Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Ideje lenne a téli papucsokat vennem a verdára. 175 65 r14 érdekelne.

Itt most márka szerint milyen gumit vegyek télre?

napi 110 km-t autózok, szóval nem merem a telet nyári gumival bevállalni.

Kinek milyen gumija van és mennyire elégedett?

üdv

balázs

2005-ben vettem 4 db Eurotech Snowwolf 2 tip gumit amivel azóta 30200 km-t mentem. Bár sok helyen fikázzák, nekem ABS-es kocsival nincs vele problémám. Sajnos most vettem észre a feltétel előtti ellenőrzéskor, hogy az egyik hátsó gumim a kerék belső oldalán szálszakadásos. (Made in France....) Mivel a minta mélysége az induló 8 mm-ről eddig 5,0 - 5,5 re kopott csak, ezért még legalább egy szezont biztosan bevállalok ezekkel a gumikkal, csak a szálszakadásos helyett vettem épp most (interneten) 1 db hasonló korú és mintamélységű használt Goodyeart (3500 Ft). Hátul elmegy még....

Link to comment
Megosztás:

2005-ben vettem 4 db Eurotech Snowwolf 2 tip gumit amivel azóta 30200 km-t mentem. Bár sok helyen fikázzák, nekem ABS-es kocsival nincs vele problémám. Sajnos most vettem észre a feltétel előtti ellenőrzéskor, hogy az egyik hátsó gumim a kerék belső oldalán szálszakadásos. (Made in France....) Mivel a minta mélysége az induló 8 mm-ről eddig 5,0 - 5,5 re kopott csak, ezért még legalább egy szezont biztosan bevállalok ezekkel a gumikkal, csak a szálszakadásos helyett vettem épp most (interneten) 1 db hasonló korú és mintamélységű használt Goodyeart (3500 Ft). Hátul elmegy még....

De elméletileg tengelyenként azonos szerkezetű, mintázatú gumi szerelhető nem? Vagy annyira hasonló a mintája?

Link to comment
Megosztás:

De elméletileg tengelyenként azonos szerkezetű, mintázatú gumi szerelhető nem? Vagy annyira hasonló a mintája?

Az öregem is mindíg azt mondja: "elmegy az még hátul..." :lol:

A Fabiára is valami ezeréves gumikat akart szerezni, de mondtam, hogy az elsők mennek hátra, azok helyére meg veszek újakat. Nem Wartburgok már ezek az autók :) :D :lol:

De ha a mintája ugyanaz, és a számok is, akkor mehet fel, a gyártó nem kell egyforma legyen :)

Link to comment
Megosztás:

Az öregem is mindíg azt mondja: "elmegy az még hátul..." :lol:

A Fabiára is valami ezeréves gumikat akart szerezni, de mondtam, hogy az elsők mennek hátra, azok helyére meg veszek újakat. Nem Wartburgok már ezek az autók :) :D :lol:

De ha a mintája ugyanaz, és a számok is, akkor mehet fel, a gyártó nem kell egyforma legyen :)

Ez megint vitatéma, hogy hol legyenek kopottabb gumik, mert valaki azt monja, hogy hátul legyen a jobb, mert veszélyes a megpördülés, más meg azt, hogy elöl legyen a jobb, mert az a kormányzott kerék. Persze legegyszerűbb elébemenni a dolognak, és cserégetni előre-hátra a gumikat. Most hogy így szóbajött el ne felejtsem én is tavasszal megkeverni az enyémet.

Link to comment
Megosztás:

Biztos volt már 100-szor ez a kérdés, de nem találom sehol a választ:

Mekkora a kerékagy átmérője? Vagyis az alufelni központi furata mekkora legyen (legalább)?

Ja és még valami: Miből legyen a központosító, ha nagyobb a furat?

Szerintetek ha 100-110 körül rázni kezdi a kormányt (de nem húz se balra se jobbra), az lehet központosító hibája miatt? Vagy máshol lesz a baj? Pölö: kerékcsapágy

Link to comment
Megosztás:

Biztos volt már 100-szor ez a kérdés, de nem találom sehol a választ:

Mekkora a kerékagy átmérője? Vagyis az alufelni központi furata mekkora legyen (legalább)?

Ja és még valami: Miből legyen a központosító, ha nagyobb a furat?

Szerintetek ha 100-110 körül rázni kezdi a kormányt (de nem húz se balra se jobbra), az lehet központosító hibája miatt? Vagy máshol lesz a baj? Pölö: kerékcsapágy

56.5mm

Lehet központosítás hiánya, de lehet, hogy csak centíroztatni kéne, vagy tojás alakú vmelyik felni.

Link to comment
Megosztás:

De elméletileg tengelyenként azonos szerkezetű, mintázatú gumi szerelhető nem? Vagy annyira hasonló a mintája?

Azonos a mérete, a szerkezete és hasonló a mintája, de nem azonos.

ABS-el, és 47 éves balesetmentes motorozásos múlttal bevállalom. (Mert én egy olyan BEVÁLLALÓS TíPUS vagyok!!! :) )

Műszakira meg nem ezzel viszem.... :)

Link to comment
Megosztás:

Azonos a mérete, a szerkezete és hasonló a mintája, de nem azonos.

