Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

olaj neve: gyári

kérek 1,6-1,7L-t

akkor ezt így be is fogja venni az eladó :?: :roll: :(

Egyszerű ne olajat, nanem nyomatékváltómű olajat kérjél :(

OPEL 19 40 750 (90 001 777)

Tessék ! Így jobb ? :lol: :D :D :D :D

Olyan szürke csomagolásban van, mint a régi fagyálló volt.

Kostizd meg, ha nem édes akkor jó lesz a váltóba és tán a szemed világa is megmarad :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
10W40

Nézd meg itt a SPEED-et:

http://www.opel16v.hu/metabond/metabond.htm

Szia!

Néztem én is az általad ajánlott olajat és rögtön meg is fogalmazódott bennem egy kérdés: A metabond egy márka, ismertek a termékei, de biztos, hogy ebben a kategóriában is megállja a helyét?

Minőségét és stabilitását mihez lehet hasonlítani leginkább?

Pl: Castrol, Mobil 1.

...vagy ezeknél gyengébb?

Link to comment
Megosztás:

Ne márkához kösd a minőséget. Én régebben két évig Castrol RS-el versenyeztem, de akkor még német csomagolás és gyártás volt. Azóta ez magyarrá változott, a minősége pedig "átlagossá". Tehát váltottam. Először a Valvoline-t teszteltem, jó tapasztalataim voltak vele. Kipróbáltam a gyári Opel olajat is, de olyan gyorsan szabadultam tőle, amilyen gyorsan csak lehetett, mert iszonyat rossz a minősége.

Aztán most jött a Metabond, ami nagyon jónak ígérkezik. Az első nagy kihívásokon már túlesett, és eddig nagyon tetszik! Én konkrétan a SPEED-et rakom a versenygépbe. A hétvégén dupla versenyem volt, és amellett hogy alig fél liter olaj fogyott a két nap alatt a mociból, az olaj ránézésre is megőrizte a viszkozitását, nem "hugyosodott el".

Tehát most már saját tapasztalatok alapján is nagyon ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oks, írj majd mailt az adataiddal (lakcím+név+tel), és hogy mit kérsz! :lol:

metabond@opel16v.hu

Én is beneveznék egy ilyen projetbe.

Nekem is lassan aktuális ismét a csere.

Most ROWE 10W40 GTS van a kocsimban, látszólag jó, fogyni nem fogy, azaz éppen csak észrevehető módon/2-3000 kilóméterenként.

A gyári opel olaj nekem sem jött be. Szerintem úgy sz_r ahogy van. Azt senkinek nem ajánlom.

(Hamar elfárad.)

Mi kell tennem, hogy én is kaphassak belőle ?

Milyen adalékot javasolsz?

Tudsz valamit ajánlani? Érdemes tennem a kocsiba, ha 18 e km van benne nagygenerál óta?

Link to comment
Megosztás:

Budapesten belül ingyenes a kiszállítás, 3-4 napon belül kint van a megrendeléstől számítva.

Ha rendelni akartok valamit, akkor egy levelet írjatok a metabond@opel16v.hu címre, névvel, lakcímmel, telszámmal, és a kért termék teljes nevével, mennyiségével. A többit meg majd megbeszéljük (átvétel módja, kedvezmény).

Ajánlom a http://www.opel16v.hu/metabond/metabond.htm oldalat,

ahol minden olajról és adalékról találhattok leírást a specifikáció pont

alatt. Ugyanott találtok árlistát is.

Motorolaj adalékból egyébként az M az új motorokhoz javallott, a C a régiekhez, az OLD pedig általánosabb jellegű.

Van benzinadalék is, azt én is a közeljövőben szándékozom a versenygépben kipróbálni, mert szintén jókat hallottam róla.

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti tervek szerint ezen a héten cseréltem volna le az olajat

a versenygépben (Metabond Speed 10W40). Ezzel járattam be a vas

új motorját, valamint a hétvégén lefutott két húzós versenyt is.

De annyira új állapotban van még benne az olaj (és kevéske fogyott

csak belőle), hogy bent hagyom még egy versenyre. :lol:

Két nagy momentumot érdemesnek tartok megemlíteni:

1. A dupla verseny alatt egy pillanatig sem volt olajproblémám, a

hidrotőkék végig megfelelő olajnyomáson üzemeltek (ez nagy szó!)

2. Az olajhűtő termosztátja a bejáratáson és az edzéseken egyszer sem nyitott ki

Konklúzió: a szememben eddig ez a legjobb olaj, ami a versenygépben eddig volt a német Castrol RS óta (azt meg már nem lehet kapni, csak magyart).

Nem akarok TV-shop feelinget kelteni, de a tapasztalataimat gondoltam megosztom. Nem bántam meg hogy ezt az olajmárkát választottam az idei szezonra. :lol:

Aki rajtam kívül szeretné még kipróbálni, az rajtam keresztül rendelhet, és ezzel támogatja a csapatot is egy kevéske kenőanyaggal. :D

metabond@opel16v.hu

http://www.opel16v.hu/metabond/metabond.htm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én fél szintetikus OPEL olajat használok az 1.4 16V-hez.Olajcserétől-olajcseréig szinte nem fogyaszt semmit belőle.Előtte szintetikus volt benne azt viszont ette.Ugyan most a félszintetikus is fogy,mert van egy kis olajcsöpögési problémánk.

Rüby

Link to comment
Megosztás:

Hááát tood a nagy hidegben.. :shock: :lol:

Egyébként azért, mert úgytom azért kicsit jobb, és annó nekem az 5w40 es Opel olajat nem ette.. ezt a xar 10w40es "új" opel olajat, meg el kezdte zabálni 5-6ezer után....

Szóval mostanság ugyse megyek sok km-ert igy legyen benne vmi jobb féle olaj....

ELF? az is jóóó? ehh. ezek a szaros olajok :twisted: most legyen okos az ember :D

Link to comment
Megosztás:

....Egyébként azért, mert úgytom azért kicsit jobb, és annó nekem az 5w40 es Opel olajat nem ette.. ezt a xar 10w40es "új" opel olajat, meg el kezdte zabálni 5-6ezer után....

Tomi azt írta, hogy 3 éve 15w40-es Opel olajat használ, 7000-8000 kilométerenként cseréli és semmi problematic.

Link to comment
Megosztás:

Laci!

Nem a 10W40-el van a baj, hanem hogy opel olaj volt!

Én javaslom neked, hogy próbáld ki a metabond speed 10W40-et,

és meglátod hogy jó lesz! :lol:

Amúgy 5W40-et Kori kartárs már teszteli tudtommal, úgyhogy tőle

lehet kérdezni tapasztalatokat. :D

elf is jó olaj, bár még nem próbáltam, de aki rendelt belőle, az

dícsérte.

Link to comment
Megosztás:

Tomi azt írta, hogy 3 éve 15w40-es Opel olajat használ, 7000-8000 kilométerenként cseréli és semmi problematic.

Hát azért a 15W-40 szerintem nagyon más kategória. Lehet hogy ő még a régi szériából szerzett, nemtom mekkora felvevőpiaca van annak az olajnak. 200e km alatt biztos nem tennék ilyet a gépembe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.