Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Benyalnak neked és lepergeted magadról? :huh:

Mi akkor itt senkik vagyunk,soha egy csavarhoz se nyúltam az astrában! :lol:

Johnny, Téged a fórum örökös főnixmadaraként és avatar-kaméleonjaként tisztelünk, csak azt gondoltuk, hogy szerénységed tiltja az efféle hódolatokat...

Link to comment
Megosztás:

Azééé ne túlozzunk, nem nekem van a legtöbb hozzászólásom :huh:

Egyrészt nem a hozzászólások száma, hanem tartalma és minősége számít, másrészt lehetnél önkritikus, és megnézhetnéd például az Asszisztensben az elmúlt 24 óra legaktívabb hozzászólóinak a listáját. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt nem a hozzászólások száma, hanem tartalma és minősége számít, másrészt lehetnél önkritikus, és megnézhetnéd például az Asszisztensben az elmúlt 24 óra legaktívabb hozzászólóinak a listáját. :lol:

Csak azért koptatom itt annyit mostanában a placcot, mert napi legalább 12 órában géphez vagyok kötve meló miatt :huh:

Ez a "cigiszünet" :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már a tapasztalatról és segítségnyújtásról van szó, lenne egy kérdésem:

Mikor megvettem októberben a gépet, rögtön lecseréltem a gumikat, a nyári ment a kukába, most tigar 175/70 R13 van rajta. Mondták nekem páran, h fölösleges nyári gumit venni, nem kopok annyival jobban, h megérje 40 eFt-ot kiadni érte.

Igaz ez? Nyáron is nyugodtan járhatok vele?

Ha beruháznék, akkor csendes és biztonságos gumit szeretnék, felnivel együtt venném, hogy ne kelljen költeni a gumicserékre se.

Milyen márkát, illetve méretet ajánlotok?

Link to comment
Megosztás:

Ha már a tapasztalatról és segítségnyújtásról van szó, lenne egy kérdésem:

Mikor megvettem októberben a gépet, rögtön lecseréltem a gumikat, a nyári ment a kukába, most tigar 175/70 R13 van rajta. Mondták nekem páran, h fölösleges nyári gumit venni, nem kopok annyival jobban, h megérje 40 eFt-ot kiadni érte.

Igaz ez? Nyáron is nyugodtan járhatok vele?

Ha beruháznék, akkor csendes és biztonságos gumit szeretnék, felnivel együtt venném, hogy ne kelljen költeni a gumicserékre se.

Milyen márkát, illetve méretet ajánlotok?

Aki azt mondja,hogy a téligumival jó nyáron autózni,azt szivesen felküldeném vele a mecseki vagy mátrai túrára és majd meglátjuk mit szól utána. :huh:

Méretben te döntesz,de pl ez szerintem jó választás lenne:

Felni+gumi!

Gyári felni,tehát nem érhet bele sehol,nem üt,nem ráz,erős,nem szakad össze stb.

Olcsó rá a gumi,ha netán venni kell,195/50 R15 elég elterjedt méret.

Arról nem is beszélve,hogy Demó nagyon jó árat mondott,én is tőle vettem a felnijeimet! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már a tapasztalatról és segítségnyújtásról van szó, lenne egy kérdésem:

Mikor megvettem októberben a gépet, rögtön lecseréltem a gumikat, a nyári ment a kukába, most tigar 175/70 R13 van rajta. Mondták nekem páran, h fölösleges nyári gumit venni, nem kopok annyival jobban, h megérje 40 eFt-ot kiadni érte.

Igaz ez? Nyáron is nyugodtan járhatok vele?

Ha beruháznék, akkor csendes és biztonságos gumit szeretnék, felnivel együtt venném, hogy ne kelljen költeni a gumicserékre se.

Milyen márkát, illetve méretet ajánlotok?

A téli gumi nyáron annyira fellágyulhat, hogy szélsőséges esetben túlságosan is "megcsúszhat", vagyis nem lesz stabil az úttartás. Ilyenkor valóban gyorsabban kopik a gumi. Semmiképpen sem javasolt tehát nyáron a téli gumi használata. Lásd erről bővebben:

http://www.diribdarab.hu/?aid=6a76147b0a365d2f0298fc8

A Tigar kétségkívül olcsó márka, ám minősége számos szempontból kivetnivalót hagy maga után. Szerintem kár volt ezt a márkát választani, téli gumin és a biztonságon nem szabad spórolni. Javaslom, hogy nyári gumi vétele előtt nézd át az ADAC-teszteket, ezek magyarul elérhetőek a

http://www.nyarigumiakcio.hu/

és a http://www.gumidirekt.hu

oldalakon. A szériaméret (175/70 R13) tesztjét nem fogod megtalálni, csak hasonló méreteket. Nem kell a prémium márkák közül választanod, egy középkategóriás Firestone gumi (amit gyárilag szereltek a Classicokra) is tökéletesen megteszi. Hallgasd meg, illetve kérd ki itt a fórumon mások véleményét is.

Link to comment
Megosztás:

A véleményekre vagy kiváncsi a választást illetően, vagy csak abban kérsz tanácsot, hogy hol lehet a legolcsóbban megvásárolni a gumikat?

Egy olyan gumi kellene,ami nem túl drága,de azért vizen és szárazon is van tapadása.

Nekem ez a kettő tetszett meg első blikkre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.