Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hellótok!

Tudom még csak a tél jön, de már a tavaszra gondolok. Alufelnihez milyen márkájú kerékőrt javasoltok? Tudom egyik se védi meg a felnit ha le akarják venni, de időhúzásnak inkább a jobbikat venném. Szóval márka vagy javaslat?

Igazából szinte mindegy. Ha olyan felniben van, amiből "kilóg" a csavar feje, akkor úgyis ráfognak csőfogóval, és azzal indítják meg, ha meg nem ér ki belőle, akkor meg úgyse tököl vele, mert bármit csinál, azzal a felnit is bánthatja. Lehetőleg ne a legteszkósabbat, egy olyat egyszer sikerült 2 napon keresztül kiszednünk. A gumis légkulccsal tekerte be, és olyan rideg volt az anyaga, hogy az (elvileg) egyedi minta szélét a következő letekerésnél lekapta a kulcs. Aztán ha már a saját kulcsa elforog benne, akkor elég nehéz kitekerni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazából szinte mindegy. Ha olyan felniben van, amiből "kilóg" a csavar feje, akkor úgyis ráfognak csőfogóval, és azzal indítják meg, ha meg nem ér ki belőle, akkor meg úgyse tököl vele, mert bármit csinál, azzal a felnit is bánthatja. Lehetőleg ne a legteszkósabbat, egy olyat egyszer sikerült 2 napon keresztül kiszednünk. A gumis légkulccsal tekerte be, és olyan rideg volt az anyaga, hogy az (elvileg) egyedi minta szélét a következő letekerésnél lekapta a kulcs. Aztán ha már a saját kulcsa elforog benne, akkor elég nehéz kitekerni :lol:

En is igy jartam a comboval. Cso,rahegeszt, kiszed, eldob. :D
Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Tudom még csak a tél jön, de már a tavaszra gondolok. Alufelnihez milyen márkájú kerékőrt javasoltok? Tudom egyik se védi meg a felnit ha le akarják venni, de időhúzásnak inkább a jobbikat venném. Szóval márka vagy javaslat?

De van! Az én felnimet még soha nem akarták levenni!

Ime: :D

RIMG4077_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

De van! Az én felnimet még soha nem akarták levenni!

Ime: :D

Előző autómon bírta a csilli villi dísztárcsa (990Ft/db) 3évig aztán elköltöztem városba és a karcmentes dísztárcsákat lelopták első nap. Szóval inkább járok lemezzel mint hogy dísztárcsát vegyek rá. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Előző autómon bírta a csilli villi dísztárcsa (990Ft/db) 3évig aztán elköltöztem városba és a karcmentes dísztárcsákat lelopták első nap. Szóval inkább járok lemezzel mint hogy dísztárcsát vegyek rá. :unsure:

Mit mondjak erre?

Én a kocsit 2005-ben vettem úgy, hogy egyetlen (eredeti) dísztárcsa volt hozzá.

Aztán ebayen vettem hozzá több részletben még hármat.

Aztán elveszett egy, vagy repedt és elveszett már nem emlékszem.

Ekkor megint vadászni kezdtem és itt a fórumon is kerestem.

Végül spzoli küldött egy linket és kaptam még hármat.

Végül, most van 6 db eredeti német dísztárcsám és nagyon boldog vagyok vele.

Biztos, hogy nem 990 forintos "csilivili". Nem számoltam, de biztosan elköltöttem rá már 20 ezret.

Még mindig nagyon patentek 21 év után is.

Télen is fenn vannak és a hó sem szedi le.

Link to comment
Megosztás:

Mit mondjak erre?

Én a kocsit 2005-ben vettem úgy, hogy egyetlen (eredeti) dísztárcsa volt hozzá.

Aztán ebayen vettem hozzá több részletben még hármat.

Aztán elveszett egy, vagy repedt és elveszett már nem emlékszem.

Ekkor megint vadászni kezdtem és itt a fórumon is kerestem.

Végül spzoli küldött egy linket és kaptam még hármat.

Végül, most van 6 db eredeti német dísztárcsám és nagyon boldog vagyok vele.

Biztos, hogy nem 990 forintos "csilivili". Nem számoltam, de biztosan elköltöttem rá már 20 ezret.

Még mindig nagyon patentek 21 év után is.

Télen is fenn vannak és a hó sem szedi le.

