Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Hali!!

A teflon szalag nem jó mert se ki se be csak forog. Hát elszomorítottál az olajal kapcsolatban de tudod ki van fizetve tehát beletöltöm legfejebb csak 5000km megyek ((blokmosónak jó lesz :lol:))(ez az első még sohasem töltöttem bele ilyet eddig shell volt benne. vele aztán ujra csere. Akkor a blokmosót is elfelejtem :lol: Ha mát témánál vagyunk átszeretném mosni a rendszert (üzemanyag ajánljatok valami szert akkor árral együtt hátha életre kelne a csúcs.

Link to comment
Megosztás:

Benzingoz!

Van a Metabondnak 5W40-es olaja is, TOP néven. Az 5L-es kiszerelés 9984Ft. Klubos ár 8986Ft.

Át tudod venni itt Pesten a boltban, 11.ker, Budafoki út mellett, lágymányosi híd budai oldalánál.

30000km sok, 10-15-önként cseréld ha jót akarsz. :lol:

Ja, és tapasztalat, hogy ezek a Z-s motorok elkezdik 100000km környékén zabálni az 5W40-et, ilyenkor át kell térni a 10W40-re (SPEED típus).

Ha érdekel az olaj, írd meg püben az adataid, és megrendelem neked, a boltban át tudod venni. ;)

Köszi pü ment. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én ma gyári opel olajból cseréltem olajat....

5w30 ast.......

nekem bejött és 840 forint volt 1 liter 8)

Csak neked vagy egyszerü vidéki emberkéknek/lásd én/ is ennyi az ára? :lol:

Anno én is ezt vettem ill. van benne a long life,és ugy emlékszem sokkal drágább volt!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak neked vagy egyszerü vidéki emberkéknek/lásd én/ is ennyi az ára? :lol:

Anno én is ezt vettem ill. van benne a long life,és ugy emlékszem sokkal drágább volt!! :lol:

nekem mint vidéki emberkének enyi.... 8) ;) :( :D

asszem olyan 1800 forint nálunk a teliára ennek az olajnak.

MOTE tagoknak 10 % kedvezmény :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

uhuhu=

Akkor is drágán mérte a boltos,9500Ft kb a 4lityis,bár neki is élni kell.

Csak meglep,hogy a szerviz olcsobb!

Ha már össze futottunk az éterben,kérdezném,Tech müszeres ellenörzés

mennyi idő,és mennyi manyi? :wink:

ötezer, és aattól függ mit akarsz 8) fél óra....

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek milyen olajat érdemes betölteni:

10W40 Félszintetikus vagy 5W30 "Longlife" Szintetikus

Természetesen OPEL, vagyis gyári.

Vagy egyéb javaslat???

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek milyen olajat érdemes betölteni:

10W40 Félszintetikus vagy 5W30 "Longlife" Szintetikus

Természetesen OPEL, vagyis gyári.

Vagy egyéb javaslat???

10W40, és természetesen NEM OPEL olaj!

Az opelfórumos Toplista első helyezettje a Valvoline, de erősen tör fölfelé a Metabond is! :wink:

Tessék visszaolvasni egy kicsit!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne egy kérdésem szerintetek érdemes-e össze önteni a 15-40w opel oilt (3l) és a 10-40w-esel shel (1l) ? mert a szomszéd szolt hogy kikéne cserélne az oilt és hogy áljunk föl az aknára és kiderült hogy mi a helyzet montam neki hogy nem érdemes! de ö erösködik! lesz belöle baj? köszike sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

lenne egy kérdésem szerintetek érdemes-e össze önteni a 15-40w opel oilt (3l) és a 10-40w-esel shel (1l) ? mert a szomszéd szolt hogy kikéne cserélne az oilt és hogy áljunk föl az aknára és kiderült hogy mi a helyzet montam neki hogy nem érdemes! de ö erösködik! lesz belöle baj? köszike sziasztok!

Ilyet nagyon, de nagyon nem szabad csinálni :!: :!: :!:

Úgy kell cselekedni ahogyan előttem már megírták :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

képzeljétek a szomszéd egy seg! mert nem akarja hogy másik oilt töltsek bele mert az jó! hiába mondok neki bármit azt montam neki ha nem vesz paszoló oilt akkor nem cserélem ki de ö erösködik! nem érdekel addig nem cserélek mig nem lesz jó!

akkor jol gondltam hogy nem lesz frankó! a a viszkozitásábol gondoltam hogy rossz!

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

képzeljétek a szomszéd egy seg! mert nem akarja hogy másik oilt töltsek bele mert az jó! hiába mondok neki bármit azt montam neki ha nem vesz paszoló oilt akkor nem cserélem ki de ö erösködik! nem érdekel addig nem cserélek mig nem lesz jó!

akkor jol gondltam hogy nem lesz frankó! a a viszkozitásábol gondoltam hogy rossz!

Sziasztok!

Hát ha a saját kocsijáról van szó, akkor cseréld ki neki nyugodtan. Szerintem hamar meglesz az eredménye. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.