Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Astrara mekkora az a felni amit még rá lehet tenni anélkül hogy tönkretegye a csapágyakat? Nekem 13" van rajta a 15" még belefér? Valakinek van infoja ez ügyben?

Előre is köszönöm szépen.

15-öst még gyárilag is használtak rajta, az ET-számra kell figyelni. Na meg az a kérdés, mi a fontosabb a számodra: a komfort, vagy a gyorsabb, stabilabb kanyarvételek? Első esetben 13-14", utóbbi esetben 15-16" javasolt. Mindegyiknek van előnye és hátránya is.

Link to comment
Megosztás:

15-öst még gyárilag is használtak rajta, az ET-számra kell figyelni. Na meg az a kérdés, mi a fontosabb a számodra: a komfort, vagy a gyorsabb, stabilabb kanyarvételek? Első esetben 13-14", utóbbi esetben 15-16" javasolt. Mindegyiknek van előnye és hátránya is.

Milyen tip. útakon jár, mire használja a kocsit, milyen gumi elzsákmányolása fér bele stb., stb.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Halihó,

most biztos hülyeséget kérdezek, de a váltóméret azt jelenti, hogy ugyanarra a felnire más méretű abroncs is felmegy? Pl. 175/65 R14-nek váltómérete a 165/70 R14. Ilyenkor felni marad, és régi abroncs le, új fel? Ennyi az egész?

hm? :lol:

köszi és üdv

A második szám az elsőnek a százaléka. Számolgathatsz...

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

most biztos hülyeséget kérdezek, de a váltóméret azt jelenti, hogy ugyanarra a felnire más méretű abroncs is felmegy? Pl. 175/65 R14-nek váltómérete a 165/70 R14. Ilyenkor felni marad, és régi abroncs le, új fel? Ennyi az egész?

hm? :lol:

köszi és üdv

A váltóméret azt jelenti, hogy a különböző méretű gumik átmérője (közel) ugyanakkora.

Bármilyen 14-es gumi rámegy a 14-es felnire. Extrém esetektől eltekintve, de ott a szélesség játszik már.

Link to comment
Megosztás:

Nem ezt kérdeztem... :lol:

Ráadásul szerintem úgy van, hogy a második szám az oldalfal magasságát adja meg, a szélességhez viszonyítva, százalékos arányban...

Számolgatni meg majd a program fog :lol:

Egy gumi váltómérete olyan másik gumit jelent, aminek a külső átmérője megegyezik az eredetivel. Pl. az Astrák alap 175/70R13 gumijának a váltómérete 14"-ban a 185/60R14, 15"-ban a 195/50R15. Kis eltérésel megfelel még a 175/65R14 is. Egyébként itt egy számolóprogi váltóméret kereséshez.

Amit a gumi oldalfalának magasságáról írtál, az így van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy gumi váltómérete olyan másik gumit jelent, aminek a külső átmérője megegyezik az eredetivel. Pl. az Astrák alap 175/70R13 gumijának a váltómérete 14"-ban a 185/60R14, 15"-ban a 195/50R15. Kis eltérésel megfelel még a 175/65R14 is. Egyébként itt egy számolóprogi váltóméret kereséshez.

Amit a gumi oldalfalának magasságáról írtál, az így van :lol:

simán. ott vagyok a szeren :lol: csak ezzel a váltómérettel voltam bajban, azt hittem, ha más szélességű, de hasonló átmérőjű gumit akarsz, akkor ahhoz felnit is kell váltani... :lol:

Link to comment
Megosztás:

simán. ott vagyok a szeren :lol: csak ezzel a váltómérettel voltam bajban, azt hittem, ha más szélességű, de hasonló átmérőjű gumit akarsz, akkor ahhoz felnit is kell váltani... :lol:

Nem feltétlenül, pl. az alap 175/70R13-nak váltómérete a 155/80R13 is (nekem pl. ilyen a téli gumim).

Link to comment
Megosztás:

Egy gumi váltómérete olyan másik gumit jelent, aminek a külső átmérője megegyezik az eredetivel. Pl. az Astrák alap 175/70R13 gumijának a váltómérete 14"-ban a 185/60R14, 15"-ban a 195/50R15. Kis eltérésel megfelel még a 175/65R14 is. Egyébként itt egy számolóprogi váltóméret kereséshez.

Amit a gumi oldalfalának magasságáról írtál, az így van :lol:

GSi-hez a könyv ír 205/50 R15-öt is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy hüle kérdésem lenne, szeretnék vásárolni használt alufelnit amin a recék mélysége 4 4.5mm-er, ezzel ha nem kinozom a kocsit egy nyarat még le lehet futni, vagy inkább gumi nélkül vegyem meg? (-6000e ft). A 15"-ös kerékméretnél mennyi a minimális mélység aminek még meg kell lennie?

Elöre is Köszi!

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hüle kérdésem lenne, szeretnék vásárolni használt alufelnit amin a recék mélysége 4 4.5mm-er, ezzel ha nem kinozom a kocsit egy nyarat még le lehet futni, vagy inkább gumi nélkül vegyem meg? (-6000e ft). A 15"-ös kerékméretnél mennyi a minimális mélység aminek még meg kell lennie?

Elöre is Köszi!

Üdv: BB

Hali.

Sztem simán megveheted.

Még a köv szezont is elmegy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Még egy dolog ami érdekelne, a felni kereső lapon csak ET38; ill ET 42 írnak az F Astra. Akkor a ET46 és a ET49 már sok neki csapágyilag? Vagy miért nem ajánlanak ilyet is hozzá? Mert valami oka biztos lehet a dolognak csak nem nagyon jöttem még rá és hátha itt vannak nálam sokkal okosabb emberek is!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Egy hüle kérdésem lenne, szeretnék vásárolni használt alufelnit amin a recék mélysége 4 4.5mm-er...

Recés alufelni? :lol: :lol:

És amelyiknél az agyátmérő 57mm azt mát javíthatták,esetleg nem is gyári opel? vagy mitöl lehet, hogy az 56.5-től ennyivel eltér? Ja amit a használt.....hu-n nézegetek azok mind ET49-es felnik. Akkor nagyon nem értem már :lol:

57-es más típusú autókra jó. Ha egy mód van rá ne ilyet vegyél mert ebbe még központosítógyűrűt sem tudsz rakni.

Link to comment
Megosztás:

57-es más típusú autókra jó. Ha egy mód van rá ne ilyet vegyél mert ebbe még központosítógyűrűt sem tudsz rakni.

Ez maximálisan így van, az 57mm a VW csoport autóira való. Ilyen nekem is van, 15-ös, Bridgestone gumikkal eladó. Csak meg kell oldani a központosítást. Pl. felnijavítással foglalkozó helyen kiesztergáltatni 60-asra, ahhoz már van gyűrű.

Link to comment
Megosztás:

És amelyiknél az agyátmérő 57mm azt mát javíthatták,esetleg nem is gyári opel? vagy mitöl lehet, hogy az 56.5-től ennyivel eltér? Ja amit a használt.....hu-n nézegetek azok mind ET49-es felnik. Akkor nagyon nem értem már :lol:

6 colos gyári aluból jó az ET49 is.

57-es központi méret nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a Pirelli P5000 Drago típusú gumikról? Most elég akciós a neten és talán ő lesz az új felniken a befutó.

Milyen méret lesz? Milyen felnin?

Régebben én is nézegettem ezt, de lebeszéltek róla, állítólag nem olyan nagyon jó. És ha minden igaz nem is peremvédős.

Most néztem abaqua-n és 195/50R15-ben van sok akciós gumi, igaz főleg drágábban, de én biztos mást választanék. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.