Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ég és föld lesz.........halkan fog duruzsolni és picit erősebb lesz a motor.

Most cseréltem le az olajat. 5W40 Valvoline. Az opel olaj egy nagy kaki !

(10W40)

Majdnem elsírtam magam,hogy mivé vált 1-2000km alatt !!!!!

Fekete, koszos ,kormos ,szutykos...........nemtom mi :)

Beinditottam az autot az uj olajjal és picit másabb lett a hangja. Majd még menni kell vele.Mondjuk az opel olaj előnyére szolgáljon,hogy jól összegyüjtötte magába a sok kormot meg piszkot.

De nem semmi,hogy kb. 2000km-t bírt.......picit kevés sztem.

Link to comment
Megosztás:

Nékem is gondom van az Opel olajjal, mert a gépem 8e. km alatt megkajálta a majd 1 litert.Igaz, van úgy, hogy olykor 3-4 napot is áll a gép, sokat használom városban, rövid távon, a mocija pedig nem lehet szétkopva, mert a fogyasztásom viszont elfogadható.Városban 8.5 körül, hosszútávon pedig nem megy 6L fölé.Opel 16V nekem is javasolta a Valvoline-t, úgyhogy még van 2e. km, és utána csere.Ezzel az olajjal nem merek elmenni 15e.-t, mint amit a gyári intervallum előírna.Én még anno "diák" koromban sem hallottam olyan olajról, ami 15-20-25e. km-t elmenne.Pedig nem is olyan régen volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Majd beszámolok,hogy milyen a Valvoline öl. Nekem nem ette az olajat csak azt vettem észre,hogy mintha "hangosodna" a motor.........

Most csere után este járt pár percet a motor és kulturáltabbnak tűnt a hangja. Nah mind 1. Majd pár km után kiderül.....

Engem, majd az érdekelne, hogy attól, hogy vékonyabb az olaj jobban kajolja, vagy mert minőségibb/nem használódik el olyan gyorsan és nem bántja :?:

Jut eszembe mi a vélemény a BP olajokról?

konkrétan a Visco 7000 Sport 5W-50, illetve a Visco 3000 10W-40-ről

http://www.bp.hu/www/2_1_1.php

Link to comment
Megosztás:

Waooo :) Ma volt szerencsém menni az autóval pár 10km-t (100km legalább) és megálltunk egy parkolóban az autó elött beszélgettünk járó motornál és tőlünk 3-4 autóra állt egy ugyszintén járó motorú Jeep. Arra lettem figyelmes,hogy szinte csak annak az autónak a hangját hallottam a mienket meg alig(pici hidrótőke cicergés) :wink:

Egyszóval arra kezdek rájönni,hogy olaj-olaj között baromi nagy a különbség !!!! Hiába, nincsenek véletlenek(opel 5W40 7rugó ,Valvoline 5W40 14rugesz) drága volt de megérte. Mindennél fontosabb,hogy a motor ne menjen szét.A hidegindításról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.