Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Link helyett inkább leírom.A 8 szelepeseknél jó a gyári olaj, de pl. az 1.6 16V-nél már nem, mert állítólag rosszabb már a minősége mint korábban, ezért pl. az enyém 10e. km alatt megevett belőle 1.5L-t.

Igaz, hogy van a mocinak egy természetes olajfogyasztása, de ez akkor is sok.Gyorsan elhasználodott a tetejébe, tehát a 15e. km is sok lett volna.Aztán opel16V tanácsára váltottam Valvoline durablend 10W-40-re, és 3000km alatt idáig egy csepp sem fogyott belőle.

Viszont érdekes volt, hogy az 1.4 16V-sek is panaszkodtak az olajra, mert bár nekik nem fogyott, de gyorsan elhasználódott.

Dióhéjban.

Link to comment
Megosztás:

C18NZ kódú, '93-as, 8 szelepes motorom van. A boltban 15w40 típusú olajat vettem hozzá az eladó támogató egyetértése mellett. A szerelő azonban azt mondta, hogy ebbe a motorba 5w40, vagy 10w40 való, mert hidrotőkés, és abba vékonyabb olaj kell, a 15w40től elkokszosodik a motor, főleg, ha 15ezernél többet megyek vele véletlenül. Sőt, ezzel csak 10ezret menjek, aztán csere, és akkor már 10w40.

Ez így rendben van?

Link to comment
Megosztás:

C18NZ kódú, '93-as, 8 szelepes motorom van. A boltban 15w40 típusú olajat vettem hozzá az eladó támogató egyetértése mellett. A szerelő azonban azt mondta, hogy ebbe a motorba 5w40, vagy 10w40 való, mert hidrotőkés, és abba vékonyabb olaj kell, a 15w40től elkokszosodik a motor, főleg, ha 15ezernél többet megyek vele véletlenül. Sőt, ezzel csak 10ezret menjek, aztán csere, és akkor már 10w40.

Ez így rendben van?

Ha még nem töltötted bele akkor próbáld inkább eladni...

Ha már benne van, akkor csere... sokkal drágább muri a hidrotőke annál, hogy így tedd tönkre...

Link to comment
Megosztás:

C18NZ kódú, '93-as, 8 szelepes motorom van. A boltban 15w40 típusú olajat vettem hozzá az eladó támogató egyetértése mellett. A szerelő azonban azt mondta, hogy ebbe a motorba 5w40, vagy 10w40 való, mert hidrotőkés, és abba vékonyabb olaj kell, a 15w40től elkokszosodik a motor, főleg, ha 15ezernél többet megyek vele véletlenül. Sőt, ezzel csak 10ezret menjek, aztán csere, és akkor már 10w40.

Ez így rendben van?

5w40 túl "vékony" ahhoz a motorhoz.

10w40, vagy 15w40.

Asszem Ákos mondta annó nekem, hogy a C20NE motorhoz a gyári által ajánlott olaj 15w40 volt, pedig az is ht-és.

Ja és lehetőleg a 10w40-el se menjél többet tízezernél :wink:

Link to comment
Megosztás:

C18NZ kódú, '93-as, 8 szelepes motorom van. A boltban 15w40 típusú olajat vettem hozzá az eladó támogató egyetértése mellett. A szerelő azonban azt mondta, hogy ebbe a motorba 5w40, vagy 10w40 való, mert hidrotőkés, és abba vékonyabb olaj kell, a 15w40től elkokszosodik a motor, főleg, ha 15ezernél többet megyek vele véletlenül. Sőt, ezzel csak 10ezret menjek, aztán csere, és akkor már 10w40.

Ez így rendben van?

Szerintem is, add el a 15w40-est, ehhez a mocihoz mindenki 10w40-es olajat ajanl.

Nekem többet érne a motor, mint hogy azt az 5-6e pénzt lespóroljak a nem belevaló olajon.

Hirdetnek itt nagyon frankó Metabond olajat. Nekem az megy bele tavasszal, most még Schilleres Mobil1 10w40 van benne, ez volt fél eve a cégautóm. :)

Link to comment
Megosztás:

Röviden? A legrosszabb minőségű, ami eddig a kezembe került. :?

