Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Szerintem ami a képen van az már nem egészséges. Ilyen széles felnire keskenyebb gumit.... Biztonságos ez még? Nem ugrik le a gumi a felni peremről ha gyűrik? Ja és gondolom a felni rögtön sérül ha közelébe kerül akár egy patka.

Nincs ilyen irányú tapasztalatom de ez nekem nem tetszik.

sokaknak viszont ez tetszik és megfelelő nyomással egyáltalán nem para

persze figyelni kell a padkákra, de a szépségnek ára van ;-)

Link to comment
Megosztás:

Nekem se tetszik az ilyen, sztem az az egészséges, ha a gumi oldalfala kb. függőleges, vagy kicsit kijjebb áll, de ízlések és pofonok ... :?

Bazs: már sajnálom, hogy kollégádtól akkor nem hoztam el azokat a Toora felniket, de sajna a családi kasszát nem csak én kezelem... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ami a képen van az már nem egészséges. Ilyen széles felnire keskenyebb gumit.... Biztonságos ez még? Nem ugrik le a gumi a felni peremről ha gyűrik? Ja és gondolom a felni rögtön sérül ha közelébe kerül akár egy patka.

Nincs ilyen irányú tapasztalatom de ez nekem nem tetszik.

Az én gumimnak is ilyen az ábrázata a felnin. Nagyon kell vigyázni a padka mellé parkoláskor, nekem már sikerült a peremét megkarcolnom. Amúgy nem mászik le a gumi a felniről még éles kanyarban sem. A kátyúkkal vigyázni kell, mert hamar sérül. Azért, hogy igy pózol a gumi a felnin, felelős lehet a gumi is. Nekem Falken 205/45R16 van 7,5x16-os felnin és kb igy néz ki, a havernak ugyanilyen máretű felnin, ugyanilyen méretű gumi van, csak a Semperit gyártotta, az szép egyenes falú.

Link to comment
Megosztás:

Mondjatok légyszi véleményt: ajánlottak nekem 4db gyári 14"-os Opel alufelniket, Continental 195/?? 2 éves gumikkal, 55-ért. Jó ár ez, vagy drága?

Gumik nélkül mennyit szabad max adni értük?

Köszi.

Bocs, ha ez itt off.

Gumiról több infó kéne, maga a felni gumi nélkül olyan 3e/db.

Link to comment
Megosztás:

Fax vagyok, lemezfelnire gondoltam (pedig alu van odaírva).

:oops: :roll:

Így meg tényleg attól függ hogy Neked mennyire tetszik és hogy milyen állapotban vannak. :wink:

Látszatra teljesen jók, persze apró hibák (karcok) vannak, de egyáltalán nem vészes.

Tehát az ár kb jó?

A gumik is jó állapotban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Látszatra teljesen jók, persze apró hibák (karcok) vannak, de egyáltalán nem vészes.

Tehát az ár kb jó?

A gumik is jó állapotban vannak.

Akkor szerintem egész korrekt ár. A gumik méretére figyelj, hogyha 195ös, akkor elég peresnek kell lennie, hogy átmérőben jó legyen.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, akkor pontosan ugyanilyenek ;)

Szóval, ha jók a gumik, akkor mennyit ér egy ilyen garnitúra?

a felni 20nál nem ér többet, ha nem ütött-kopott, csak kicsit karcos

ha gáz, akkor még ennyit sem ér

a gumi, ha kb. 5mm-es a minta, akkor használtan 5-7e/db a gumisoknál

tehát okosan alkudj és próbáld meg elhozni az egészet max. 40ben

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, akkor pontosan ugyanilyenek ;)

Szóval, ha jók a gumik, akkor mennyit ér egy ilyen garnitúra?

Mennyit ér ? Ezt mint Tom bevéste relatív.

Probálkozz be 40000 Ft-al.

Ne feledd: vége a nyárnak lassan cidris idők jönnek, nem kapkodnak annyira a felnik után, mint tavasszal :wink:

ui: estleg téli felninek

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 9X16 van htul, és 4 centit kellett húzni az íveken oldalanként...

és még így is kilóg majdnem egy centit...

Nekem 60-as ültetéssel van fennt...

Ami a húzott gumi biztosnásosságát illeti biztonságos az...nekem 215/40 van rajta, és aki ott volt szemesen a talin, és látott szlalom közben az tudja hogy bírja az a strapát...:-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.