Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Eresztő gumi!

A bal elsőm ha felfújom egy két nap és 2,3bar-ról leenged 1,2-1,5közé. Vagy kéthete csinálja találtam is két gumis de még nem mentem be, mert nem esik útba :)

Mennyit szoktak elkérni egy gumi vizsgálatra, gondolom vhol van benne vmi kis vacak (szeg, üveg...) javításra, foltozás?

Lehetséges megoldás ha újraszelepelik attól is lehet ez a probléma hogy mennyi kb600 ft-tól akár egy új abroncs áráig!

Link to comment
Megosztás:

Eresztő gumi!

A bal elsőm ha felfújom egy két nap és 2,3bar-ról leenged 1,2-1,5közé. Vagy kéthete csinálja találtam is két gumis de még nem mentem be, mert nem esik útba :)

Mennyit szoktak elkérni egy gumi vizsgálatra, gondolom vhol van benne vmi kis vacak (szeg, üveg...) javításra, foltozás?

Hát az ár tényleg attol főgg mi a baja, de jó estben akár egy ezresből is meg lehet úszni.

Szüleim autójának kerekében volt egyszer egy csavar. Az csinálta, hogy mindig leeresztett 1.5-ig és azt tartotta, de he feljebb fújtam fél nap alatt leeresztett ismét 1.5-re. Aztán 10perc alatt megcsinálta egy gumis és azóta is jó.

Link to comment
Megosztás:

én cseréltettem azokat is, amikor futóműfelújításom volt :lol:

nekem is rázott, azzal a szett nyári gumivan változatlanul ráz :) centíroztattam, és nekem is azt mondták, hogy abban nincs semmi....

de érdekes, hogy most a téliekkel nem ráz, és a másik nyári gumikkal sem :D

erre varjatok gombot :)

de nekem egyformák (méretre, ballonosságra, stb) a gumik, mind lemezfelnin van, mégis azt csinálja azza a nyári garnitúrával :lol:

Ha a gumi nem csúcs minőségű, könnyen lehet, hogy a minta fut rajta csámpásan. Attól viszont ráz rendesen, bár a kiegyensúlyozás jó. Volt már ilyenem.

Ezért az ilyen román, jugoszláv, kínai stb gyártmányú vackokat csak talyiga kerékre érdemes felrakni!

Link to comment
Megosztás:

Ha a gumi nem csúcs minőségű, könnyen lehet, hogy a minta fut rajta csámpásan. Attól viszont ráz rendesen, bár a kiegyensúlyozás jó. Volt már ilyenem.

Ezért az ilyen román, jugoszláv, kínai stb gyártmányú vackokat csak talyiga kerékre érdemes felrakni!

csúcs minőség..... :)

ha arra mennénk, akkor ferrarink lenne qua széles gumikkal, nah az lenne a csúcsminőség! :) :lol: B) ;)

mindenki olyat használ, amire a pénze futja :D sajnos :lol:

Link to comment
Megosztás:

Eresztő gumi!

A bal elsőm ha felfújom egy két nap és 2,3bar-ról leenged 1,2-1,5közé. Vagy kéthete csinálja találtam is két gumis de még nem mentem be, mert nem esik útba :)

Mennyit szoktak elkérni egy gumi vizsgálatra, gondolom vhol van benne vmi kis vacak (szeg, üveg...) javításra, foltozás?

Én szelep gondra tippelek! 600-1000 Ft között megúszhatod!

Link to comment
Megosztás:

Nah két nap kín és gyötrelem net nélükül...

Nagy keservesen de találtam egy gumist baján... És végül egy 40-es szeg volt benne, amit lefoltoztak, michelin szalonban 2800pénzért :) újra centírozva új szeleppel.

Igaz a szelepet én is most cseréltem benne hátha az de sajna nem, de a többi kereken segített azok mostmár semmit nem engednek így legalább!

Link to comment
Megosztás:

Szia

Fut vele:)

Volt szerencsém ma kiprobálni szakado esöben és nem hagyot cserben.Joval stabilabb mint hiszitek és nagyon tapad.

Nem gyári váltóméret,másrészt nagy hóban a vékonyabb gyári méretű kerék jobban tapad,mint a széles.

Nálunk ugyan ritkán van nagy hó,de kinek mi a fontos.

