Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Úgy gondolom, hogy megkockáztatok egy Mobil 1 Protection 0W-40 -et.

Hát lehet hogy az már határeset. Ha ennyire új az autód, akkor én az 5W-40et ajánlom bele a 10W-40 helyett (ez nem szentírás :) ), de érdemes átolvasnod ezt a topicot, sok hasznos infó van benne! Biztos segít a döntésben. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Egy esetben én is találkoztam a motorolaj habosodásával. Vagy 10 évvel ezelőtt egykori Favoritomba vettem olcsón kimért -állítólag BP- olajat. Pár nap múlva már nem is tudom miért letekertem a beöntő kupakot és ott habot és valami vízszerű megfagyott (akkor is tél volt) trutyit találtam. Első gondolatom az volt vehetem le a hengerfejet, de egyik haverom tanácsára leengettem az olajat és az akkori jól bevált, igaz drágább olajat töltöttem bele. És láss csodát, a habosodás megszűnt. Szerintem az már nagyon rossz olaj, ha habosodik.

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyire új az autód, akkor én az 5W-40et ajánlom bele a 10W-40 helyett

Tom!

Tegnap megrendeltem a 0W-40 -et, ma meg is kapom, most már ezt kell kipróbálnom, ha nem lesz OK, akkor legközelebb próbálkozom az 5W-40 -el.

Azért nem az 5W-40 mellett döntöttem így elsőre, mert a szervizfüzet szerint ha nem GM-LL-A-025 -ös a minősítése az olajnak, akkor fokozott igénybevétel esetén (gyakori hidegindítás, és 10km alatti távok) 6 havonta olajcsere szükséges. A Mobil 1 5W-40 -nek pedig csak GM-LL-B-025 minősítése van, tehát benzinre nem csak diselre tekinti a GM Long Life -nek . A Mobilok közül úgy tudom csak a 0W-40 -nek van GM-LL-A-025 -tanusítása.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Turbó diesel mociba milyen kenyő anyagot ajánlotok mert a autoszerelő valami aralt tölt bele de nem vagyok vele kibékülve és legközelebbre én szeretnék vinni olajat.

Én most tettem bele ROWE GTS 10W40-et az egyik itteni sporttárs javaslatára és nagyon meg vagyok vele elégedve eddig, halkabb, füstmentesebb. (a diesel fórumban egy hete kibeszéltük ezt a témát, ott visszaolvashatod, ki-mit javasolt)

Link to comment
Megosztás:

a bp oldalán lelehet híni, hogy Ők milyen olajat ajánlanak a gépbe..

Típus Modell Motor típus Év

Opel Astra G 1.6 16V (X16XEL) 1998-tól

Olaj típus Feltöltési mennyiség

Motor

Visco 7000 3.65

Visco 5000 3.65

Kézi kapcsolású váltó

Energear SHX-M 1.6

Automata váltó

gyári olaj 3.0

Megjegyzés

A sebességváltó és a differenciálmű közös egységet képez.

http://www.bp.hu/www/2_2.php?todo=showtabl...=1516&x=32&y=8#

Az érdekessége, hogy egyik ilyen motorolaj sem 10w-40-es!

Link to comment
Megosztás:

megnéztem ugyanezt a mocit az F-ben....

Opel Astra F 1.6 16V (X16XEL) 1995-től 1998-ig

Olaj típus Feltöltési mennyiség

Motor

Visco 5000 3.65

Visco 3000 3.65

Kézi kapcsolású váltó

Energear SHX-M 1.8

Automata váltó

Autran DX III 3.0

Autran MBX (DX II ) 3.0

Megjegyzés

A sebességváltó és a differenciálmű közös egységet képez.

na ez már 10W-40-es mármint a 3000-es...ugyanabban a mociban és mégis más olajat ajánl....

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy tisztázódva legyen: a longlife nem azt jelenti, hogy nagyobb

futásteljesítményű az olaj, hanem hogy időben tovább eltartható, vagyis

nem csapódik ki belőle egy év után az adalékanyag. :)

Szerény véleményem szerint csakis a marketingpolitika alakította 30ezerre

a szervízintervallumot az idő előrehaladtával, ugyanis csökkenteni akarták

a karbantartási költségeket, hogy el tudják adni a "kispénzüeknek".

