Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 2002-es F Astra-ra (hátul műanyag dobbetéttel) elfér egy 6x15" ET49-es alufelni a gyári 5,5x13" ET46 acélfelni helyett? Elvileg 9 mm-el beljebb lesz, és 3mm-el kijebb de véleményem szerint ez nem lenne szabad gond legyen.

Amit néztem felnit, gyári Opel, az eladó szerint nem gond...

Kérdés, hogy igaza van-e...

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 2002-es F Astra-ra (hátul műanyag dobbetéttel) elfér egy 6x15" ET49-es alufelni a gyári 5,5x13" ET46 acélfelni helyett? Elvileg 9 mm-el beljebb lesz, és 3mm-el kijebb de véleményem szerint ez nem lenne szabad gond legyen.

Amit néztem felnit, gyári Opel, az eladó szerint nem gond...

Kérdés, hogy igaza van-e...

Köszönöm a segítséget!

A 6x15" ET49 a gyári GSI felni mérete. Szerintem az úgy van kitalálva, hogy ne legyen vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Milyen gumit tegyek 1,8 Astramra a felállás a következő: van 185/70/r14 3db és nézzek hozzá 1 db hogy meglegyen a 4 db vagy vegyek 4 db 195/60/R14 vagy maradjak a jól bevált 185/65/R14 felállásnál.

Tudom hogy van adok-veszek rész de a fenti185/70/R14 elvihető ha nekem nem lenne esetleg jó jó. Vagy ha van valakinek 4 db nyárija ami kibír még egy nyarat azt szívesen megvásárolnám... ez a 70 falmagasság egyébként nekem nem nagyon szimpi h..lyén nézne ki vele szerintem

Kösszi adam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Milyen gumit tegyek 1,8 Astramra a felállás a következő: van 185/70/r14 3db és nézzek hozzá 1 db hogy meglegyen a 4 db vagy vegyek 4 db 195/60/R14 vagy maradjak a jól bevált 185/65/R14 felállásnál.

Tudom hogy van adok-veszek rész de a fenti185/70/R14 elvihető ha nekem nem lenne esetleg jó jó. Vagy ha van valakinek 4 db nyárija ami kibír még egy nyarat azt szívesen megvásárolnám... ez a 70 falmagasság egyébként nekem nem nagyon szimpi h..lyén nézne ki vele szerintem

Kösszi adam

Igazából a /65 is sok, a gyári méret 185/60R14.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Milyen gumit tegyek 1,8 Astramra a felállás a következő: van 185/70/r14 3db és nézzek hozzá 1 db hogy meglegyen a 4 db vagy vegyek 4 db 195/60/R14 vagy maradjak a jól bevált 185/65/R14 felállásnál.

Tudom hogy van adok-veszek rész de a fenti185/70/R14 elvihető ha nekem nem lenne esetleg jó jó. Vagy ha van valakinek 4 db nyárija ami kibír még egy nyarat azt szívesen megvásárolnám... ez a 70 falmagasság egyébként nekem nem nagyon szimpi h..lyén nézne ki vele szerintem

Kösszi adam

Egészen pontosan így: :D 479701-20120222-FrvbbJ.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Segítsetek kérlek.

Most állok először nyárigumi vásárlás előtt. Eljátszottam a gondolattal hogy felnit is vegyek a kicsikére, persze csak ha találok elogadható áron.

Találtam egy ilyen ajánlatot: Silver Line Phoenix alufelni 6,5x15 ET 38

Gumi: Uniroyal Rainsport 2 195/50 R15 82 V vagy Fulda CaratProgresso ugyanebben a méretben. (Inkább uniroyal a jobb vízelvezetés miatt)

Plusz felni csavarok meg tehermentesítő(ha kell mert ezt sem tudom)!

Az ár kb 130ezer.

Befér ez a szett egy 96-os hatchback-be, és mit gondoltok róla jól nézne ki alatta?

Link to comment
Megosztás:

Akkor elméletileg a 70 falú gumit is rátehetem? mert még egy nyarat kibírnak meg jó márkának tűnik Goodyear gt tipusú mer gumisok azt mondják hogy nem fér el..meg nem rá való

185/70R14 még simán elfér a gyári magassággal. (és nagyon erősen bízom benne, hogy az ültetésemmel is, mert most ez a nyári kerekem van, és a gumi még nagyon jó rajta. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Akkor elméletileg a 70 falú gumit is rátehetem? mert még egy nyarat kibírnak meg jó márkának tűnik Goodyear gt tipusú mer gumisok azt mondják hogy nem fér el..meg nem rá való

Azért a /70 még elfér, de abban igazuk van a gumisoknak, hogy nem rá való. És még sz*rul is néz ki szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap a szép és naggggyon jó, 4 hónapos Continental téli gumimba kaptam egy állati nagy defektet, a FRANCBA! :angry2:

Beálltam a tecsó parkolóba, még semmi baja nem volt, mire kijöttem (15 perc múlva) a felnin ült a jobb első.

