Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Nem ismerem még sajnos annyira ezeket a grafitos szilárdadalékolt olajokat, de az biztos, hogy egyre több gyártó

alkalmaz ilyet első feltöltésre, rövid intervallumra, mert ezekkel hamarabb bekopik a motor, kevesebb a bejáratási

idő :) Viszont szigorúan előírják a cserét, általában 3000-5000km-nél. Ebből csakis azt a következtetést tudom

levonni, hogy bezony az ilyen olaj nem tesz jót hosszútávon a motornak.

Amúgy pár fórumhozzászólást láttam már ilyen témában, és mind azt emelték ki, hogy az ilyen olajjal való

próbálkozás után elhalkult az amúgy csörgő-csattogó motor. Ez pedig alátámasztja azt, hogy a szilárdadalékolt

olajokban olyan adalékolás van, ami elsődlegesen tömítési funkciót szolgál idősebb motoroknál, viszont valószínűsítem,

hogy ennek van egy elhallgatott hátránya: a gyorsabb kopás. Ez egyrészt adódhat a grafitos anyag koptató

tulajdonságában, másrészt pedig pont a tömítésben, avagy a csapágyazásoknál is kisebb lesz a cirkulációs

mennyiség, azaz kevesebb lesz a kenése.

...Hát, ez nem valami megnyugtató. :( Az érvelésed egyébként logikus, valószínűleg a jobb tömítettség miatt is csökkenhetett az olajfogyasztásom. Akik különben ajánlották, szintén ezt a „jobb lesz a tömítettség, egyenletes filmfelület jön létre a hengerfalon”-témát adták. Szerinted végigvigyem vele a ciklust, vagy inkább cseréljem le (cca. 3500 km-t mentem eddig vele)? Különben az, hogy idősebb motorokra van jó hatással, feltételezheti azt, hogy úgy adalékolták, hogy a kopási folyamatot azért ne gyorsítsa fel, egyébként szerintem már kikopott volna a piacról... Persze ezt meg ki tudja bizonyítani... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a járassuk be témától kiborulok:D

Ajánlott 5.000 km után kicserélni, de akkorsem lesz semmi baj, ha vártok 15.000 km-ig.

2.000 km után állnak be a fogyasztásértékek.

1.4esek fogyasztanak, mert gagyik, 7-8 liter. 75 lóerős a legnagyobb vicc.

1.6osok kijönnek 7ből.

1.8as 8ból vagy többől, mert azthiszik, hogy hudeerős az a motor és nyomják.

Inkább olajfogyasztást kell figyelni a G Astráknál, mindegy hogy ecotech vagy twinport, 5ből 1 tuti kajálja az olajat.

Link to comment
Megosztás:

1,4>90 lóerő és ez nem vicc :(

Neked milyen autód van?

BMW

de céges autoim mind opelek voltak és lesznek is

G Astrakkal kb fél millio kilométert mentem összesen

H-kal 100ezret, egyenlőre

szeretem őket, biztonságérzetem van bennük

ehhez az is hozzátartozik, hogy rengeteget láttam összetörve és mindenki épségben szállt ki

azért jöttem forumozni, mert rengeteg szerviztapasztalatom van

sok márkaszerviz és pár megszállott opelszaki, akikkel itt hátha segiteni tudok

ilyen caravant is hajtottam 40ezerig mint a tiéd, csak 1.6ost, jovolt, míg telkinél ki nem kanyarodott elém egy lada a földutrol:)

Link to comment
Megosztás:

BMW

de céges autoim mind opelek voltak és lesznek is

G Astrakkal kb fél millio kilométert mentem összesen

H-kal 100ezret, egyenlőre

szeretem őket, biztonságérzetem van bennük

ehhez az is hozzátartozik, hogy rengeteget láttam összetörve és mindenki épségben szállt ki

azért jöttem forumozni, mert rengeteg szerviztapasztalatom van

sok márkaszerviz és pár megszállott opelszaki, akikkel itt hátha segiteni tudok

ilyen caravant is hajtottam 40ezerig mint a tiéd, csak 1.6ost, jovolt, míg telkinél ki nem kanyarodott elém egy lada a földutrol:)

Vágom!

Nincs egy bontott hátsó hidad véletlenül? :(

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a járassuk be témától kiborulok:D

Ajánlott 5.000 km után kicserélni, de akkorsem lesz semmi baj, ha vártok 15.000 km-ig.

2.000 km után állnak be a fogyasztásértékek.

1.4esek fogyasztanak, mert gagyik, 7-8 liter. 75 lóerős a legnagyobb vicc.

1.6osok kijönnek 7ből.

1.8as 8ból vagy többől, mert azthiszik, hogy hudeerős az a motor és nyomják.

Inkább olajfogyasztást kell figyelni a G Astráknál, mindegy hogy ecotech vagy twinport, 5ből 1 tuti kajálja az olajat.

Az 1.4 TWINPORT 90 LE.Igaz 3000 alatt elég harmatos.Én elég dinamikusan vezetek és így mértem 6.3 -at és 7.4-et is .

Az olajcseréről meg az a véleményem nem árt 5000-nél a csere és utána meg 15000-ént.

Az opel olaj meg szerintem is megbízhatatlan minőségű olaj.

A grafitos olaj meg egyszerűen marhaság .

Abban igazad van hogy a nagyobb 3cm nem feltétlenül jelent több fogyasztást sőt az erősebb motor könnyebben viszi az autót,csak ezt kevesen hiszik el.

