Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Aztaqrva... ezmááméret :lol: (és akkor még én vagyok a kész a 185/70-14-el :lol: :D Szerintem, (ha nem pakolod segghúzásig) elférhet :D Nekem a segghúzásig pakolva sem ér bele 185/70-14 :D

ugyanez van most alatta... csak kopottaska. :D Fábiáról van megmaradva az előző szettből ez a 2 gumi, gondoltam hátha jó lenne alá... Szemre nagyobb, igaz. :D :lol: De általában 5 személyezek, így nem lesz jó buli... :P

A próba kedvéért meg nem rakaton fel a gumissal... :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok astra 1.4 99évj classicba milyen lyuk kiosztású felni jó 4X100?

Igen. :D És nem csak a classicra, hanem az összes F Astrára gyárilag ilyen való. 56,5 az agyátmérő, ha felnit akarsz venni, ez még fontos lehet.

Meg lehetőleg 35-nél nagyobb ET.

Link to comment
Megosztás:

helló Nem lenne vkinek itt a közelembe(ózd) 195/50 15 vagy 185/55 15 gumija ami kb 1 hónapot elmenne még mer kb annyit hasznánám még az autót utánna hollandiai munka és pihizne a gépem vagy 2 hónapot utánna már lenne pénzem ujat venni de addig nem igazán van 2őt már szereztm még 2 hiányzik előre! Ingyen kellene ha lehet ha vki már nem használja nem gáz ha kopásjelzőig van lekopva vagy felette 1 mm ! Elmennék érte ha a közelbe van! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a golf 2 felni jo-e az opel astramra ( F ) 175/70/R13 -as meretü gumi van rajta a felni mérete pedig ( ami eredetileg golf 2-é volt ) : 5 1/2 Jx 13H ET38.

Jelenleg most ez a felni van rajta.

köszönöm a válaszokat!

Az agymérete nem jó, viszont annyira nincs nagy eltérés, hogy tehermentesítőt tudjál alátenni. A csavarok nem fogják szeretni :D

Link to comment
Megosztás:

Az agymérete nem jó, viszont annyira nincs nagy eltérés, hogy tehermentesítőt tudjál alátenni. A csavarok nem fogják szeretni :D

Köszi! Azt vettem észre hogy 100km/h - nál rángat a kormány akkor a felninek tudhato be?

Bocs a kérdésért mi az agyméret?

És milyen felni meret lenne jo a 175/70/R13 gumira?

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Azt vettem észre hogy 100km/h - nál rángat a kormány akkor a felninek tudhato be?

Bocs a kérdésért mi az agyméret?

A középső nagy lyuk, a felni közepén. A kerék normál esetben azon ül fel, nem lötyög, nem mozog, a csavarok csak rögzítik. Most, hogy a felni nem támaszkodik rendesen, így a csavarok tartják, pedig nem erre vannak kitalálva :D Ha előtte nem volt a rázás, akkor elég valószínű :D

Link to comment
Megosztás:

A középső nagy lyuk, a felni közepén. A kerék normál esetben azon ül fel, nem lötyög, nem mozog, a csavarok csak rögzítik. Most, hogy a felni nem támaszkodik rendesen, így a csavarok tartják, pedig nem erre vannak kitalálva :D Ha előtte nem volt a rázás, akkor elég valószínű :D

Ez gyakorlatilag így van ahogy írtad. Ennek ellenére ilyenkor mindig eszembe jut a jó öreg warbi és retro társai. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Azt vettem észre hogy 100km/h - nál rángat a kormány akkor a felninek tudhato be?

Bocs a kérdésért mi az agyméret?

És milyen felni meret lenne jo a 175/70/R13 gumira?

Nekem is minimális különbség van a kerékagy és a felni közepe között. Ha jól emlékszem, akkor 0.2mm. Én úgy oldottam meg, (mert nekem is rázott 90-100 között) hogy vékony fémlemez darabot vágtam, és azt rátekertem egy körrel a kerékagyra, és arra raktam fel a felnit. És az pont kitölti a hézagot. Ilyen vékony lemezt, gipszkarton profilból vágtam, mert ilyen vékony lemezt nem nagyon lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is minimális különbség van a kerékagy és a felni közepe között. Ha jól emlékszem, akkor 0.2mm. Én úgy oldottam meg, (mert nekem is rázott 90-100 között) hogy vékony fémlemez darabot vágtam, és azt rátekertem egy körrel a kerékagyra, és arra raktam fel a felnit. És az pont kitölti a hézagot. Ilyen vékony lemezt, gipszkarton profilból vágtam, mert ilyen vékony lemezt nem nagyon lehet kapni.

Én anno Nissan felnikkel vettem a kocsit. :D Szépen rajta volt a dísztárcsa én meg nem vettem le megnézni, de nem is ismertem volna fel, hogy nem gyári a felni. Rázott mint az állat, de tudtam, hogy úgyis megy rá egy alufelni, úgyhogy nem foglalkoztam vele. A gumis mondta, hogy ez Nissanra való, amikor levette, az agyon egy csomó cellux volt körbe tekerve. :D :D Az volt a távtartó! Volt ám nézés a műhelyben... :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.