Ha visszaolvasol itt jópár oldalat, akkor írtam a konkrét tapasztalatokról.

A 16 szelepesekbe nem való, azt akartad mondani. Azt rámondani, hogy szar, azért egy kicsit erős :) Mellesleg épp most néztem szét olaj ügyben, ebből az opel gyári olajból 5 kiló a félszintis 10w40-ből kisker áfás áron csak 4700 (!!). Persze, olcsó húsnak híg a leve, az általában igaz. De ha nekem 8 szelepes lenne, én ezt venném most bele, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

A 16 szelepesekbe nem való, azt akartad mondani. Azt rámondani, hogy szar, azért egy kicsit erős :) Mellesleg épp most néztem szét olaj ügyben, ebből az opel gyári olajból 5 kiló a félszintis 10w40-ből kisker áfás áron csak 4700 (!!). Persze, olcsó húsnak híg a leve, az általában igaz. De ha nekem 8 szelepes lenne, én ezt venném most bele, az biztos.

Szerintem Nem azt akarta mondani :!:

Sajnos az a kőkemény tény, hogy mióta más a gyári beszállító azóta nem jó a gyári olaj, sok klubtagnak voltak komoly gondjai vele :!:

A Valvoline DuraBlend / TopGard 10W40 szerintem és még sokunk szerint jó és ahhoz képest megfizethető árú.

Link to comment
Megosztás:

Opel16v!

Ha csak 7e mentem az autóval, akkor is évente kell cserélnem az olajat?

Egyébként amikor legutóbb nézegettem az Opel 10W40-es olajjal egy árban láttam a határon túl Esso 10W40-est. Az jobban megéri?

Le bizony :!: Én is 7e-nél cseréltem most mert 1éves volt az oil. Esso-t nem tudom milyen...

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem fura tapasztaltom van az opel olajokkal.

Legelösször több mint egy éve, 5w40 ment a vasba... 10e kmer alatt ami megmaradt az 5lityiből, csak azt kellett hozzátölteni. ha jól rémlik talán fél liter... pedig néha igencsak küldtem.

Aztán ugy adodott, hogy kellett az olajcsere, de anyagilag nagyon padlón voltam, és volt jó árban opel 10w40. akkoriban még nem nagyon fújtak rá.. sőőt..

Tettem bele.. nah nagyon nem nekem való.. legalábbis nem ebbe a mociba.

10e kmer most van meg, de már utántöltöttem 1.5 liter olajat... ugyanebből a 10w40 ből.

Most vagy nagyon széthullott vmi a kocsimba, vagy olyat is hallottam, hogy szar lett az olaj, és ezért ette meg...

(érdekes, hogy mióta hozzátöltöttem a majd 1 liter/nem egyszerre/ olajat, nem eszi anyira..)

Bár rég néztem :oops: De írná a board is.. Azért ma megnézem.

Ami viszont tuti, ebbe a motorba opel 10w40 soha többet nem lesz...

sööt sztem 10w40 se.. csakis 5w40...

jah.. és a hidroknak is megjön inditáskor 2-3 secre a hangjuk...

szóval most nézek én is vmi jó minőségű 5w40et, és meglátom mi lesz...

Link to comment
Megosztás:

Most vagy nagyon széthullott vmi a kocsimba, vagy olyat is hallottam, hogy szar lett az olaj, és ezért ette meg...

(érdekes, hogy mióta hozzátöltöttem a majd 1 liter/nem egyszerre/ olajat, nem eszi anyira..)

Bár rég néztem :oops: De írná a board is.. Azért ma megnézem.

Ami viszont tuti, ebbe a motorba opel 10w40 soha többet nem lesz...

sööt sztem 10w40 se.. csakis 5w40...

jah.. és a hidroknak is megjön inditáskor 2-3 secre a hangjuk...

szóval most nézek én is vmi jó minőségű 5w40et, és meglátom mi lesz...

Hát GSi-be én se tennék Opel olajat :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.