Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok! A 15*7, ET 26 méretu felni elfér a szekér alatt gond nélkul?

Nekem ilyen felni van fenn, de 185/55R15-os gumival. Most veszek majd 195/50R15-ost, lehet hogy peremezes lesz.

Szerintem rakjad, nagyon szeretem ha peremig kier a gumi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A jelenlegi felnin volt már 195-ös gumi. Azt hiszem 5,5-es, de erre nem esküszöm meg. Viszont nem biztos, hogy ez kerül fel. De legalább tudom, hogy eleve szélesebb felnit kell venni, ha oda jutunk.

Nálam most 5.5-ös rendőr felniken van 195-ös papucs. Na, ez a határeset. Nem használat szempontjából, mert teljesen patent rajta, csak a gumis srác szenvedett picit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nálam most 5.5-ös rendőr felniken van 195-ös papucs. Na, ez a határeset. Nem használat szempontjából, mert teljesen patent rajta, csak a gumis srác szenvedett picit. :lol:

Rendőr felnik? Na az is király, bár nem tudom hol lehet hozzájutni. Látni itt-ott pár autón. Utoljára csütörtökön találkoztam egyel egy piros 3 ajtóson...

Közben megnéztem a Kezelési Kézikönyvben. Azt írja, hogy 195/60 R14. R15-nél ez 195/55 lenne. Persze ez Caravan-ra vonatkozik. A többin mások az adatok.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Rendőr felnik? Na az is király, bár nem tudom hol lehet hozzájutni. Látni itt-ott pár autón. Utoljára csütörtökön találkoztam egyel egy piros 3 ajtóson...

Közben megnéztem a Kezelési Kézikönyvben. Azt írja, hogy 195/60 R14. R15-nél ez 195/55 lenne. Persze ez Caravan-ra vonatkozik. A többin mások az adatok.

Köszi!

Lenne, lenne, de 195/50r15 szok lenni. A /55 ritkább, ezért húzósabb is anyagilag. :lol:

Link to comment
Megosztás:

gút und tág!

Akadna nekem gondom megint ugyhogy már mondom is...:

Jobb elsö gumám oldalfala el van kopva plussz a gumi kapott egy lassú defektet és 1 bar -os nyomás "uralkodik" maximum benne...ereszt valahol és állitolag vulkanizálással meglehet javitani esetleg de persze a pótkerekem is jo lenne helyette ha annak oldalfalából megintcsak nem hiányozna egy 1x1 cm es darab a szövetig! ugyhogy vagy veszek 2 új gumát elöre vagy egyet csak de akkor ugyanoan gyári firestone kéne mint ami most van fenn(175/r13)...erre gondolom kicsi az esélyem szoval ha vlki tud oan mühelyt itt pesten ahol vulkanizálnak (és nem 15 ft ért mert ugye anniyért kapok uj gumikat is) akkor legyen kedves szóljon . . . jah és pesrze a lényeg hogy az autót még mindig szeretném eladni ugyhogy nem akarok költeni igazán rá...köszi elöre is ...hali

Link to comment
Megosztás:

Kösz 16v maister... közben lebeszéltek vulkanizálásrol mer állitolag nem biztonságos az sem...megcserélem a rossz kereket hátra rakom aztán ott durranjon el max ...de inkább tudjam eladni 7végén az egészet nagykörösin aztán vegyen uj gumit rá az uj gazdája...

Link to comment
Megosztás:

Kösz 16v maister... közben lebeszéltek vulkanizálásrol mer állitolag nem biztonságos az sem...megcserélem a rossz kereket hátra rakom aztán ott durranjon el max ...de inkább tudjam eladni 7végén az egészet nagykörösin aztán vegyen uj gumit rá az uj gazdája...

Úgyúgy.Az új gazdája! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A BFGoodrich gumikról mi az infótok? Állítólag amcsiban kedvelt márka (kb. michelin árban mérik), nálunk még jóval olcsóbb. USA-ban autóversenyeken is használják (a sportág neve nem ugrik be; körbe-körbe mennek, mint állat, Tom Cruise is játszott egy ilyen filmben).

Most 11ezerért (195/50R15) adják a www.abaqua.hu -n.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.