Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Nem tudom, mitől nem volt hajlandó megmozdulni. Pedig a gödöllői rokonok a garázsban tuti, nem légkulccsal húzták meg. Bár ők sokat cserélnek olajat, kamionjaikon is, szerintem van valami olajszűrő eltávolító szerszámuk, lehet, hogy azzal is applikálták rá?

Pedig elég kézzel ráhúzni...

Link to comment
Megosztás:

és szokás a tömítést vékonyan olajjal megkenni.

Én is kenem olajjal és eddig mindíg kézzel húztam rá és kézzel le is tudtam tekerni (igaz kicsit jobban kellett erölködnöm mint a feltekerésnél) és sosem szivárgott az olaj.

Bezzeg szüleim off thaliáján első alkalommal a gyárilag, gondolom szárazon, rátekert olajszűrőt részben a helyszűke miatt is szinte úgy kellett darabokban levésni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Használt már valaki közületek Visco 3000 10w-40 mociolajat?

ha igen, milyen tapasztalat volt vele. :)

Szia. Nyugodtan beletöltheted. Ugyanojan jó olaj mint a Castrol meg az Aral. Mivel mindhárom a BP csinálja. ( Belsö info, hogy ugyan az az anyag van benne mint a Magnatec 10w40, és a Blue Tronic 10w40-esbe. )

Link to comment
Megosztás:

Szia. Nyugodtan beletöltheted. Ugyanojan jó olaj mint a Castrol meg az Aral. Mivel mindhárom a BP csinálja. ( Belsö info, hogy ugyan az az anyag van benne mint a Magnatec 10w40, és a Blue Tronic 10w40-esbe. )

Köszi ,de nem lehet hogy egy picivel akár jobb is,gondolom ezt onnan mert ez teljes szintetikus olaj :)

Link to comment
Megosztás:

Én Eneos-t használok, 10W40-est, az van ráírva hogy szintetikus :) . Vagy kellene elé a full szócska is? :D

5w-30 shell van az enyémben full szintetikus.

A Corsa kézikönyve szerint is teljesen jó bele az 5w-30 full szintetikus. Sőt -40től +40fokig ajánlott. 2000km-t mentem vele nem evett belőle semmit.

Castrol 10w-40-hez képest sokkal szebben indul. Hidegben a csattogás sincs már indításkor.

Nekem eddig ez vált be a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

10W40-ben nincs teljesen szintetikus olaj, csak rész-szintetikus (az alapolaj ásványi).

Ettől függetlenül tökéletes. :D

Nem akarok kötekedni de az van ráirva hogy szintetikus motorolaj és Agip-bs is találtam szintén 10w-40 olajat az is teljes szintetikus :)

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok kötekedni de az van ráirva hogy szintetikus motorolaj és Agip-bs is találtam szintén 10w-40 olajat az is teljes szintetikus :D

BP_Visco3000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

BP_Visco3000_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Fentiek szerint se szintetikus, itt vannak az adatlapok:

Biztonsági

Termék

Ezekben is sok a rizsa, de a biztonsági adatlap 6. oldalán 13 02 05 a hulladékkód.

Különben meg az, hogy egy olaj szintetikus vagy sem, a használhatóság szempontjából önmagában nem is jelent semmit. Ha megfelel az adott motorra kiadott GM gyártóművi előírásoknak, meg nem valami összeöntött hamisítvány, akkor a Pista bácsi vizelete is lehet a flakonban... :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ezekben is sok a rizsa, de a biztonsági adatlap 6. oldalán 13 02 05 a hulladékkód.

Különben meg az, hogy egy olaj szintetikus vagy sem, a használhatóság szempontjából önmagában nem is jelent semmit. Ha megfelel az adott motorra kiadott GM gyártóművi előírásoknak, meg nem valami összeöntött hamisítvány, akkor a Pista bácsi vizelete is lehet a flakonban... :D :)

mélykéké? :D

Link to comment
Megosztás:

mélykéké? :)

Áh, semmi személyes. :D Mondjuk a Besenyő Pista bácsi, vagy a Hufnágel Pista bácsi, de semmi esetre se egy opelfórumos Pista bácsi. :D

(Különben mélykék cartársat Pista bácsinak hívjátok? Mer' akkor bocsánat, nem akarom én kihúzni a gyufát... :D)

Link to comment
Megosztás:

Áh, semmi személyes. :D Mondjuk a Besenyő Pista bácsi, vagy a Hufnágel Pista bácsi, de semmi esetre se egy opelfórumos Pista bácsi. :D

(Különben mélykék cartársat Pista bácsinak hívjátok? Mer' akkor bocsánat, nem akarom én kihúzni a gyufát... :D)

Nem hívjuk úgy, mert akkor kihúzzuk a gyufát :D :)

Link to comment
Megosztás:

Na, ma megvettem a 2. flakon Mobil 10W40-et, mert ~5e km után megette a 2,5 literét. Ugye bele volt öntve maxig 3,5, azután minimumnál meg 3x fél liter.

Az eddigi tendencia azt mutatja, hogy innen már jobban elkezdi enni, mert a benne lévő olaj túlnyomó része már "fáradt".

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.