Nekem 175/70 R13 Firestone a téli,195/50 R15 a nyári és BfGoodrich,tehát nem tinglitangli kínai,nem is volt rá panaszom.

Télen,esőben,latyakban nem csapatunk erőből,aki igen,azt a jó gumi se menti meg a hülyeségtől! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem gyári váltóméret,másrészt nagy hóban a vékonyabb gyári méretű kerék jobban tapad,mint a széles.

Nálunk ugyan ritkán van nagy hó,de kinek mi a fontos.

Nekem 175/70 R13 Firestone a téli,195/50 R15 a nyári és BfGoodrich,tehát nem tinglitangli kínai,nem is volt rá panaszom.

Télen,esőben,latyakban nem csapatunk erőből,aki igen,azt a jó gumi se menti meg a hülyeségtől! :)

Nem is!Korlátok között nem is !

Amúgy nem értek egyet azzal hogy a keskenyebb jobban tapad.Én még emlékszem a keskeny 13 as télire és igen igen csúszkált ha nem figyeltem (pedig ne hankook volt)

Link to comment
Megosztás:

Nem is!Korlátok között nem is !

Amúgy nem értek egyet azzal hogy a keskenyebb jobban tapad.Én még emlékszem a keskeny 13 as télire és igen igen csúszkált ha nem figyeltem (pedig ne hankook volt)

Adott körülmények között a keskenyebb (nagyobb hóban-mély latyakos trutymákban) kevésbé emelkedik el az úttól mert kevésbé úszik fel, de szárazon, vagy csak kicsit nedves úton nem venni észre. Szárazon még jobban is tapadhat a széles. olyan gumi ami mindig jó mindenre úgysincs :) el lehet dönteni ki melyik oldalra gyúr inkább :)

Link to comment
Megosztás:

Nem is!Korlátok között nem is !

Amúgy nem értek egyet azzal hogy a keskenyebb jobban tapad.Én még emlékszem a keskeny 13 as télire és igen igen csúszkált ha nem figyeltem (pedig ne hankook volt)

de ha kérhetünk, azért csak óvatosan közlekedj a tél folyamán azokkal a "papucsokkal" :)

Ahogy Dáwid is mondja, a vékonyabb jobb az extrém körülmények közt! :D Hidd csak el, tapasztalatból mondom!! :lol:

relatíve száraz (de hideg) úton is jobb a téli vékonyabb gumi...

Persze mint mindenben: ízlések és pofonok :)

Van akinek ez jön be, van akinek az....

DE a tapasztalatok szerint jobb télen a vékonyabb....

Link to comment
Megosztás:

Nem is!Korlátok között nem is !

Amúgy nem értek egyet azzal hogy a keskenyebb jobban tapad.Én még emlékszem a keskeny 13 as télire és igen igen csúszkált ha nem figyeltem (pedig ne hankook volt)

A Hankook szerinted sz.r gumi? Mondjuk nekem nyáriban van.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a komolyabb tempó? 160-at viszi...

Van ahol a 120 is sok lehet neki, főleg nagy esőben, kanyarban.

Pl: Németországban, autópályán. Én már éreztem ilyen helyen, hogy sok (kint volt a 120-as tábla) és én meg 140-el mentem.... Nah, mindegy azért befordultam.... :)

Link to comment
Megosztás:

Van ahol a 120 is sok lehet neki, főleg nagy esőben, kanyarban.

Pl: Németországban, autópályán. Én már éreztem ilyen helyen, hogy sok (kint volt a 120-as tábla) és én meg 140-el mentem.... Nah, mindegy azért befordultam.... :)

Nagy esőben szerintem a nagymárka Michelin, Continental se viszi a 160-at....

Vagy ?

Neked milyen Hankook van/volt ?

Link to comment
Megosztás:

Nem is!Korlátok között nem is !

Amúgy nem értek egyet azzal hogy a keskenyebb jobban tapad.Én még emlékszem a keskeny 13 as télire és igen igen csúszkált ha nem figyeltem (pedig ne hankook volt)

Nézegettél mostanában gumiteszteket, szerintem nem, mert akkor nem szídnád a Hankook-ot?! Vagy van vele valamiféle személyes tapasztalatod? Például a W440 egy nagyon erős középkategoriás gumi megfizethető összegért szerintem! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.