Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

ja hogy az már van neked?

ne tedd bele szerintem, mert az azt tudjacsinálni, hogy eltömíti a hézagokat és ezzel növeli a kompresziot, és csökkenti a fogyit olajbol... nagyábol legalábbis.

Ja,utánaolvastam én is a Metabond oldalán!

Na még alszok rá,mert azt se tudom,hogy mennyire eszi az olajat,ha eszi!Még nincs egy hónapja nálam!Bár egy ezrest már beletekertem azóta...

Link to comment
Megosztás:

Meghívó

Kenéstechnikai alapképzés, termékismertető és marketing képzés Solton 2008 Jan. 26.-án.

Kenéstechnikai alapismereti és marketing képzés, átfogó termékismertetővel. A képzésen átfogó ismereteket szerezhet a kenőanyagok működéséről a megfelelő kenőanyagok kiválasztásához. Bemutatjuk a METABOND adalékok hatását a kenési rendszerekben, megnézhetjük milyen hatást gyakorol a fenntartási, üzemeltetési költségekre, élettartamra. A termékismertetőnkön átfogó ismeretet szerezhet termékeinkről, használatukról. Marketing képzésünkön megismerheti hálózatunk működését, a hálózatban rejlő lehetőségeket, valamint elsajátíthat közvetlen értékesítési és ajánlási technikákat is. Minden érdeklődőt szeretettel várunk! A képzés önköltséges amely az útiköltség és a helyben elfogyasztott ebéd (ebéd kb.:2000Ft) költsége! A részvételi szándékát kérjük mielőbb jelezze!A képzés helye Solt Halászcsárda Bartók Béla út 2. A képzés 10 órától várhatóan 18 óráig tart.

További információ és jelentkezés:

Halász Miklós

Tel.:20/556-2196

e-mail: halaszm@tolna.net

www.technoline.hu

Link to comment
Megosztás:

Akkor ide is írok :)

Amikor megvettem az autót Castrol RS 10w-60 volt benne és az előző tulaj azt is mondta hogy 4 évig amég nála volt ezt használta. Sok jót halottam erről az olajról mondjuk az előző autómban is ez volt csak az megette folyton :huh: És ahozz felettébb drága hogy 1000km/1.5 liter pótoljak. Utána Q8 at kapott :D De a mostani autó szerencsére nem eszi ki magaalól ilyen rövid távon. Kérdeztem a tulajdonost hogy na még is menyi olajat eszik mert az hogy nemeszi egyáltalán olyan nincs az 100% anyit mondott hogy 12000km en 7-9 dl között. Gondolom ez elég barátságos így most is Castrol Rs 10w-60 at kapott olajcsere óta elmentem 1500km-t és valóban a nívó ránézésre ugyanott jelzi a szintet. Mondjuk nem is gyilkolom tehát nem forgatom az másdolog hogy 5. be néha megnyújtom de nálam 5500 nál többet nem nagyon pörgött! ;) Halottam azt is hogy mostmár nincs Castrol RS hanem valami művésznevet találtak ki ha jóltudom Edge vagy hasonló elnevezésűt! Mondjuk nekem még jótapasztalatom volt az Aral olajokkal kapcsolatban is! Jah az autóm C20XE ezt majdnem elfelejtettem :lol:

Ja és halottam azt is hogy hamisítják ezt az olajat ha igen honann veszem észre pl hogy nem eredeti castrol termék? :)

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti castrol rs-nek is elmúlt már a fénykora, mióta magyarországon csomagolják. eléggé átlagos

minőségű lett, ezért szoktam le annó róla én is.

Az aral olajról nekem kifejezetten rossz tapasztalatom van, olyat használtunk a kölcsönzős gépek nagy

részébe (a másik részébe shell-t, az se volt sokkal jobb), de nagyon hamar cserések voltak. Amióta

metabondot használok oda is, 40óra helyett 100óra az üzemi olajcsere, és még így szinte vadiújan

jön le az olaj, csak a szennyeződéseket veszi szépen fel.

Link to comment
Megosztás:

Halottam azt is hogy mostmár nincs Castrol RS hanem valami művésznevet találtak ki ha jóltudom Edge vagy hasonló elnevezésűt! Mondjuk nekem még jótapasztalatom volt az Aral olajokkal kapcsolatban is! Jah az autóm C20XE ezt majdnem elfelejtettem :huh:

Ja és halottam azt is hogy hamisítják ezt az olajat ha igen honann veszem észre pl hogy nem eredeti castrol termék? :lol:

A Castrolnál már tavaly megtörtént a termékpaletta frissítés. Ha megbízható helyről veszed az olajat, akkor az nem hamisított.

Link to comment
Megosztás:

szerintem egy cserét megér bárkinek a metabond olajai is

nem mondom, hogy tuti érezhető a különbség, pl botláb esetén, de nekem érezhető votl első uton :huh:

az ára barátságosnak mondható, ilyen castrol rs ekhez viszonyítva szerintem, szoval bukni nem bukik rajta senki.

Link to comment
Megosztás:

szerintem egy cserét megér bárkinek a metabond olajai is

nem mondom, hogy tuti érezhető a különbség, pl botláb esetén, de nekem érezhető votl első uton :lol:

az ára barátságosnak mondható, ilyen castrol rs ekhez viszonyítva szerintem, szoval bukni nem bukik rajta senki.

Na akkor a kövi olajcserénél kipróbálom.. Lehet ezt kapni Autósboltban vagy Paks-hoz közel valahol? Mert ezt nemtudom.. Megmondom őszintént nem is halottam a Nevét még... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.