Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

EGR: ha teljesen meghal, akkor a motorelektronika lámpa állandóan világít. Igeb a lemeznek az új alkatrész megóvása a cél. A zk-t nem befolyásolja.

Szuper, de ha most megcsinálom míg jó akkor megóvom nem?Mert most nagyon jó lett (kopp-kopp-kopp)!A zk mit jelent, talán zárt kört? :lol: tényleg nem esik le, sorry :huh:

Egyébként mindenki a legrosszabbra gondol először, ami természetes... :D én is már a ECU ra gondoltam, hogy haldoklik, meg minden...

Ömlik az olaj az egyik csavarnál a hengerfej fölött...ha meghúzom elmúlik vajon? <_<

pacsek, :D

Link to comment
Megosztás:

Szuper, de ha most megcsinálom míg jó akkor megóvom nem?Mert most nagyon jó lett (kopp-kopp-kopp)!A zk mit jelent, talán zárt kört? :lol: tényleg nem esik le, sorry :huh:

Egyébként mindenki a legrosszabbra gondol először, ami természetes... :D én is már a ECU ra gondoltam, hogy haldoklik, meg minden...

Ömlik az olaj az egyik csavarnál a hengerfej fölött...ha meghúzom elmúlik vajon? <_<

pacsek, :D

A zk zöldkártyát jelent. Olajfolyás: próbálj kicsit ráhúzni, ha nem használ, akkor tömítéscsere (gondolom a szelepfedélről lehet szó). Öcsémnél következő hetekben szelepfedél, és tömítéscsere lesz. Kap egy fém hengerfejet, mert hiába volt tömítéscsere, még mindig folyik a müa szelepfedéllel. Ha már szétszedjük, mindjárt termosztátot is cserélünk.

Link to comment
Megosztás:

Öcsém autóján kicseréltük a szelepfedelet alura, új tömítésekkel. Még jó hogy leszedtük, mert az egyik vez.tengely egy csavarja félig ki volt csavarodva, és a többin is tudtam húzni. Majd sikerült a termosztát csere is. Összerak, beindít:hibakód + aut.váltó hibaüzenet. Hibakód kivillogtat, szívbaj elkap, mit rontottam el. Kiderült, hogy a szívótorok végén levő multiszelep csatiját felejtettem le. Visszaraktam, akksisaru le öt percre. A moci hibák el is tűntek, de sajna a váltóhiba megmaradt. Sajnos lövésem sincs mi a gáz, mert nem bántottam semmit ami a váltóval kapcsolatos. Vszínű a vége a Tech2-es kiolvasás lesz.

Link to comment
Megosztás:

Az ülésfűtés vezérlő elektronikája tudja valaki hogy alapból hol van a kocsiban?

Szerintem nincs vezérlőelektronikája... A termosztát az ülésben van, a reléje meg a biztosítéktábla melletti relétáblán (vagy mögötte). De csak tippeltem, az enyémben nincs ülésfűtés... Majd jönnek az okosok, és megmondják! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hello!<_< a zöldkártya nem nagyon jutott volna eszembe... :D De a fém szelepfedél tömítést lehet kapni, vagy csináltatni kell? Mert akkor lehet nekem is be kellene szereznem egyet, egyébként nekem is a szelepfedél csavarjaitól jön az olaj... meg a karter leeresztő csavarja is tré mert már párszor kapott...meg a hengerfejnél is folyik egy kicsit, de azt még nem sikerült teljesen diagnosztizálni.

MÁS: megnéztem a Omega B KK-ben, hogy a hűtőfolyadék a 2.5 V6 Aut. -ban 10L avagy 9,5L. Ez oké, de én 2.5L nél többet nem tudok beletölteni még akkor sem ha leeresztem a hűtőt, jó ha csontra leeresztem talán belemegy a 3L, de akkor is a maradék 7-8L-rel mivan?Ennyi lenne a fűtésben? Nekem egy ember azt mondta, lehet, hogy valami csappanttyú van bekakilva és azért melegszik még a vizem, mert kevés a víz a rendszerben. A kiegyenlítő tartály szerint jó, de a csappanttyú nem engedi tovább a vizet és ezért melegszik. Na most fater azt mondta, ez nem lehet ha van fűtésem, de ez akkor sem magyarázza a maradék 7-8Liter eltünését... vagy én értelmezek valamit rosszul? Most gondolkodva, megprobálom úgy megnézni a vizet, ha bekapcsolom a belső fűtést is, és megnézni, hogy mennyit esik le a víz vagy esik e le.

-A váltó nekem is szarakodik, de hibát még nem írt ki, nekem ha leállítom a kocsit és ujra beindítom eltünik minden hiba, rossz az olaj benne...

Találtam egy fagyálót... LINK szerintetek ebből mennyi kamu? Vagy itt egy MOL LINK érdemes ilyeneket bele rakni?Vagy vegyem meg a 2500Ft-os 5literest? Mert elméletben nincsen sok különbség csak az ár... régebben mondta kori, hogy neki Agip-es van benne és jó, de az is mennyiben külömbözik a 2500Ft-os no name től?