Aki jót akar az autójának, az 10e, de max 15e km után cseréli, bármi is az

előírás "gyárilag". :D

Link to comment
Megosztás:

Szerény véleményem szerint csakis a marketingpolitika alakította 30ezerre

a szervízintervallumot az idő előrehaladtával, ugyanis csökkenteni akarták

a karbantartási költségeket, hogy el tudják adni a "kispénzüeknek".

Aki jót akar az autójának, az 10e, de max 15e km után cseréli, bármi is az

előírás "gyárilag". :)

Szerintem is, haver OFF új 1.4 Cordoba ON jának is 30e és kérdeztem, hogy ajánlottak-e pár ezer után kiegészítő cserét... s nem... egy új kocsinál ez szerintem főleg f*szság...

Link to comment
Megosztás:

Hondáéknál jól csinálják, ott új korában grafitos olajjal kapod meg, hogy

hamar bekopjon a motor. Ezt pár ezer km után cserélni kell rendesre.

És utána 10000-ként kell hordani, ez az előírás.

És ez így van jól, mindegyik más 30e-s autógyár szégyellheti magát! :)

Link to comment
Megosztás:

Wow... ezt nem is tudtam... de gondolom a Honda megteszi azt, hogy az ilyen 10e-s oilcsere szervizeknél nem húzza le a kedves vásárlót úgy mint az éves átvizsgáláson... mondjuk lehet, hogy a többinél is meg lehet úszni a csak olaj+szűrő cserét viszonylag olcsón, csak az a baj, hogy mivel általában qrva drága minden ezért akinek nem nagyon van pénze az nem kér ilyesmit... mert fél, hogy drága lesz...

Link to comment
Megosztás:

Nem lehúzós. Csak oil és szűrőcsere van ilyenkor. Átéznek még jópár

dolgot (pl. fék), de cserélni csak a 80e-es szervíznél kell dolgokat,

legalábbis Nekünk az 1.5 Vtec Civicen így volt. Akkor sok dolgot

csináltak, pl. szelepvezérlés-csere, szelephézagok állítása, váltóolaj

csere, fékbetétek cseréje, meg apróságok. Az került 100e HUF-ba.

Szerintem még egy árnyalatnyival olcsóbb is volt a szervíze, mint az

Astrámnak, ha kötelezőben csináltattam volna mindig. :D

Mégis 10e volt az előírása olajra. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy tisztázódva legyen: a longlife nem azt jelenti, hogy nagyobb

futásteljesítményű az olaj, hanem hogy időben tovább eltartható, vagyis

nem csapódik ki belőle egy év után az adalékanyag. ;)

Szerény véleményem szerint csakis a marketingpolitika alakította 30ezerre

a szervízintervallumot az idő előrehaladtával, ugyanis csökkenteni akarták

a karbantartási költségeket, hogy el tudják adni a "kispénzüeknek"

Nem hiszem, hogy így lenne, mert a pl. BMW is így lépett, pedig ebben a kat. -ban nem valószínű, hogy számít évi 20-30 EFT és ez reklám erejű lenne.

Egy Opel szervizkönyvet pedig ha elolvasol láthatod, hogy nagy futásteljesítmények esetén ha nem Longlife (pl. GM-LL-A-025) olajat használsz akkor a csereperiódus 6 hó -ra rövidül, még A3/B3 -nál is.

Link to comment
Megosztás:

Prolongba nem hiszek... nem is akarok, aikik ilyen kamu tesztekkel reklámozzák magukat, azok menjeneak a csába....

Amúgy kipróbálták egy 2-es Golf-fal 25km-et ment olaj nélkül (előtte csak sima olaj volt benne) és csak akkor állt be amikor 25km után lepadlózták... szal erről ennyit... minden kocsi tud menni olaj nélkül...

