Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Ez nem jelenti azt, hogy az olaj szar, épp ellenkezőleg.

Jaja. Főleg, hogy minél előbb feketednie kell az olajnak. Nekem azt mondták, hogy ha a nívóról egy cseppet az ujjamra teszek, majd összeérintem és mikor húzom szét a két ujjam, nyúlik az olaj a két ujjam között, akkor még jó állapotban van. Ez igaz?

Link to comment
Megosztás:

szerintem se tegyél bele castrolt. én mindig azt raktam mindenbe. vw passat, opel astra, Mercedes Actros

az utóbbi időben azt vettem észre hogy az olajak 2-3 ezer km után olyan feketék lettek hohy hihetelen. De mint a 3 gépezetben. Aztán kapott még 1 esélyt a castrol de nem volt jó utánna se. Most mobil 1-el semmi probléma.

Szóval Mobil 1-et bele

Az pont nem baj, de a castrollal én is befürödtem ettől fügettlenül :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Főleg, hogy minél előbb feketednie kell az olajnak. Nekem azt mondták, hogy ha a nívóról egy cseppet az ujjamra teszek, majd összeérintem és mikor húzom szét a két ujjam, nyúlik az olaj a két ujjam között, akkor még jó állapotban van. Ez igaz?

Egyes kerti kisgépeknél és mezőgazdasági gépeknél régen így szokták megnézni a "régi öregek" a szántóföld szélén.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, mondanád nekik, hogy "És az Oilcheck?", lehet elküldenének kapálni 10 hektárra :D

Ja-ja főnököm is akkor tölt olajat a Polóba, ha pislákol az "olajkanna-lámpa" a műszerfalon. Mondanom sem kell, hogy nem a fedélzeti számítógép jelzi neki az alacsony olajszintet, az olajgomba reklamál, hogy nincs már nyomás. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja főnököm is akkor tölt olajat a Polóba, ha pislákol az "olajkanna-lámpa" a műszerfalon. Mondanom sem kell, hogy nem a fedélzeti számítógép jelzi neki az alacsony olajszintet, az olajgomba reklamál, hogy nincs már nyomás. :D

Az ő dolga, arról tud, hogy az olajszűrőt is cserélni kell néha? Vagy olajszűrő lámpa nincs, mi? :D

Link to comment
Megosztás:

Igen!A gyertyára is ráfért mert már 30.000 tuti volt benne!Meg szarul is indult tőle!

A Metabond 10W40-es olaj az jó?Esetleg valaki használ olyat?Tapasztalat?

Itt nagyon sokan azt használnak. Jóka tapasztalatok vele.

Az előző periódusban nekem is az volt benne. Most is csak azért nem azt raktam bele, mert megszűnt a helyi lerakat.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, OMV olajról van tapasztalat?Hallomás vagy bármi infó?Vekotoromba jobb híján után kellett töltenem, mert miért ne ilyenkor fogyjon le minimumra a szint, mikor semmi nincs nyitva, aztán ma még mennem kell 120km-t.Nálam az alsó nívó után nem sokkal írja ki az Oelmangel jelzést a BC, tehát töltenem kellett.

Szóval vettem kúton, a szívem majd meg szakadt mikor kifizettem a 4e.ft-ot egy nyavalyás liter olajért, viszont ami feltűnt, hogy sokkal korrektebbül van lecsomagolva mint más olajok.tehát fémbetéttel.

A vektor nem mai gyerek, olajat eszi ahogy kell, éppen egy mátrai túra után voltam/vagyok vele ahol volt forszírozva a kincsem.

Szóval?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

astra 1.4 99évj classicba milyen szervó olaj való mi a neve és milyen motor olaj? köszi

A kormányszervóba ugyanaz az olaj kell, mint az automata váltóba. Az enyém asszem Shell volt, de a márka szerintem szinte mindegy.

