Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

szerintem ezek az lcdk elég csunyácskák, de ez csak az én véleményem.

plazma az jo csak jo drága is:)

annak is örülkök majd ha valami ledes kékesitett verziot fofogk tudni.

egy kérdés rögtön:

ha egy kék fóliát ráragasztok a számlap és a plexit közé az ugy nem jo?

mert ha jol olvastam valahol szét lehet választani a számlapot a plexijétől is.

köszi hello

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
szerintem ezek az lcdk elég csunyácskák, de ez csak az én véleményem.

plazma az jo csak jo drága is:)

annak is örülkök majd ha valami ledes kékesitett verziot fofogk tudni.

egy kérdés rögtön:

ha egy kék fóliát ráragasztok a számlap és a plexit közé az ugy nem jo?

mert ha jol olvastam valahol szét lehet választani a számlapot a plexijétől is.

köszi hello

Üdv! én már próbáltam a fóliákat (vagy 20 fajtát), de nem jó. most dolgozom egy új "projekten", hogy hogyan lehetne otthoni módszerekkel egyedi világításokat, és színvilágokat a középkonzolon és a műszeregységben. épp az éjszaka pattant ki a fejemből a Nagy szikra, és most már megvan a megoldás, de erről majd később. viaszatérve a fóliára: dekor-boltokban, vagy papír-írószerben vehetsz színes fóliákat, ezeket odatartod a középkonzol elé, és látod a várható eredményt. így a legegyszerűbb tesztelni. majdnem minden szín elfogadható eredményt ad, a kék kivételével /ugyanis az égők sárgák. sárga+kék=zöld. sajna/. megoldás a fehér led. azt lehet maszkolni bármilyen fóliával.

más téma: ha van valakinek esetleg kidobásra ítélt astra, vagy vectra óracsoprtja, ami nem működik, de a mutatók rajta vannak dobjon egy mailt. ahhoz kéne, hogy kipróbáljam és tökéletesítsem az eljárásomat. ha sikerrel járok, ígérem közkinccsé teszem az egyedi, otthon is elkészíthető számlap titkát!

Link to comment
Megosztás:

lehet, hogy a led és a fólia túl sötét lesz egyszerre. sikerült szereznem egy kmórát, igy hamarosan élesben is kipróbálhatom. első körben arra gondoltam, hogy a homogenitást talán egy tejfehér fóliával lehetne a legjobban elérni. nem vagyok biztos benne, de arra gondolok, hogy talán egyfajta fényerő szűrőként működne, de majd meglátjuk. ja, van valakinek tapasztalata a superflux smd ledekkel kapcsolatban?

találtam néhány leirást, amik szerint előnyösebb erre a célra smd ledeket használni, mivel a méretükből adódóan ezeknek nagyobb a bevilágitási szögük, de elég pepecs ezekkel dolgozni.

ha van valami eredmény, majd jelentkezem. . . .

Link to comment
Megosztás:

digit csoport nélkül el se tudnám képzelni a kadettet :lol: sráckoromban (mondjuk úgy nem ma volt ) megtetszett és ez azóta is szakadatlanul tart :lol:

ráadásul pontos dolgokat közöl és abszolut lehet rá alapozni :lol:

Igazad van maximálisan!!! :P Nálam a veki digit volt az ami tetszett, élőben sokkal jobb mint a képen. Egyszer megmentett egy teljes mocigeneráltól, olajnyomás csökkent menetközben 140-es tempónál. 2 bar-nál kuplung, gyújtás le azonnal és szerencsésen kigurultam egy pihenőhelyre. A KOMA-nak külön köszönet a vontatásért és a gyors szervizelésért.

Akit érdekel képek itt: http://www.kep.tar.hu/udi/50494917?o=0#2 hátsószimeringet ajánlom figyelmetekbe.

Ne legyek off, azon gondolkodtam mi lenne ha fehér ledekkel világítanám meg a digitet?

Link to comment
Megosztás:

a homogenitást talán egy tejfehér fóliával lehetne a legjobban elérni

Hát homogenitásra én egy nem túl egyszerűen elérhető cuccot használtam ott ahol kellett: egy régi laptop TFT-je mögül a fóliákat. 3 fólia volt a fényvezető meg a tft hátulja mögött, egy hosszában, egy keresztben bordás, és a harmadiknak pedig olyan felülete volt, mint az "átlátszó tükör". Viszont a 3 együtt akár egy led fényét is szépen szétteríti... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hát homogenitásra én egy nem túl egyszerűen elérhető cuccot használtam ott ahol kellett: egy régi laptop TFT-je mögül a fóliákat. 3 fólia volt a fényvezető meg a tft hátulja mögött, egy hosszában, egy keresztben bordás, és a harmadiknak pedig olyan felülete volt, mint az "átlátszó tükör". Viszont a 3 együtt akár egy led fényét is szépen szétteríti... :lol:

ezt mindenképpen kipróbálom

Link to comment
Megosztás:

hát ez a tft-fólia dolog nagyon király!!! :lol: szerencsém volt, elég könnyen tudtam szerezni egy laptop kijelzőt, ami be volt törve, szétszedtem, és láss csodát . . .

csak azt nem értem, hogy ez hogy nem nekem jutott eszembe, de hát az ember mindig tanul valamit . . .

ezer köszönet a tippért, Nobel-díjat érdemelsz!

most márcsak egy kis szabadidőre van szükségem és rakom is bele az óracsoportba.

Link to comment
Megosztás:

G astra műszerfal világítás módosítással kapcsolatban van esetleg tapasztalat?

Nagyon vonz a dolog, csak egyenlőre nem akarom mindenféle tapasztalat nélkül szétbarkácsolni a vasat, mert őszintén szólva nem vagyok az a született ezermester tipus :lol: (bár pár napja poénból beraktam 2 neont az eslő lökös mögé :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Utólagos Angel Eyes-al küszködött már valaki? Tehát gyári lámpába befűzni azt a világító biz-baszt. Konkrétan ilyenre gondolok. Mert ugye a Manta és a BMW E30 lámpái ugyanazok. De egyáltalán nem tudok rájönni, hogy ez hogy lesz rögzítve a foncsolhoz. Esetleg pillanatragasztó, powertape, vagy kötegelő? :lol:

Beszerelve így néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Utólagos Angel Eyes-al küszködött már valaki? Tehát gyári lámpába befűzni azt a világító biz-baszt. Konkrétan ilyenre gondolok. Mert ugye a Manta és a BMW E30 lámpái ugyanazok. De egyáltalán nem tudok rájönni, hogy ez hogy lesz rögzítve a foncsolhoz. Esetleg pillanatragasztó, powertape, vagy kötegelő? :lol:

Beszerelve így néz ki.

Nekem ilyesmi van a Calibrában, és akitől az angel eyes származik, a Pattex Repair Extreme ragasztót ajánlotta, mert ez egyrészt színtelen, másrészt meg jól bírja a lámpában termelődő hőt is, úgyhogy nekem azzal van felragasztva már több mint két éve és még mindig bírja. Említett ragasztó amúgy (általában) kapható a gazdaságos hipermarketben is, ha nem akkor meg a hárombetűs barkácsáruházban, és így néz ki:

pattex_repair_extreme_l.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.