Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Srácok, létezik az, hogy 0°C alatt nem kapcsol be a klíma, valamin biztonsági intézkedés keretein belül? Egy hétig állt az autó, és az újbóli beindításnál a párásodó ablak gyorsabb szárítására benyomtam a klímát, de nem változott semmi. Se relé kattanás, se a kompresszor nem indult be. Ellenben -3°C volt. Egy héttel korábban +4°C-ben működött, az tuti, mert a párásodás ugyanígy megvolt, az eljárás ugyanez volt.

Ha bárki tud valamit hozzászólni, szívesen veszem. Vagy legalább valami biztatót. :rolleyes: :D

idézet a gyári kézikönyvből: "A légkondicionáló berendezés csak egy megadott hőmérséklet tartományban üzemel, automatikusan kikapcsol, ha a környezeti hőmérséklet +4C alá csökken"

Link to comment
Megosztás:

idézet a gyári kézikönyvből: "A légkondicionáló berendezés csak egy megadott hőmérséklet tartományban üzemel, automatikusan kikapcsol, ha a környezeti hőmérséklet +4C alá csökken"

Ne csináld, hogy benne van a gyári könyvben! Legalább fél órán át nyálaztam, de nem találtam rá. Szégyen...

Nagyon köszi mindenkinek, most megnyugodtam. :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Klímát is feltöltettem tegnap: 8e forint volt az egész ebben ami benne van: leszívás, nyomáspróba, tisztítás, vákumozás majd gáz és olaj töltése.

(Debrecen, Puzdra u. 24. szám)

Nekem is hátra van.Itt Kméten s detto ugyanennyiért csinálják.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Azt meg tudja mondani valaki,hogy a digit klímásnál a hőfokot mi állítja? Értem arra, hogy ha legalacsonyabbra nyomom a klímát, akkor hűt mint a barom. Ha meg egy fokkal megemelem,akkor langyos levegőt fúj egyből. Manuálnál ugye fűtéscsap van, de ennél? Na meg hol található?

Link to comment
Megosztás:

Azt meg tudja mondani valaki,hogy a digit klímásnál a hőfokot mi állítja? Értem arra, hogy ha legalacsonyabbra nyomom a klímát, akkor hűt mint a barom. Ha meg egy fokkal megemelem,akkor langyos levegőt fúj egyből. Manuálnál ugye fűtéscsap van, de ennél? Na meg hol található?

Én úgy gondolom, hogy elektromos moci mozgatja a fűtéskonzolban a lamellákat, és az így bejövő levegőt érzékeli a digitklíma kapcsolópaneljában található hőmérő.Asszem....

Link to comment
Megosztás:

Múltkor a vaterán láttam egy hirdetést valami klíma állító elektronikáról. Egy kis fekete doboz volt azt hiszem 5000ft-ért. Pár hónapja mikor leszedtem a műanyag panelt a pedáloknál, pont van egy ilyesmi kütyü ott a fűtőradiátor oldalán. Nem néztem meg pontosan, mert nem azért szedtem szét, de olyan mintha ott lenne valami kütyü. De lehet az nem az. Amúgy most jó, és szabályozza rendesen. Viszont tegnap mikor leállítottam, olyat csinált, hogy a hőfok helyén megjelent két vízszintes csík, meg a világítása is úgy maradt a panelnak vagy 2 másodpercig.

Talán ez lenne az?

Én úgy gondolom, hogy elektromos moci mozgatja a fűtéskonzolban a lamellákat, és az így bejövő levegőt érzékeli a digitklíma kapcsolópaneljában található hőmérő.Asszem....
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Mennyire normális az ebben a nyári melegben, hogy klíma nélkül 88-92 cels a motorhőfokom, bekapcsolt klímánál ugyanez átlag 95-102 cels között ingadozik, de sosem hül 92 alá? motor x18xe és caravan

Mert a termosztát elvileg 92 fokon nyit, így tehát ismét elvileg az üzemi hőmérséklet elérése után mindig 92 fok a minimum. Az én órám nem mutat pontosan, de autópályán 140-150-es tempónál majdnem ott áll, ahol már kapcsolni szokott a venti.

