Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Szerintetek normális, hogy egy téli gumi aszfalton ilyen időben jobban csúszik mint a nyári? Havon, latyakon sokkal jobb, de keményebb fékezéskor száraz vagy nedves aszfalton jóval hamarabb megcsúszik.

Mekkora ez a gumi a nyáridhoz képest?

Link to comment
Megosztás:

Sikerült egy hónap alatt kb. 5-ször blokálni a kerekeket aszfalton, normális városi közlekedésben. A régi autómmal ez nem volt jellemző rám. Furcsálom. Sajna nem tudom, hogyan megy ez az autó nyári gumikkal, mert nem próbáltam.... de nem tartom normálisnak. Igaz, most járok először téli gumikkal.

Link to comment
Megosztás:

No meg nem lehet, hogy le volt épp ott fagyva az út?(aszfalton is lehet úgy,h szinte nem is látszik. Még akár egy kis méteres sáv is elég.De ha pont ott fékezel ... :shock: :? már jártam így.. :? )

Illetve kérdés még a márka is.

Nekem anno az OFF Xr3i-men" ON cseréltem gumikat.. vmi nevesincs márkájút vettem. Sokkal szarabb volt mint a régi kopott..

MOndjuk ez kicsit eltért az eredeti témától :oops:

A lényeg.amit már említettek.Vagy a fék különbség. Jobban harap. Vagy gumesz minőségre tippelnék. Illetve attól függ mennyire volt hideg.. a bűvös 7fok vagy mennyi... :shock: :oops:

Link to comment
Megosztás:

:) Ezt Ő mondta? :lol:

Nekem is volt Barum téli, és egy rakás fos a kicsit "drágábbakhoz" képest (Toyo, Dunlop, Good Year).

neeem, az van fenn :!:

szusin ráadásul de ez most nem számít... és a jégen mindene keresztül shimán mentünk, miközben mindenki szánkózott körülöttünk!

Viszont amióta megvettem tőled a téli gumákat éjn sem csúszkálok a gsivel.

Igaz guma nincs feltéve, gsi szétszedve, de a lényeg, hogy nem csúzkálok :D

mikor adjam vissza amit kölcsönöztél nekem?

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a gumis véleményt. Amúgy tényleg 175/70 és Michelin Alpin. Na de meg van, hogy mi történt.... Folyt az egyik hátsó fékhenger... nem gondoltam volna, hogy ettől csúszkálni fog az autó. Most cseréltettem ki és fékpróba vizes aszfalton...az orrommal a szélvédőre majd felragadtam. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egy rossz hátsó féket igy megérzek...tényleg vigyázni kell a fékekkel.

Link to comment
Megosztás:

Maholnap itt a tavasz. Adjatok légysz. egy pár tippet olcsó, de elfogadható nyári gumira. Nem szoktam a tapadás végső határát próbálgatni és a feleségem sem írja alá a túl nagy kiadást :) . De azért a biztonság is fontos. Szóval mit javasoltok, mi legyen? (A topicban inkább téligumidumát láttam....de már kellene gyűjteni a pínzt a nyárira.)

Link to comment
Megosztás:

Maholnap itt a tavasz. Adjatok légysz. egy pár tippet olcsó, de elfogadható nyári gumira. Nem szoktam a tapadás végső határát próbálgatni és a feleségem sem írja alá a túl nagy kiadást :) . De azért a biztonság is fontos. Szóval mit javasoltok, mi legyen? (A topicban inkább téligumidumát láttam....de már kellene gyűjteni a pínzt a nyárira.)

Hogy ha normál(175/65-14) méretben keresel majd nyári gumit, tudnám ajánlani a Dayton D100 v. D200 gumit, ami a megfelelő tapadás mellett megfelelő minőség is, sokan dícsérik.De sztem célszerű megvárni a NAGY tavaszi akciókat, mert elég jó árakkal szoktak kijönni ilyentájt a gumiker.-ek.

Mondjuk tudni kell, hogy mindenki másra esküszik.De pl. Pesten a kátyúk miatt inkább a Falkent ajánlják, mert erős az oldalfala, és jobban bírja a kátyúkat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.