Motorolajból meg 10W40 való bele, nekem Castrol Magnatec volt/van benne. Szerintem jó. Teszi a dolgát és kész, akármit öntesz bele nem lesz erősebb a motor. Csak mindig legyen benne elég, az a lényeg, és ne legyen öreg, fáradt az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, OMV olajról van tapasztalat?Hallomás vagy bármi infó?Vekotoromba jobb híján után kellett töltenem, mert miért ne ilyenkor fogyjon le minimumra a szint, mikor semmi nincs nyitva, aztán ma még mennem kell 120km-t.Nálam az alsó nívó után nem sokkal írja ki az Oelmangel jelzést a BC, tehát töltenem kellett.

Szóval vettem kúton, a szívem majd meg szakadt mikor kifizettem a 4e.ft-ot egy nyavalyás liter olajért, viszont ami feltűnt, hogy sokkal korrektebbül van lecsomagolva mint más olajok.tehát fémbetéttel.

A vektor nem mai gyerek, olajat eszi ahogy kell, éppen egy mátrai túra után voltam/vagyok vele ahol volt forszírozva a kincsem.

Szóval?

OMW Bixxol 5-40- et használtam eddig, nekem tökéletesen bevált, főleg mivel ingyen volt... :-)

ha tudsz épeszű áron szerezni, akkor jó. Annyival nem jobb a többinél, mint amennyivel drágább...

Link to comment
Megosztás:

Srácok, OMV olajról van tapasztalat?Hallomás vagy bármi infó?Vekotoromba jobb híján után kellett töltenem, mert miért ne ilyenkor fogyjon le minimumra a szint, mikor semmi nincs nyitva, aztán ma még mennem kell 120km-t.Nálam az alsó nívó után nem sokkal írja ki az Oelmangel jelzést a BC, tehát töltenem kellett.

Szóval vettem kúton, a szívem majd meg szakadt mikor kifizettem a 4e.ft-ot egy nyavalyás liter olajért, viszont ami feltűnt, hogy sokkal korrektebbül van lecsomagolva mint más olajok.tehát fémbetéttel.

A vektor nem mai gyerek, olajat eszi ahogy kell, éppen egy mátrai túra után voltam/vagyok vele ahol volt forszírozva a kincsem.

Szóval?

Csá Losi!

Évekig támogattam az osztrák államot, Gösser, Steffl, Kaiser, és kőolajszármazék gyanánt OMW olajokkal, meg a Carrera 95 termékek vásárlásával. Ritkán Carrera 100 is volt. Tapasztalatom szerint übereli a Shell nyálakat! Nem lóhugyot tettél bele, ne izgulj. A kúton vásárolni kényszerből szoktak, most rajtad volt a sor.

A motorod szereti a pocakját, ebben hasonlítok rá :D . Az én high-tech C20NE motorom a világból kimenne, pedig 21 éves, és elméletileg 9x körbeautózhatta volna az Egyenlítőt!!! :D Igénytelen, de rohadt tartós blokk! Ha kell, megy, mint a golyó, de elméletileg nem korszerű, mert környezetszennyező :D . Aki ezt kitalálta, látott már pesti BKV-s buszt elindulni?

Öcsém Kadett E 2.0i 16V GSi motorjában szintén volt OMW (10W-40) olaj, ideje nem volt feketedni, mert mindig kapta az utánpótlást. Széthajtva vette, úgy is adta el.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

astra 1.4 99évj classicba milyen szervó olaj való mi a neve és milyen motor olaj? köszi

Szervóba Dexron II minőségű hajtóműolaj kell, a gyártó nem lényeges. Motorolajból én Metabond Speed 10W40-et használok, a többiek leírták a saját tapasztalataikat.

Link to comment
Megosztás:

Értékekre jó bele, csak nem előnyös a motor szempontjából...

Majdnem olyan minőségű, mint a tacskós olaj...

Muttatok 4-5 F-et amik csak GM-et kaptak 5-15-éven átt és tökéletesen üzemelnek, meg tudok mutatni olyat is, ami már generálozva volt pölö Castrollal etetve. De nem vitázni akarok, csak megemlíttem. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.