Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Felkerültek a falkenek :D

Tesztidőszak következik...ha így megy tovább havon is kipróbálhatom :D

Az enyémek is tegnap! Bár nem tesztidőszak következik, már 32000 van benne. Most kezdem vele a 3. szezont, átlagban 4 mm-re kopott eddig le, még ezt az idényt kihúzza, jövőre újat veszek, ugyanezt!!! :D :D :lol: Ennyit a véleményemről.

Link to comment
Megosztás:

Jókat röhögök itt magamban ezen a hangos gumi témán :D . Szerintem nem tudjátok,milyen egy igazán hangos gumi. Nekem majdnem elnyomja a kipuff hangját :D . Jövő héten fel is dobom a nyárit,és akkor végre csendesség lesz.

Egy astránál jobban hangszigetelt autóban, ha nem lehet normál hangerőn 50-60-nál beszélgetni (egyértelműen csak a gumizajtól) az már szerintem hangos, gyári kipufot szerintem ez is elnyomja, bár még nem figyeltem. Ettől függetlenül lehetnek hangosabb gumik is, de ez rettentő zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén én is feldobtam nyári kerekeimet, új Fulda EcoControl gumikkal. Még nem sok mindent tudok róla mondani, de 30 km használat után kijelenthetem, hogy csendes, komfortos, kigyorsításkor jól tapad a száraz úton. Régi kopottas nyárigumiaimhoz képest álló helyzetben könnyebb tekerni a kormányt. Eddig nem nagyon volt alkalmam feszegetni tulajdonságainak határait, esőben és nagyobb tempónál való viselkedését később közzéteszem. Mindenesetre elsőre nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén én is feldobtam nyári kerekeimet, új Fulda EcoControl gumikkal. Még nem sok mindent tudok róla mondani, de 30 km használat után kijelenthetem, hogy csendes, komfortos, kigyorsításkor jól tapad a száraz úton. Régi kopottas nyárigumiaimhoz képest álló helyzetben könnyebb tekerni a kormányt. Eddig nem nagyon volt alkalmam feszegetni tulajdonságainak határait, esőben és nagyobb tempónál való viselkedését később közzéteszem. Mindenesetre elsőre nem rossz.

Kollégám is eco-t rakott fel a corsájára...meg van vele elégedve egyenlőre...

Nekem diadem volt az astrán...azzal vettem...az rettenetes volt minden téren...még csapágyhangot is produkált...bár mondjuk az előéletéről nem tudtam semmit...kitudja, hogy hány éves volt már :D

Link to comment
Megosztás:

... gyári kipufot szerintem ez is elnyomja, bár még nem figyeltem. Ettől függetlenül lehetnek hangosabb gumik is, de ez rettentő zavaró.

De nekem a sportdobot nyomja el :D . Igaz,csak a motor alacsony fordulatánál,nagyobb fordulaton megjön a kipuff hangja :D . Tehát 5. alapjárat,ami ugye 50 körül van. Hát itt a leghangosabb ez a ruszki gumma. Én meg pont így megyek a legtöbbet :D .

Link to comment
Megosztás:

De nekem a sportdobot nyomja el :D . Igaz,csak a motor alacsony fordulatánál,nagyobb fordulaton megjön a kipuff hangja :D . Tehát 5. alapjárat,ami ugye 50 körül van. Hát itt a leghangosabb ez a ruszki gumma. Én meg pont így megyek a legtöbbet :D .

nekem a zene mindent elnyom :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem is elnyom a gyári zene is :D

na jo hátul két 3utas magnat van, inkább az nyomja el

de nemsokáig, kezd meghalni

de hogy ne legyek off a bicajom gumijának semmi hangja sincs csak ugy 40nél :D

de akkor a lihegésem elnyomja :D

húmámegin bringa :D

hozom a háromsebes pirosat... :lol:

Link to comment
Megosztás:

am lassan remélem én is csatlakozom azok közzé, akiknek a gumizajt a kipuff nyomja el :D

Nekem most így van :D

Voltam a szerelőnél olajcserén, meg kartertömítéscserén, vittem az új dobot is, ott mégiscsak könnyebb emelőn kicserélni. Hát nem sikerült, annyira rá van rohadva a csőre a dob csonkja, hogy meg se mozdult. Aztán a srác a kezében levő szerelővassal csak úgy poénból nyomott egyet a dob aljára, és az beszakadt, a kezem befér, akkora lyuk lett rajta :D De az a hang... lehet így hagyom :D

Link to comment
Megosztás:

mi szenvedés helyett leflexeltük a régit, katalizátor csonkja lesorjáz, fúró elő, átmenőcsavar be

felesleges szenvedni vele

az egyik oldalon egy kb. 3-4-es vasdarab jelezte, hogy valamikor ott csavar volt

pepe: nem te linkelted be tavaly a képet az új dobodról?

De, idén volt. Azt akartam feltenni, de nem jött le a régi. Na majd holnap. Addig is élvezem kicsit a hangot :D

Link to comment
Megosztás:

flexel mg kell kicsit vágni, és ugy szét kell nyílnia, csak ovatosan, nehogy a másik csövet is szétvágjátok.

am nekünk is belerohadt egyszer már, és ugy kellett megtoldani...

rem majd most le fog jönni, és jo hangja lesz a másikkal.

ez ami rajta van szerintem össze is van szakadva már belől, mer eléggé visszafogja a kocsit emlékeim szerint...

Link to comment
Megosztás:

Na, tegnap délután kicseréltem a dobot itthon. Van 2 erős pallóm, meg pár sóskuti kő, csináltam egy rampát és feltolattam rá, hogy alá tudjak feküdni. Úgy másfél órámba került, de lejött a régi. Egy kis laposvágóval végigvágtam a régi dob csonkját, aztán csavarhúzóval meg kalapáccsal szétnyitottam. Ekkor már nagy nehezen le tudtam rángatni. Levettem róla a tartóbilincset, lepucoltam, és a kipuffcsővel együtt rozsdamaróval lekentem, és lefújtam két rétegben azzal a hőálló festékkel, amivel a dobot is csináltam. Aztán fel az új dobot, bilincsek meghúz, és kész. Most újra normális hangja van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.