Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Azt szeretném kérdezni a guruktól, hogy vajon R17-es felni, 205/40-es gummákkal felmegy-e Astra F-re, vagy beleérne elől? Túl nagy ez már? Köszi szépen a választ!

Nem vagyok guru, de szerintem az még nem nagy neki, feltéve hogy neked is 185/60 R14 a gyári méret. Nekem 185/70 R14 van fenn helyette, az 37mm -t dob az átmérőn a tiéd csak 18-at. Nálam nem ér el semmit

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok guru, de szerintem az még nem nagy neki, feltéve hogy neked is 185/60 R14 a gyári méret. Nekem 185/70 R14 van fenn helyette, az 37mm -t dob az átmérőn a tiéd csak 18-at. Nálam nem ér el semmit

Itt nem az átmérő a problémás, hanem a szélesség. A lényeg a felni ET-száma. Kérdezd meg Johnny cartársat, mekkora ET-jű felnivel volt a kocsiján 205-ös gumi, mert neki az volt régebben. De igazából ez nem váltóméret Astrára, egyel nagyobb az átmérője, a 205/35R17 lenne váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

Itt nem az átmérő a problémás, hanem a szélesség. A lényeg a felni ET-száma.

Ez mondjuk eszembe se jutott hirtelen, mivel nekem a felni maradt, meg a szélesség is.

Nyárinak ET35 -ös felnit vettem, s hátra még fel sem próbáltam. Tudom, hogy elvileg beljebb áll, csakhogy nekem van egy csinos kis 2-2.5 cm-es perem kívül. Szóval majd tavasszal felrakáskor reménykedem, hogy hátul nem csiszolja le a kasztni a friss lakkot B)

Link to comment
Megosztás:

inkább kintebb. et35 már határeset, de ha nincs nagyon agyonültetve elférhet. fel kell próbálni

Ültetve nincsen tudtommal... bár más Caravanokat elnézve nekem szinte az aszfalton csúszik a 185/60 mellett. Pedig a rugók/gátlók jó állapotban vannak. Mikor előre feltettük az ET35 -öst, szemre kb. ugyanannyira állt ki (befelé talán egy icipicit jobban benyúlt, talán mert 6"-os, mostani meg 5,5" -os ). De ugye hátul most terheletlenül is benyúlik a gumi a dobba, s van köztte meg a lemez között vagy max. 2 centi B)

Hétvégén felpróbálom. Igaz gumi nélkül, emelve nem sokat fog mutatni... Vectra A gyári alufelnije amúgy, nem tudom mennyire hasonló a két konstrukció ilyen téren

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.