Csillivillit nem rosszból írtam, csak arra utaltam hogy nem a megszokott drága tucatom volt. Raknék én rá tök gyárit is csak a gyári ami tetszene az meg 1500-2000Ft db-ja. De annyit nem ér hogy 2hét után megint lelopják. Szerintem én is küldtem még neked annó ilyenről linket, mert ez megmaradt bennem hogy milyet is kerestél. Alufelnit is 3év után vettem szóval nem kapkodtam el a dolgot! :D Csak ahogy néztem a kerékőrök között is van gagyi meg van ami kicsit bonyolultabbnak néz ki, de ahogy utánna olvastam nem szabad megszorítani nagyon mert eltörik az adapterbe a rész. Szóval ez már megint nem lesz egyszerű nekem azért gondoltam hogy most kezdek el kerezsgetni és ötleteket gyűjteni hogy tavasszal meglegyen! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Csillivillit nem rosszból írtam, csak arra utaltam hogy nem a megszokott drága tucatom volt. Raknék én rá tök gyárit is csak a gyári ami tetszene az meg 1500-2000Ft db-ja. De annyit nem ér hogy 2hét után megint lelopják. Szerintem én is küldtem még neked annó ilyenről linket, mert ez megmaradt bennem hogy milyet is kerestél. Alufelnit is 3év után vettem szóval nem kapkodtam el a dolgot! :D Csak ahogy néztem a kerékőrök között is van gagyi meg van ami kicsit bonyolultabbnak néz ki, de ahogy utánna olvastam nem szabad megszorítani nagyon mert eltörik az adapterbe a rész. Szóval ez már megint nem lesz egyszerű nekem azért gondoltam hogy most kezdek el kerezsgetni és ötleteket gyűjteni hogy tavasszal meglegyen! :icon1:

Igen emlékszem és meg is köszöntem, de spzolié volt a nyerő.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz a kerékőr csak ön- és gumisszopatás. Olyan felnit kell venni ami nem kelendő, vagy akkor nem kell feltenni ha olyan a környék. Én többek között ezért is (meg mert az aluk k*rva nehezek, és ami nem az annyiba kerül mint az autó 10x) raktam fel inkább rendőr felnit. Egyedi is, könnyű is, de legalább nem akarják lelopni.

Amúgy meg amíg gyári felnim volt, addig én is a gyári dísztárcsákat tettem fel, de nekem se akarták soha lelopni, ami eltűnt, azt mind elhagytuk. Pedig sokat jár(t) az autó pesten is, meg nagyobb városokban mint Gyula.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz a kerékőr csak ön- és gumisszopatás. Olyan felnit kell venni ami nem kelendő, vagy akkor nem kell feltenni ha olyan a környék. Én többek között ezért is (meg mert az aluk k*rva nehezek, és ami nem az annyiba kerül mint az autó 10x) raktam fel inkább rendőr felnit. Egyedi is, könnyű is, de legalább nem akarják lelopni.

Amúgy meg amíg gyári felnim volt, addig én is a gyári dísztárcsákat tettem fel, de nekem se akarták soha lelopni, ami eltűnt, azt mind elhagytuk. Pedig sokat jár(t) az autó pesten is, meg nagyobb városokban mint Gyula.

Na Pesten nekem se bántják az autót soha. Ha hazamegyek Keszire, mindig akkor vannak a problémák. Ma is megyek haza, de most téli sztájl van, dodzsemlökösök, terepkerekek, pusztuljon az összes ebbe nem tud kárt parkolni :D 1258660-20131126-81sdNs.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na Pesten nekem se bántják az autót soha. Ha hazamegyek Keszire, mindig akkor vannak a problémák. Ma is megyek haza, de most téli sztájl van, dodzsemlökösök, terepkerekek, pusztuljon az összes ebbe nem tud kárt parkolni :D

Te a kerék mellett a lököst is cseréled télire? Elég beteg. :D :D :D

A kerekor jo, csak nem kell eszetlenul ratepni, foleg nem legkulccsal.

A rendorfelni konnyu? Haaaaaat, 20kg felgumizva nem igazan konnyu.

Könnyebb mint a tescos alu....

Link to comment
Megosztás:

Na Pesten nekem se bántják az autót soha. Ha hazamegyek Keszire, mindig akkor vannak a problémák. Ma is megyek haza, de most téli sztájl van, dodzsemlökösök, terepkerekek, pusztuljon az összes ebbe nem tud kárt parkolni :D

Jól van, látom dolgoztál vele a hétvégén. :D

Am a rendszámot mi tartja? Átmenő csavar? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jól van, látom dolgoztál vele a hétvégén. :D

Am a rendszámot mi tartja? Átmenő csavar? :huh:

jah elvoltam. 3x beszorult alá a kezem az első löki alá :lol: A téli kerekeket csak tegnap este raktam föl, és a nyárival 2,5 centivel lejjebb volt. Amikor megemeltem a hátulját, leért az eleje :D. A rendszámot hagyjuk... kiszakadt a középen levő rögzítés, aztán megnyekkentettem a klubbos keretet, aztán elegem lett belőle, és a kéznél levő, 3 különböző önmetszővel föltekertem "rohaggyámeg" ordítás közepette. :D :D
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.