Link to comment
Megosztás:

A prémiummárkáknál is a menedzserek diktálnak, nem a szakik. :D

Ott nem is fontos a nagy futásteljesítmény, mivel mire túllépi a 120e km-t,

nincs jóval nagyobb értéke, mint egy alsóbb kategóriás autónak, ergo nem is számít annyira utána a megbízhatósága (akkor már nem a gazdag réteg autója).

Az Opel szervízkönyvnek meg azt sem hiszem el hogy lapozható, nem

hogy a karbantartási utasításokat! Nagy "cigányok" írták ám azt! :)

Szal észérvek kellenek, mérnök létemre nem dőlök be mindennek, ami

szép papírra van írva. :lol:

A lényeg: ugyanolyan fém kopik ugyanolyan ugyanolyan fémen a mociban,

ugyanolyan minőségű olajjal, mint amikor 10e-es intervallumot írtak még elő ugyanazok a gyártók, amik most 30-at.

Link to comment
Megosztás:

Az Opel szervízkönyvnek meg azt sem hiszem el hogy lapozható, nem

hogy a karbantartási utasításokat! Nagy "cigányok" írták ám azt!  :lol:  

Szal észérvek kellenek, mérnök létemre nem dőlök be mindennek, ami

szép papírra van írva. ;)

A lényeg: ugyanolyan fém kopik ugyanolyan ugyanolyan fémen a mociban,

ugyanolyan minőségű olajjal, mint amikor 10e-es intervallumot írtak még elő ugyanazok a gyártók, amik most 30-at.

Mérnök létedre elég furcsa a véleményed a technika fejlődéséről és a műszaki dokumentációkról.

Én is mérnök vagyok 3 dipóval, igaz nem gépész, de egészen másként látom a dolgokat mint Te.

Biztos vagyok benne, hogy a szervizfüzetet nem marketingesek (ők legf. lektorálják) szerkesztik, hanem komoly autószakik (akikből még az autógyárakban is akad), és ami abban nem stimmol legfeljebb fordítási, vagy aktualizálási hiányosság.

Azt a hozzászólásomat pedig, hogy az F -nél még 15.000 Km volt a gépkönyvben nem úgy értettem, hogy az a motor még más anyagból volt, mint a G ugyan olyan jelű (bár ezt sem tartom kizártnak), hanem ha valaki vett ezer éve egy F -t, és tartja magát az ahhoz járó szervizkönyvhöz, tehát 10.000 -ként vagy évente cseréli az olajat, akkor jó neki manapság is a nem csúcs, nem longlife olaj. Ja és ezer éve longlife sem volt, tehát mégis csak van némi technikai fejlődés.

Link to comment
Megosztás:

Én éppen a negyedik papírosomat tiprom éppen, de a szemléletem megmaradt reálisnak, nem lettem közben idealista. :)

Szerintem ez nem a papíron múlik, hanem hogy valaki mögé tudjon gondolni a dolgoknak.

Én sem az említett területen tevékenykedek, de beszéltem már olyan szakival, aki igen.

Az Ő véleménye volt az, ami az enyémet is alakította. Ő azt is mondta, hogy a motor- és hajtóolaj

gyártás technológiája 20 éve lényegében semmit nem változott.

És ha utánajársz, régen is lehetett hasonló olajakat kapni, bár tény hogy nem írta elő senki, ezért nem is kereste senki, ergo nem volt ismert/elérhető árú (autósportban már akkor is használtak nagyon jó olajokat).

Az tény, hogy a longlife jelleg nemrég jött be a képbe, azért mert az autógyárak mindenképp emelni akarták a kiírható csereintervallumot, amihez ugye biztosítani kellett azt is, hogy ne a megszokott eltarthatósági ideje legyen az olajoknak, tovább is "együtt maradjon" az adalékanyagokkal. A szaki véleménye szerint ez abszolúte nem növelte a futásteljesítményét, terhelhetőségét.

A teszt egyszerű: Vizsgáltasd meg az olajod kémiai jellemzőit 10000km használat után, és teljesen biztos vagyok benne, hogy "elhasználódott" jellemzést fogsz rá kapni. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.