Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

egyfajta tuning lenne, ha átírnák a motorvezérlőt B)

mert akkor érezné is, de arra próbálok rávilágítani neked, hogy minden tuning %os an növeli a moci teljesítményét, vagy ha nem jol sikerül akkor %an sökkenti azt

tehát egy 2000ccmeset jobban növel illtve csökkent mint egy 1400ccmest egy beavatkozás.

nekem nincs és nem is vágom, de amit olvastam pl chiptuningról is táblázatos értékek is mutatják.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

most kiszaladtam megnézni az olajszintemet... mielőtt megnéztem volna káromkodtam egy jót, mert van egy jó 20cmes csikarás amocitetőmön, amit fingom sincs ki mikor hogy hol csinált.... rem polirpasztával kijön.

jóhír viszont, hogy maxin van a szint, pedig ma 100kmet mentem vele kb, szóval ki kellett párolignia avíznek belőle.

így asszem nekem is meglesz most a 0,0075l/100km :D

szép fekete már...szóval megérett lassan a cserére, lassan ugyis 10 ezer...

Link to comment
Megosztás:

most kiszaladtam megnézni az olajszintemet... mielőtt megnéztem volna káromkodtam egy jót, mert van egy jó 20cmes csikarás amocitetőmön, amit fingom sincs ki mikor hogy hol csinált.... rem polirpasztával kijön.

jóhír viszont, hogy maxin van a szint, pedig ma 100kmet mentem vele kb, szóval ki kellett párolignia avíznek belőle.

így asszem nekem is meglesz most a 0,0075l/100km :D

szép fekete már...szóval megérett lassan a cserére, lassan ugyis 10 ezer...

Én úgy tudom, hogy az olajból nem elpárolog a víz, hanem pont felveszi, és hígul tőle. Végülis én is onnan nyerem a bödönbe a trutyi egy részét.

Link to comment
Megosztás:

akkor elmondom az igazságot:

1. az olaj a sok hidegindítás és rövid út alatt felvesz csomó vizet és benzint, amit nem tud magából kiforralni

2. egy-egy hosszabb úton, mikor jól átmelegszik az olaj, kipárologtatja magából a vizet és a benyát, de a

kartergázon keresztül... tehát az kerül a bödönbe :D

Link to comment
Megosztás:

akkor elmondom az igazságot:

1. az olaj a sok hidegindítás és rövid út alatt felvesz csomó vizet és benzint, amit nem tud magából kiforralni

2. egy-egy hosszabb úton, mikor jól átmelegszik az olaj, kipárologtatja magából a vizet és a benyát, de a

kartergázon keresztül... tehát az kerül a bödönbe :D

Igazságot tett!!! Mátyás Mester! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.