Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hát ezt hogy sikerült kiolvasni??!!

Főúton haladó jármű elé kanyarodott ki. A cikk szerint. Tippem szerint balra, Kanizsa felé kanyarodott TD, a Fjord meg Balaton felől jött a 7-esen.

Mondjuk pontos a cikk, hiszen a 'Ford vezetője könnyebb sérüléssel megúszta az ütközést'... Gondolom Opelra gondoltak.

Ahogy a roncsot elnézem, szerencséd volt... Baromi nagy szerencséd! :)

Valaki ott fent nagyon szeret! ;)

Ja, és boldog szülinapot! :)

Újabb alkalom az évben a pálinkázásra ! :P

Módosítva : skyrangr
Link to comment
Megosztás:

Hát ja. Boldog szülinapot ! Hogyan történt?

Jöttem a 7-es főúton, a nekem jobbra eső kereszteződésből, amin STOP tábla van, elindult a Ford, mindez olyan 200m -re előttem. Próbáltam elkerülni az ütközést, hogy kikerülöm balra, de még belém is jött megpördített, kicsaptam a 3 lábú útjelzőtáblát és egy bukfenc után a mezőn állt meg az autó...

Link to comment
Megosztás:

Főúton haladó jármű elé kanyarodott ki. A cikk szerint. Tippem szerint balra, Kanizsa felé kanyarodott TD, a Fjord meg Balaton felől jött a 7-esen.

Mondjuk pontos a cikk, hiszen a 'Ford vezetője könnyebb sérüléssel megúszta az ütközést'... Gondolom Opelra gondoltak.

Ahogy a roncsot elnézem, szerencséd volt... Baromi nagy szerencséd! :)

Valaki ott fent nagyon szeret! ;)

Ja, és boldog szülinapot! :)

Újabb alkalom az évben a pálinkázásra ! :P

Kicsit tévedett a cikkíró, de majdnem igaz! Kanizsa felé kanyarodott Ford, én szintén Kanizsa felől jöttem a 7-esen. Hát igen bennem is megfordult, hogy valaki vigyáz rám, a jókívánságokat meg mindenkinek köszönöm! Egyben vagyok, két szó szerint karcolásom lett, egy a szemöldököm felett, meg egy kis hupnival együtt a fülem mögött. Most reggelre kicsit elkezdett fájni a bal karom, vállam, mellkasom, de nem vészes, zúzódás, ha holnapra sem javul, megnézetem orvossal...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit tévedett a cikkíró, de majdnem igaz! Kanizsa felé kanyarodott Ford, én szintén Kanizsa felől jöttem a 7-esen. Hát igen bennem is megfordult, hogy valaki vigyáz rám, a jókívánságokat meg mindenkinek köszönöm! Egyben vagyok, két szó szerint karcolásom lett, egy a szemöldököm felett, meg egy kis hupnival együtt a fülem mögött. Most reggelre kicsit elkezdett fájni a bal karom, vállam, mellkasom, de nem vészes, zúzódás, ha holnapra sem javul, megnézetem orvossal...

na. hát akkor majdnem pontos volt a cikk :)

igazából a felelősség mindegy is, hogy elismeri-e vagy sem. rendőri intézkedésnél úgytudom ez gyakorlatilag semmit se jelent.

kijött eléd, a védett útvonalra, egy Stoptáblás kereszteződésből... itt nincs mit elismerni, vagy se.

ja, gondolom öv megrántotta.

ahhoz képest hogy mekkorát borultál, megóvott a Kadét... Kár érte...

neked meg jobbulást! ;)

Link to comment
Megosztás:

Jöttem a 7-es főúton, a nekem jobbra eső kereszteződésből, amin STOP tábla van, elindult a Ford, mindez olyan 200m -re előttem...

Anélkül hogy bárkit is elítélnék, én valamit nem értek.

Nem tudom hogy az adott útszakaszon mennyi a megengedett sebesség, de ha 90km/h (induljunk ki ebből), akkor az éppen 25m/s. Azaz a 200métert ilyen tempóval 8 másodperc alatt lehet megtenni. Ennyinek azért elégnek kell lenni reakcióidőnek... biztos hogy 200m volt az?

Link to comment
Megosztás:

Anélkül hogy bárkit is elítélnék, én valamit nem értek.

Nem tudom hogy az adott útszakaszon mennyi a megengedett sebesség, de ha 90km/h (induljunk ki ebből), akkor az éppen 25m/s. Azaz a 200métert ilyen tempóval 8 másodperc alatt lehet megtenni. Ennyinek azért elégnek kell lenni reakcióidőnek... biztos hogy 200m volt az?

Igazból jogos, mert a számok nem hazudnak. Ha valóban 8 másodpercem, de ha legalább 4-5 lett volna, akkor nincs egy totálkáros Kadettom és nem sajog a bal oldalam. A 90km/h az jó lehet a számításnál, mert nagyjából annyival mentem. Viszont meg fogom nézni a pontos távot, mert nem 200 méter volt. Hidd el, annyira nem vagyok rutintalan, meg az autómat sem direkt törtem össze sőt. Az egész 1, max 2-3 másodperc alatt zajlott le. Észleltem, hogy elindult, próbáltam kikerülni az ütközést, aztán csatt...

Link to comment
Megosztás:

Sosem hittem volna hogy egy kadett kabrió így kibír egy ilyen ütközést és borulást. Ha anno nekem az asconával lett volna ilyen biztosan nem jövök ki belőle.

A helyzet az, hogy a tűzoltók, meg a mentősök sem nagyon akarták elhinni, bár a b oszlop/bukócső sokat segített, igaz, ha van utasom ő nem biztos, hogy ilyen könnyen megússza...

Link to comment
Megosztás:

Jöttem a 7-es főúton, a nekem jobbra eső kereszteződésből, amin STOP tábla van, elindult a Ford, mindez olyan 200m -re előttem. Próbáltam elkerülni az ütközést, hogy kikerülöm balra, de még belém is jött megpördített, kicsaptam a 3 lábú útjelzőtáblát és egy bukfenc után a mezőn állt meg az autó...

Boldog szülinapot! Huh, basszus.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.