Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Végig olvastam az olajos témáról az összes hozzászólást, már egyáltalán nem tudom milyen olajat rakjak 90Ekm futásteljesítményű X16XEL-es G Astrámba. Opel Barcikánál nem régen áltak át a gyári Opel olajra a Mobilról. Náluk még panasz nem érkezett erre az olajra. Még az ott dolgozók is a gyárit használják. Én a régi autómba (X16SZR) 97-es 8 szelepes F Astrába végig Castrol TXT 5W40 volt használva(150Ekm). 120Ekm-ig Teisendorfban az Opel Eglesser-nél volt szervizelve és ott is ezt rakták bele.(74 éves öregúr volt a tulaj.) A motor hangja hidegindításnál még -27 fokos hidegben is nagyon zsír volt, és egy deka olajat se evett meg. Hasonló futásteljesítményű (X16SZR) és korú F Astrába ilyen hidegben már csattognak a hidrotőkék. Csak azt nem tudom, hogyan fog viselkedni a TXT 5W40 a G Astrába? :?:

Link to comment
Megosztás:

Mennyi km van benne, mennyinként cseréled, és mennyi szokott hiányozni belőle?

Van még egy kanna az olcsó Top 5W40-ből, ide mehetsz érte: XI. Budapest, Kaposvár u. 8. H-P 7-17h

Hivatkozz rám (Futó Gábor), és elhozhatod 8320 forintért. ;)

Vagy postán is el tudják küldeni, szólj ha intézzem.

Link to comment
Megosztás:

I_S!

Ha kell, akkor lécci még ma du írd meg a személyes adataidat (név, lakcím, telefon), meg hogy mi kell és mennyi. :D

Előző nap le kell rendelnem, hogy másnap ott legyen a boltban.

Speed 10W40 5L neked, mint klubtagnak 6669Ft.

Benzingoz! Bolt címe nem változott, XI. ker Kaposvári u. 8. 7-17h

Lányod nem tart veled? :(

Link to comment
Megosztás:

I_S!

Ha kell, akkor lécci még ma du írd meg a személyes adataidat (név, lakcím, telefon), meg hogy mi kell és mennyi. :D

Előző nap le kell rendelnem, hogy másnap ott legyen a boltban.

Speed 10W40 5L neked, mint klubtagnak 6669Ft.

Benzingoz! Bolt címe nem változott, XI. ker Kaposvári u. 8. 7-17h

Lányod nem tart veled? :(

Noh akkor Metabond 10W40 kellene egy 5 literes szerintem c14nz és oan 150 ezer van benne, de cseppet sem eszi az olajat, nem kellett utána töltenem egy kortyot sem.

AZ ADATOK, BÁR AKKOR BENZINGOZ ELHOZNÁ DEBRECENBE NEKEM:

Szilágyi László

4200 Hajdúszoboszló, Rákóczi u. 24.

70-551-9992

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Tudom első a Metabond és Valvoline és én sem töltök bele legközelebb mást de gondoltam megkérdezem: Mik a vélemeények, tapasztalatok Shell és Mobil esetleg Mol olajokkal.

Természetesen 10W-40 ben gondolkodva.

Szvsz a Shell is jó minőségű olaj, a Mobil 1-t pedig jelenleg is használják a márkaszevizek a garis olajcseréknél, szal az is jó.

Szerintem.A MOL olajról még nem hallottam infót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.