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem még sajnos annyira ezeket a grafitos szilárdadalékolt olajokat, de az biztos, hogy egyre több gyártó

alkalmaz ilyet első feltöltésre, rövid intervallumra, mert ezekkel hamarabb bekopik a motor, kevesebb a bejáratási

idő ;) Viszont szigorúan előírják a cserét, általában 3000-5000km-nél. Ebből csakis azt a következtetést tudom

levonni, hogy bezony az ilyen olaj nem tesz jót hosszútávon a motornak.

Amúgy pár fórumhozzászólást láttam már ilyen témában, és mind azt emelték ki, hogy az ilyen olajjal való

próbálkozás után elhalkult az amúgy csörgő-csattogó motor. Ez pedig alátámasztja azt, hogy a szilárdadalékolt

olajokban olyan adalékolás van, ami elsődlegesen tömítési funkciót szolgál idősebb motoroknál, viszont valószínűsítem,

hogy ennek van egy elhallgatott hátránya: a gyorsabb kopás. Ez egyrészt adódhat a grafitos anyag koptató

tulajdonságában, másrészt pedig pont a tömítésben, avagy a csapágyazásoknál is kisebb lesz a cirkulációs

mennyiség, azaz kevesebb lesz a kenése.

Ez a grafitos szilárdadalékos szutyi nem tömítheti el az olaj járatokat könnyen (hidrotőke, főtengelycsapágy meg hasonlók) :(

Link to comment
Megosztás:

Hozzáértés? Tapasztalat!

Nem kevés hülyeséggel vegyítve.

Szerintem rajtad kívül nem sok ember rakna egy ecotec motorba botond olajat :(

Az igaz hogy megszűnik rögtön az olajfogyasztás, persze nemsokára a motor is ;)

Mondjuk mindenki azt csinál a sajátjával amit akar :(

A hülyeség nem kötött külön jogkörhöz :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Tamás vagyok.

Segítségre volna szükségem Astra G 1,6 8 szelepessel kapcsolatban 1998-as, F-astra motoros x16sz

fogyasztás 10l / 100 km, ez normális????

Alapjárat ingadozik

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

Az autót a feleségemnek vettem karácsonyra.

Link to comment
Megosztás:

Ha sokat használjátok rövid távra, akkor normális is lehet a fogyasztás.

Egyébként meg lambda szonda gyanús, ha melegen ingadozik főleg az alapjárat.

Ez okozhat többletfogyasztást.

Az alapjárat ingadozását okozhatja még az alapjárati motor és folytószelepház elkoszolódása.

Link to comment
Megosztás:

Nem kevés hülyeséggel vegyítve.

Szerintem rajtad kívül nem sok ember rakna egy ecotec motorba botond olajat ;)

Az igaz hogy megszűnik rögtön az olajfogyasztás, persze nemsokára a motor is ;)

Mondjuk mindenki azt csinál a sajátjával amit akar :(

A hülyeség nem kötött külön jogkörhöz :(

a Mol akkor gyárt olyan olajat ami tönkreteszi a motort

"sokat futott, ebből adóhatóan magas olajfogyasztású motorokhoz ajánlott,

mely segitségével javul az olajfogyasztás és a motor belső tömítettsége"

ha 10.000 km-re kap ilyen olajat, rendberakja

a cégnél 4 autóval történt meg, az összeset helyrerakta

de okoskodj mert 500ezerszer beírtál a forumba

majd Mr. Opel küld üdvözlőlapot karácsonyra :)

Link to comment
Megosztás:

a Mol akkor gyárt olyan olajat ami tönkreteszi a motort

"sokat futott, ebből adóhatóan magas olajfogyasztású motorokhoz ajánlott,

mely segitségével javul az olajfogyasztás és a motor belső tömítettsége"

ha 10.000 km-re kap ilyen olajat, rendberakja

a cégnél 4 autóval történt meg, az összeset helyrerakta

de okoskodj mert 500ezerszer beírtál a forumba

majd Mr. Opel küld üdvözlőlapot karácsonyra :(

Ne legyél már ennyire naív: egy olaj vagy adalék sem fogja neked meg másnak sem "helyre rakni" egy halálba hajtott, széjjelkopott autót, ahol a kopásokból adódó hézagok jól lehet már tized mm - en is túl vannak.

Erre a varázs szó: motorgenerál, azaz a kopott alkatrészek cseréje, bizonyos alkotó elemek túlméretes megmunkálása, mely ha teljes felújítás, meg sem áll 300 ezer alatt.

Ezek kőkemény tények sajnos, melyen tartósan semmilyen lötyi nem fog segíteni ;)

Link to comment
Megosztás:

a Mol akkor gyárt olyan olajat ami tönkreteszi a motort

"sokat futott, ebből adóhatóan magas olajfogyasztású motorokhoz ajánlott,

mely segitségével javul az olajfogyasztás és a motor belső tömítettsége"

ha 10.000 km-re kap ilyen olajat, rendberakja

a cégnél 4 autóval történt meg, az összeset helyrerakta

de okoskodj mert 500ezerszer beírtál a forumba

majd Mr. Opel küld üdvözlőlapot karácsonyra :(

Ember az az érzésem neked halvány lila gőzöd sincs a motorolajokról és a feladatukról .

Nekem volt egy öreg Skodám az rendesen ette az olajat Botondot használtam mert azzal eg kicsit többet bírt de ha visszatértem volna egy higabb olajhoz ismét többször kellett volna utánatölteni mert a sűrű olaj nem javítja meg az elkopott alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.