Kerékcsere után rögtön a gumishoz vittem és kiderült, hogy egy 25 mm hosszú üveg szilánk állt bele a futófelület közepébe. A levett gumiba belülről benézve egy kb. 8 mm-es beüvegezett lukon át ki lehetett nézni a gumiból....., és az üvegtüske 20 mm-es darabja szépen meredezett befelé a gumiba!

Hiába volt szakszerű a javítás, jó a kiegyensúlyozás, azóta 100 fölött remeg a kormány. Én meg dupla adag vérnyomáscsökkentőt szedek.

Most, hogy így visszagondolok, volt is az egyik útkereszteződésben egy kis karambolból visszamaradt üvegtörmelék az úton, a parkolótól kb. 1 km-re.

A disznók otthagyták az ürüléküket ahelyett, hogy feltakarították volna!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap a szép és naggggyon jó, 4 hónapos Continental téli gumimba kaptam egy állati nagy defektet, a FRANCBA! :angry2:

Beálltam a tecsó parkolóba, még semmi baja nem volt, mire kijöttem (15 perc múlva) a felnin ült a jobb első.

Kerékcsere után rögtön a gumishoz vittem és kiderült, hogy egy 25 mm hosszú üveg szilánk állt bele a futófelület közepébe. A levett gumiba belülről benézve egy kb. 8 mm-es beüvegezett lukon át ki lehetett nézni a gumiból....., és az üvegtüske 20 mm-es darabja szépen meredezett befelé a gumiba!

Hiába volt szakszerű a javítás, jó a kiegyensúlyozás, azóta 100 fölött remeg a kormány. Én meg dupla adag vérnyomáscsökkentőt szedek.

Most, hogy így visszagondolok, volt is az egyik útkereszteződésben egy kis karambolból visszamaradt üvegtörmelék az úton, a parkolótól kb. 1 km-re.

A disznók otthagyták az ürüléküket ahelyett, hogy feltakarították volna!

Nekem is remeg a kormány 130-nál, de felette már nem. Voltam kiegyensúlyoztatni, de igazából sugárirányban üt a gumi, azt meg ugye nem tudják orvosolni csak az oldalsó ütést. De nem akkora baj , legfeljebb nem megyek vele 130-al csak alatt meg felette. :D Aztán meg úgyis utolsó telesek a gumik, öregek is, meg a futófelület is határeset, 4-mili körüli, hóban szenvedtem is vele, sokszor alig tudtam elindulni rakottan.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is remeg a kormány 130-nál, de felette már nem. Voltam kiegyensúlyoztatni, de igazából sugárirányban üt a gumi, azt meg ugye nem tudják orvosolni csak az oldalsó ütést. De nem akkora baj , legfeljebb nem megyek vele 130-al csak alatt meg felette. :D Aztán meg úgyis utolsó telesek a gumik, öregek is, meg a futófelület is határeset, 4-mili körüli, hóban szenvedtem is vele, sokszor alig tudtam elindulni rakottan.

Én mikor hosszú autópályás útra mentem, előtte direkt elvittem kiegyensúlyoztatni az összes gumit, a műszer szerint jó lett, mégis még mindig rázott egy kicsit. A bal hátsó gumim javított, úgy érzem onnan jön.. de legalább már elviselhető mértékben.

Azt írtad a felnin ült a kocsi, a jobb első keréken kb. 250 kiló van, lehet ez nem tetszett a felninek annyira..

Link to comment
Megosztás:

Én mikor hosszú autópályás útra mentem, előtte direkt elvittem kiegyensúlyoztatni az összes gumit, a műszer szerint jó lett, mégis még mindig rázott egy kicsit. A bal hátsó gumim javított, úgy érzem onnan jön.. de legalább már elviselhető mértékben.

Azt írtad a felnin ült a kocsi, a jobb első keréken kb. 250 kiló van, lehet ez nem tetszett a felninek annyira..

Epk-nak volt defektje, neki volt koppon a kerék, bár nekem is volt olyan oldalsó defektem hogy alul jött be aszög és oldalt ment ki adudor is megmaradt részben. De most a luftikás kerék üt tuti, mutatta is a gumis ahogy kézzel megpörgette hogy azzal nem tud mit kezdeni, de csak 130-140-körül üt alatta és felette nem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is remeg a kormány 130-nál, de felette már nem. Voltam kiegyensúlyoztatni, de igazából sugárirányban üt a gumi, azt meg ugye nem tudják orvosolni csak az oldalsó ütést. De nem akkora baj , legfeljebb nem megyek vele 130-al csak alatt meg felette. :D Aztán meg úgyis utolsó telesek a gumik, öregek is, meg a futófelület is határeset, 4-mili körüli, hóban szenvedtem is vele, sokszor alig tudtam elindulni rakottan.

Valaki szenvedett ezen sokáig, és az lett a megoldás, hogy annak a gumisnak, akihez kétszázadszorra ment, volt olyan gépe, amin "meg esztergálta" a futófelületet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.