz az alja sem lehet lyukas), ez első ülés alatt sem vizes..létezik hogy a tetőablak egyik levezetője KO? Sok hó volt rajta most vagy 2 alkalommal.,..

Ha bárhol ázol a víz hátul áll meg. Ott köthet ki a tetőablakos sztori eredménye és a szélvédős beázás is.

Nekem egyszer el volt tömődve a hátsó ajtó alján a kifolyó, szépen megtelt az ajtó egy nagy zuhéban és a peremet elérve jött be. Ahogy kiálltam a parkolóból már hallani lehetett hogy lötyög/csobog a víz:)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Vetőség és Moderatúra!

Ilyenkor hol vagytok és merre jártok? Mindenféle seggfej beszólhat nekem és hagyjátok! Hol van ilyenkor a nagy és igazságos Uhuhu?

Nem lehet állandóan felnőtt embereket "moderálni", hozászolásokat törölni, mozgatni. Ha megjelenik a vezetőség, akkor azzal van a gond, ha kitöröljük a problémákat (hozzászólásokat), akkor egy fajta szőnyeg alá söprésről beszélhetünk. Nem hinném, hogy mindig itt kellene ténykedniük. 1-1 esetnél ez megoldást jelent,de nem minden esetben.

Javaslatom a következő, mindenkinek, de jelenleg kialakult helyzet miatt:

Tyson05 és Omegatd -nek

Moderáld magad - avagy segíts a moderátoroknak

Moderálni nem fogok, de a linken el tudod olvasni, hogy tudtok tiltólistára tenni valakit.

Amit szeretnénk az egész fórumon elkerülni: A trollkodást. --->Trollnak nevezzük az internetes közösségben azokat a fórumrombolókat, akik sértő, kihívó hozzászólásokkal igyekeznek provokálni fórumozó társaikat, kommenteiteket mintegy csaliként használva arra, hogy hálójukba áldozatokat szerezzenek. Jellemzően abban lelik örömüket, ha a közösség tagjai között viszályt szíthatnak, ha véget nem érő veszekedéseikhez partnert találnak. Ezen konfrontálódások vége az esetek többségében személyeskedésbe, sértegetésbe fullad. ---> Erre itt semmi szükség.

Végezetül, ha nem bírja ki valaki, az inkább rendezze PÜ-ben, nem zavarja a többieket. Ezek nem igazi problémák, azok az életben vannak.

Tessék visszavonulni, az nem vereség, vagy kudarc. Itt nem győzz senki.

Mindenkinek köszönöm, és remélem ezzel a jövőben nem kell foglalkoznunk.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet állandóan felnőtt embereket "moderálni", hozászolásokat törölni, mozgatni. Ha megjelenik a vezetőség, akkor azzal van a gond, ha kitöröljük a problémákat (hozzászólásokat), akkor egy fajta szőnyeg alá söprésről beszélhetünk. Nem hinném, hogy mindig itt kellene ténykedniük. 1-1 esetnél ez megoldást jelent,de nem minden esetben.

Mindenkinek köszönöm, és remélem ezzel a jövőben nem kell foglalkoznunk.

Ezzel nincs is gond, eddig is így kellett volna működnie! Csak a kettős mércét nem értem! Illetve dehogynem, most adtatok róla bizonyságot...

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat ha rossz helyre írtam de nem találtam "adok-veszek" topicot.

Szükségem lenne egy Omega B faceliftes géptetőre.2000 Májusi vasra kell amelynél a hűtőrács és a géptető egyben nyílik.Ha valaki tud ilyesmit vagy esetleg olyan bontót ahol tuti van kérem írjon!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm építő jellegű hozzászólásodat.Viszont én nem az internet használatában kértem segítséget egy márkatársamtól,azzal tisztában vagyok.Sőt találtam is több eladó alkatrészt itt Ausztriában és Németorszégba.Ugyanakkor úgy gondoltam talán akad valakinek egy géptető hátul a sufniban s azt esetleg készséggel eladja nekem valamelyest olcsóbban a neten keringő árajánlatoktól.

Szebb napot !

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm építő jellegű hozzászólásodat.Viszont én nem az internet használatában kértem segítséget egy márkatársamtól,azzal tisztában vagyok.Sőt találtam is több eladó alkatrészt itt Ausztriában és Németorszégba.Ugyanakkor úgy gondoltam talán akad valakinek egy géptető hátul a sufniban s azt esetleg készséggel eladja nekem valamelyest olcsóbban a neten keringő árajánlatoktól.

Szebb napot !

Akkor itt egy másik építő jellegű ;)

http://www.opelforum.hu/index.php?app=classifieds

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Délután óta a műszerfalamon lévő információs kijelzőn a hőmérsékletnél nem mutat semmit,csak vízszintes vonalak vannak.Szereltük a kocsit,új hátsó dobot kapott,de ott nem nyúltunk sehova.

Mégis lehúzhattunk valami érzékelőt?

Üdv: Kázsé

Szerintem biztos:) Nézd meg elől

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.