ABS-el, és 47 éves balesetmentes motorozásos múlttal bevállalom. (Mert én egy olyan BEVÁLLALÓS TíPUS vagyok!!! B) )

Műszakira meg nem ezzel viszem.... :lol:

persze érthető, majd ha szerzel jobbakat lecseréled :D

nekem is volt már így (a wartburgos fénykoromban ) azon nemhogy tengelyenként, de 1-2 hónapig összesen nem volt 2 egyforma gumi :) ;) :P :lol:

-állunk van egy k.csög rendőr, aki direkt erre utazik :) ha unszimpatikus vagy neki, vagy beszóltál valamelyik haverjának talál valami kifogást, és megfingat.. :lol:

-láger az nálla, hogy igazoltatáskor,még tök sötétben is (nállam pl: éjjel 2 kor) megkérdi, hogy : "oszt a gumik egyformák-e??" :D képes és végignézi lámpával az összes számot is rajta...

-ja és persze az izzókészlet is sláger volt nálla: nézte, hogy vajjon olyan fényszóróizzód van-e, amilyen kell :lol: Na de ebbe már nem tud belekötni.... :D :P

Link to comment
Megosztás:

Nincs szerencséd, nálunk a rendőr elfelejti milyen volt az előző gumi, mire odaér a következőhöz. :P De viccen kívül, valszeg oka van ennek a szabálynak, nagyon eltérő tapadású gumikkal veszélyes lenne fékezni/kanyarodni.

Egyértelmű, a tapadás szempontjából is!

De észrevételeim szerint főleg vizes, csúszós, latyakos úton TOTÁL másképpen fognak a kerekek :lol:

ezért jó kimondottan 4 db egyforma gumit használni!

De tudod Zotya, van amikor a szükség nagy úr! :) ha az van csak, akkor azt lehet használni!

(nyáron a felemás gumi szerintem nem olyan GÁZ, de télen a latyakba, ha nem olyan a vízkiszorítása mint a másikoknak hamarabb felúszhat, és akkor már meg is van a jó kis pördülés B) ( szintén wartburgos sztori :) :D :lol: mondjuk akkor majdnem bef.stam ;) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hallottatok-e már GT RADIAL tipusú gumikról?

Most a fennlévő 175/65 R13 nyári helyett 175/65 R14-est (GT Radial, mélyebb mintázat, 40ezer/szett, ET49) vagy 175/70R14-est (Michelin Pilot; 7mm mintázat, 36ezer/szett, ET39) találtam.

Melyiket ajánlanátok?

EGyébként most a kilométerórám rettenesen sokat csal. Ellenőrző pontoknál km-óra szerint 80, és a radar szerint 65. Ugyanez autópályán 140 km-óra szerint és 116 GPS szerint.

Miért lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hallottatok-e már GT RADIAL tipusú gumikról?

Most a fennlévő 175/65 R13 nyári helyett 175/65 R14-est (GT Radial, mélyebb mintázat, 40ezer/szett, ET49) vagy 175/70R14-est (Michelin Pilot; 7mm mintázat, 36ezer/szett, ET39) találtam.

Melyiket ajánlanátok?

EGyébként most a kilométerórám rettenesen sokat csal. Ellenőrző pontoknál km-óra szerint 80, és a radar szerint 65. Ugyanez autópályán 140 km-óra szerint és 116 GPS szerint.

Miért lehet?

Azért csal annyit, mert egy mérettel kissabb gumi van fenn a váltóméretnél. Ami 175/70R13, vagy 175/65R14.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hallottatok-e már GT RADIAL tipusú gumikról?

Most a fennlévő 175/65 R13 nyári helyett 175/65 R14-est (GT Radial, mélyebb mintázat, 40ezer/szett, ET49) vagy 175/70R14-est (Michelin Pilot; 7mm mintázat, 36ezer/szett, ET39) találtam.

Melyiket ajánlanátok?

EGyébként most a kilométerórám rettenesen sokat csal. Ellenőrző pontoknál km-óra szerint 80, és a radar szerint 65. Ugyanez autópályán 140 km-óra szerint és 116 GPS szerint.

Miért lehet?

nekem kicsit nagyobbak lettek a téligumi, 165/80R 13, és ezzel "csak" 5-6 km/h-t csal!

amikor a wartburgra tettünk fel valami suzukigumikat, akkor az is mutatta a 180-at 120 nál :) :) villogtam is vele: ugyi hogy megy fiúk, még a sebességet sem érzed benne :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fentvannak a dayton télik. 75-60 R13-asok. csak úgy siklik azzúj mocival, meg a rendbetett futómű új-gumi kombóval. :) Szinte nincs is hangja ahhoz képest hogy milyen volt :lol: imádom :)

nelegyéhuje :lol: ;) 175, csak nem írtam oda. :D

..és /60?...hm, az nem van ám jól úgy, hékás...az nem váltóméret, még mindig nem tudod? B)

Link to comment
Megosztás:

Szia a vas az f astra :)

kicsit lomhább lett talán más különbséget én nem vettem észre.

Tavaly bírta idén is fogja :)

Bár állítólag így emelkedik a fogyasztásom de minden télen emelkedik és nem a gumi miatt.

amúgy nekem jobban is tetszik így nagy lábon.Nem kopog nem pattog és nem ér bele semmibe.

Milyen vas alá szánod ezt a méretet? Gondolom nem F Astrára....vagy azért vagy itt, mert igen?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.