Link to comment
Megosztás:

ÉN még nem hallottam menni a ventijeim. Egyetlen egyszer ment fel a hőfok (az óra szerint) 91-re. Tegnap a nagy melegben klímával 110-120-as tempónál 82 fok körüli értéket mutatott a hőfokjelző. Kezd gyanús lenni egyébként hogy rossz a hőmérő, mert nekem üzemi hőfoknak mindig kicsit 80 fok alattit mutat, de csak ha van menetszél, illetve olyan 70-es tempótól. Városban araszolgatva is épphogy nem éri el a 90 fokot. Vagy ez így normális? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ÉN még nem hallottam menni a ventijeim. Egyetlen egyszer ment fel a hőfok (az óra szerint) 91-re. Tegnap a nagy melegben klímával 110-120-as tempónál 82 fok körüli értéket mutatott a hőfokjelző. Kezd gyanús lenni egyébként hogy rossz a hőmérő, mert nekem üzemi hőfoknak mindig kicsit 80 fok alattit mutat, de csak ha van menetszél, illetve olyan 70-es tempótól. Városban araszolgatva is épphogy nem éri el a 90 fokot. Vagy ez így normális? :rolleyes:

1. hőfokjeladó nem van toppon

2. termosztát nem van toppon, bár ez látszana egy esetleges irreális fogyasztási adaton...

Link to comment
Megosztás:

1. lehetséges. mit tudok vele csinálni?

2. irreális fogyasztási adatom még nem volt

Szerintem először meg kellene mérni a motor (hengerfej) hőmérsékletét üzem meleg állapotban.

Minden "valamire való" szerelőnek van már hőmérője. Az én ismerősömnek egy pisztoly szerű hőmérője van. Kis piros lézerpont jelzi a mérendő pontot, és úgy 5-10 cm-ről mér. Azt hiszem 1%-on belül van a pontossága.

Így elég gyorsan kiderül, hogy a műszerfalad hőmutatója mennyire pontos.

Ha pontos, (tehát a motornak alacsony az üzemi hőfoka) a termosztát haldoklik...

Ha jelentősen eltér (vagyis a motor 90 fok, vagy picit több, de nem ezt mutatja a műszerfali mutató), a hőjeladót kellene megvizsgálni...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem először meg kellene mérni a motor (hengerfej) hőmérsékletét üzem meleg állapotban.

Minden "valamire való" szerelőnek van már hőmérője. Az én ismerősömnek egy pisztoly szerű hőmérője van. Kis piros lézerpont jelzi a mérendő pontot, és úgy 5-10 cm-ről mér. Azt hiszem 1%-on belül van a pontossága.

Így elég gyorsan kiderül, hogy a műszerfalad hőmutatója mennyire pontos.

Ha pontos, (tehát a motornak alacsony az üzemi hőfoka) a termosztát haldoklik...

Ha jelentősen eltér (vagyis a motor 90 fok, vagy picit több, de nem ezt mutatja a műszerfali mutató), a hőjeladót kellene megvizsgálni...

Köszi, megnézem/megnézzük.

Link to comment
Megosztás:

Naszóval! Kiderült miért ilyenek a hőfokadataim. Valszeg rossz a hőgombám. Az első ventifokozat nem van, a második ventifokozat meg megvan. 92 cels-nél kezdünk egyáltalán forogni... akkor viszont nagyon....

Nekem X20XEV van, a klíma bekapcsolására indulnak a ventilátorok hőgombától függetlenül. A hőgomba "csak" testre kapcsolja a két fokozatot két lépésben. Viszont amikor az egyik 30A-es bizti elszállt, akkor csinálta, hogy csak az egyik fokozat ment. (azt nem derült ki mitől szállt el, mert egy jó bizti behelyezése óta minden rendesen müxik)

Link to comment
Megosztás:

Persze ezt most jól leírtam, de nekem is picit "ereszt" a hőgombánál, tehát ki lesz cserélve.

Amiért mindezt leírom: akadt kérdésem. A kapcsolási rajz szerint 2db látszólag ugyanúgy működő hőgomba van a gépben. Az egyik a hűtővnetit kapcsolgatja, a másik a klímaventit. Az egyik hőgomba a hűtő jobb oldalán (ahol a jobboldali lámpa van, arra tippelek ez kapcsolgatja a hűtőventit) található (ennél "ereszt"), de hol található a másik??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.