Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

má megértettem, csak ez egy 2000 es gép nekem meg egy 1400asom van ,valamivel másabb a vákumrésze is

de ennek a szűrőnek anyi a lényege, hogy a trutyis levegőt megszűri, és tiszta levegőt áramoltat vissza a pillangó szelep elé is illetve mögé is.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom az olajostopikot offolgatni a kartergázszűrő dologgal, de pár napja én is "virtuálisan" ezzel foglalkoztam, mivel cserére szorult a gyári kartergáz gumicső. Ahogy utánanéztem a neten, akkor találkoztam ezekkel a maszek szűrőkkel, amik gondolkodóba ejtettek, de végül nem vágtam bele. Amúgy a befőttes üveg helyett van kulturáltabb -igaz kicsit drágább- megoldás, ami eredetileg kerti szivattyú vízszűrője. Mérettől függően kb. 5-6 eFt-től beszerezhető. Ha megtalálom az oldalt, majd belinkelem. Addig is egy kis ízelítő:

http://belsoseg.blog.hu/2008/07/19/ujabb_csodaszer_a_bodon

"Persze, a régi Swift 50% hurutos vizelettel is eljár..." :D ;)

Azt az oldalt én is láttam, 4500 + posta volt asszem. De annak csak egy sima szűrője volt, rezet kellett volna még bele tenni, Epk pedig a tapasztalatokból látva legalább ilyen hatákony szűrőt épített egy ezresből :P

Link to comment
Megosztás:

vagy csak körülnézett a sufniban :D

Epk megoldásában nekem is csak a befőztes üveg nem tetszik...

de ha van vinek kompresszorból megmaradt viztelenítő pl ;)

csak nemtudom elegendő e az áramlási sebessége, hogy lecsapódjon a koszos lé

a fémdörzsi eléggé átengedné ezt a levest...a szivacsviszont nem fojtja le az áramlást?érdekes dolgok ujra;)

Link to comment
Megosztás:

szóval akkor rakok bele egy mosogatószivacsot és jo lesz az is?

Ha fém szivacsra gondolsz akkor azt mondom, hogy annak a lukmérete jóval nagyobb mint a műszivacsé, tehát szerintem kevésbé hatásos lehet. Ki kell próbálni, de szerintem a mosdószivacs jobb.

Link to comment
Megosztás:

az amiről most te beszélsz az a dörzsi, aza fém

de van sima műszivacs is, annak eléggé sűrű a szerkezete.

Műszivacs az enyém is, erre mondtam, hogy mosdószivacs. Lehet kapni vastag autómosó "szivacsot", szerintem az a legjobb. (Nem természetes szivacsra gondolok!)

Link to comment
Megosztás:

Nem kellene egy új topic ennek?

(mindig akkor merül ez fel ez, amikor már jól ki lett tárgyalva egy nem odaillő témában, pl ez, itt)

Szerintem itt is elmegy, mint ahogy a motornál is ment már. A trutyi ugyanis az OLAJBÓL JÖN KI! :D Ha ezt szűrjük ki akkor az a motorban dolgozó OLAJ minőségét javítja.

Link to comment
Megosztás:

Ok, tőlem maradhat itt is.

A Te képeiden mik azok a vezetékek amik csatlakoztatva vannak?

Téliesítéssel mi a helyzet?

A háttérben a két cella a Water4Gas rendszer 2 HHO cellája. Nem ehez tartozik.

Télen a kartergáz szűrőt gyakrabban ürítem majd. Most 3400 km után tettem és 2,5 deci volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Melyik a legjobban bevált olaj c20xe-be szerintetek? Olajcsere előtt vagyok és nem tudom mit kéne venni :D Edge 10w60 van most benne de nem ér annyit szerintem mint amibe került, valami olcsóbbat szeretnék!

Motul 6100 SYNERGIE+ 10W-40 4 l 8e ft ... és full synt olaj

vagy liqui_moly SYNTHOIL RACE TECH GT1 SAE 10W-60 1l 3400ft

a castrol bol meg neked böven elég az Edge Sport 10W-60 ez most 13e ft 4l az edge a drágább az a TWS utodja

amit ne vagyél az valvoline

Link to comment
Megosztás:

Motul 6100 SYNERGIE+ 10W-40 4 l 8e ft ... és full synt olaj

vagy liqui_moly SYNTHOIL RACE TECH GT1 SAE 10W-60 1l 3400ft

a castrol bol meg neked böven elég az Edge Sport 10W-60 ez most 13e ft 4l az edge a drágább az a TWS utodja

amit ne vagyél az valvoline

yah és én metabondot sem raknék bele

1800 / literért sok jo nem lehet benne

én egyébként ezt hasznalom anti is és voszi is ...

http://www.opieoils.co.uk/p-1145-silkolene...ce-engines.aspx

1145.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.