Itt egy fagyálló tesztelés érdemes elolvasni Total Car igaz 2004-es, de azért jó :D

Na pacsek, és KÖSZI! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az ülésfűtés vezérlő elektronikája tudja valaki hogy alapból hol van a kocsiban?

Külön elektronikáról és nem tudok, hogy lenne, de van egy hőgomba, termosztát ami kapcsolja a fűtőszálat. De ki lehet iktatni, de akkor kézi kapcsolású lesz, na de ha bőrős a vasad, mint nekem akkor nem tudod otthon kokolni mert a bőr és a védő szövet közé van bevarrva... de ha huzat kárpitos akkor lehet, nem régen írta le kori a pontos menetét hogyan kell kiszedni, és javítani... mert nekem is gondok vannak az én ülésemnél is. De 27900Ft ért lehet kapni két oldalra szövet alá építhető ülés fűtés betétett. Pl, ITT.

Remélem segítettem <_<

Pacsek

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy fagyálót... LINK szerintetek ebből mennyi kamu? Vagy itt egy MOL LINK érdemes ilyeneket bele rakni?Vagy vegyem meg a 2500Ft-os 5literest? Mert elméletben nincsen sok különbség csak az ár... régebben mondta kori, hogy neki Agip-es van benne és jó, de az is mennyiben külömbözik a 2500Ft-os no name től?

Itt egy fagyálló tesztelés érdemes elolvasni Total Car igaz 2004-es, de azért jó :huh:

Na pacsek, és KÖSZI! <_<

Amióta volt szerencsém látni egy univerzális fagyállótól idő előtt tönkrement vízpumpát, azóta én nem vagyok hajlandó mást belerakni mint a gyári piros színű GM-es fagyállót, igaz annak 900Ft volt literje amikor utoljára vettem.

Link to comment
Megosztás:

Amióta volt szerencsém látni egy univerzális fagyállótól idő előtt tönkrement vízpumpát, azóta én nem vagyok hajlandó mást belerakni mint a gyári piros színű GM-es fagyállót, igaz annak 900Ft volt literje amikor utoljára vettem.

És azt még higítani kell nem? Mert ha jól tudom, az egy koncentrátum. Persze lehet, hogy nem egyről beszélünk <_<

Link to comment
Megosztás:

Amióta volt szerencsém látni egy univerzális fagyállótól idő előtt tönkrement vízpumpát, azóta én nem vagyok hajlandó mást belerakni mint a gyári piros színű GM-es fagyállót, igaz annak 900Ft volt literje amikor utoljára vettem.

Konkrétan erre gondoltál? LINK mert GM fagyálló most ilyen...vagy is még egyenlőre ilyet találtam...

Link to comment
Megosztás:

Elől sztem relé sincs, bár a C omi nem tudom hogy szabályoz fokozatosan. A hátsó üléseknél az ülőlap alatt van egy-egy időzítő relé, ami kb 15 percig tartja bekapcsolva a fűtést.

A fagyállóval az a gond, hogy a 98 előtti verdákba nem lehetne belerakni a most kapható GM-es fagyállót,de nincs más. Amúgy nekem Agip van desztvízzel higítva.

Szelepfedél tömítést lehet kapni a fém fedélhez, csak 2.5-ös Vekihez kell kérni. A csavarok alatt van egy gumigyűrű, amit szintén illik cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem kartársak!

Van/lett egy apró problémám.A mai napon megálltam egy üzlet elött kiszáltam be majd kijöttem.Adom a gyújtást indítózok és a kocsi nem indul.Egyszer bebuffant mint aki elindul ,de aztán csak a köszörülés.Levettem az aksisarut egy kb. 10 percre aztán újra megpróbáltam és láss csodát elindult.Egyből elmentem egy ismerőshöz aki kiolvasta a komputert és nem talált semmi hibát.

Mia fene lett evvel a hisztis kiscsajjal miért nem indulhatott?.

Ja, X20XEV 16V 1997-es a drága.

Üdv:csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egyszer letöltöttem egy B Omega fűtéskonzoljának a grafikáját. Asszem valaki a manuál klíma és az autómata klímás változatot is feltette a netre.

na most ez kell. Javítani kell egy ilyet és a piktogrammok rosszak, és nincs kedvem szerkeszteni.

Ha valaki tud ilyet pls! THX!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egyszer letöltöttem egy B Omega fűtéskonzoljának a grafikáját. Asszem valaki a manuál klíma és az autómata klímás változatot is feltette a netre.

na most ez kell. Javítani kell egy ilyet és a piktogrammok rosszak, és nincs kedvem szerkeszteni.

Ha valaki tud ilyet pls! THX!

Kicsit magas mit is szeretnél? Mi a digites fabetétét tettük be manuális klímásba. A Fekete középkonzolbol kioperáltuk a piktogramos tárcsákat, és beragasztottuk a digitesébe. Nekem is ilyen van és már brezsynek is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.