Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Hi!

Nekem most a kocsiban van 2000 km eddig, és ahogy próbálgattam egy full teli tank benzinnel olyan 640 km-t tudok megtenni, vegyes használatban.

Olvastam a tank mérő ha már kevesebb benya van, hajlamos kissé megbolondulni vagyis nem mutat pontos értéket. Szóval lehet van még benne 5-10 liter benya, pedig csutkán lent van.

Hogy kéne ezt okosba kipróbálni, hogy ne álljak le menet közben mert kiürültem? :rolleyes:

Segítségül hívod a matematikát: tudod a tank méretét - teletankolod - mész vele mondjuk 600 km-t - megnézed mennyi benya megy bele - tudod mennyi maradt benne 600 km után - és ebből kiszámolod, hogy mennyit mehettél volna még vele.

Link to comment
Megosztás:

Segítségül hívod a matematikát: tudod a tank méretét - teletankolod - mész vele mondjuk 600 km-t - megnézed mennyi benya megy bele - tudod mennyi maradt benne 600 km után - és ebből kiszámolod, hogy mennyit mehettél volna még vele.

Jah, tudom alma kérdés, de 50 literes a tank vagy mennyi? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem most a kocsiban van 2000 km eddig, és ahogy próbálgattam egy full teli tank benzinnel olyan 640 km-t tudok megtenni, vegyes használatban.

Olvastam a tank mérő ha már kevesebb benya van, hajlamos kissé megbolondulni vagyis nem mutat pontos értéket. Szóval lehet van még benne 5-10 liter benya, pedig csutkán lent van.

Hogy kéne ezt okosba kipróbálni, hogy ne álljak le menet közben mert kiürültem? :rolleyes:

Ha kigyullad a sárga lámpa, akkor még elvileg van benne 10l benzin. Én eddig csak 2-3x futotam bele, de a mai világban lehet annyi idő alatt benzinkutat találni.

Amugy Télen ha már felénél jár a mutató, és kút közelében járok megtankolom....

Link to comment
Megosztás:

52 literes

Én jártam már ugy méghozzá Horvátországban hogy teljesen kifeküdt a mutato...megis isjedtem már,egyszerüen gondoltam még ráérek tankolni közben meg nem volt benzinkut,ott nincsnek 20-30 km-ként mint itthon......

Tankoltam is bele 51 egész valamennyit szerintem épp hogy az utolso pillanat volt.......

Link to comment
Megosztás:

Én jártam már ugy méghozzá Horvátországban hogy teljesen kifeküdt a mutato...megis isjedtem már,egyszerüen gondoltam még ráérek tankolni közben meg nem volt benzinkut,ott nincsnek 20-30 km-ként mint itthon......

Tankoltam is bele 51 egész valamennyit szerintem épp hogy az utolso pillanat volt.......

Ezért kell akkor tankolni legkésöbb, amikor kigyullad a sárga lámpa.Ha okossan az ember visszaveszi a tempot 90-100 környékére akkor akár 150km-t is el lehet vele menni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mentem egy debreceni kört oda vissza kb 450km kissé hideg volt meg köd -9C fütés végig csutkán kettes ventivel az ablakra meg a lábkra, bár a caravánt gondolom kicsit tovább tart befűteni főleg hogy a csomagtartórolót sem használom mert útban van :rolleyes: szal az 1.4-es 140-el oda vissza nagyon jól viselkedett de így első ránézésre jó sokat fogyasztott, csak úgy ment le a mutató most kb negyedig van lesz vagy 8 liter.... hát igen ha 6.5-et akarok akkor majd legközelebb a 30-ason megyek 90-el fél napot :)

Link to comment
Megosztás:

Ja mégvalami... Én nem kértem rá tetősínt mert szerintem nem fogok tetőcsomagtartót "hordani". Szal nem kértem meghát 40e lett volna de mégis tettek rá és nem kérték érte a 40-et én meg nem szóltam:) Tulajdonképpen jobban néz ki ezzel egy kombi (caravan) . Szerintetek növeli a sín a fogyasztást? Elég áramvonalas...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap mentem egy debreceni kört oda vissza kb 450km kissé hideg volt meg köd -9C fütés végig csutkán kettes ventivel az ablakra meg a lábkra, bár a caravánt gondolom kicsit tovább tart befűteni főleg hogy a csomagtartórolót sem használom mert útban van :) szal az 1.4-es 140-el oda vissza nagyon jól viselkedett de így első ránézésre jó sokat fogyasztott, csak úgy ment le a mutató most kb negyedig van lesz vagy 8 liter.... hát igen ha 6.5-et akarok akkor majd legközelebb a 30-ason megyek 90-el fél napot :)

A sebeségnek ára van, de pályán a 7-8l az nem sok, de ott is lehet ésszel menni....Néha egy kis pálya nem árt Neki, kiégnek a lerakódások.

Én csak rövidebb távon használom, havi 1x max 150-200km egyhuzamba, de az is csak országút 90-110 között.....

Hazafelé néha egy hosszú, és nagyobb emelkedőn nem 5ben 90-100-al, hanem 5-ban, akkor kiég aminek ki kell. :rolleyes:

Mivel ahogy Te is írtad nem nagyon befolyásolja. De a tetőcsomagtartó biztosan, én leveszem amikor nem használom, csak 4 zárat kell kinyitni.

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell akkor tankolni legkésöbb, amikor kigyullad a sárga lámpa.Ha okossan az ember visszaveszi a tempot 90-100 környékére akkor akár 150km-t is el lehet vele menni. :rolleyes:

Uhh.

40km-t mertem eddig elmenni világító sárga lámpával, de már akkor is teljesen be voltam parázva, és alig vártam hogy végre jöjjön egy kút... mondjuk nemtommennyi ment bele, nem teli tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

Uhh.

40km-t mertem eddig elmenni világító sárga lámpával, de már akkor is teljesen be voltam parázva, és alig vártam hogy végre jöjjön egy kút... mondjuk nemtommennyi ment bele, nem teli tankoltam.

100km után elkezdhetsz parázni, 150-nél meg hogy mikor áll meg, de 40km-nél felesleges. Habár nekem sem tetszik az a sárga lámpa. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja mégvalami... Én nem kértem rá tetősínt mert szerintem nem fogok tetőcsomagtartót "hordani". Szal nem kértem meghát 40e lett volna de mégis tettek rá és nem kérték érte a 40-et én meg nem szóltam:) Tulajdonképpen jobban néz ki ezzel egy kombi (caravan) . Szerintetek növeli a sín a fogyasztást? Elég áramvonalas...

Nem hinném. Nekem van tetősinem (1.4 twinport) fogyasztás 5.8-6.5-között, igaz, amíg nem voltak minuszok.

100-110-es max tempo, hidegen nem meghajtva, 3500 fölé ritkán forgatva gyorsításnál. De ha 300 körül váltogatsz , ha nem sietsz :rolleyes: akkor a legjobb a fogyi.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Nekem van tetősinem (1.4 twinport) fogyasztás 5.8-6.5-között, igaz, amíg nem voltak minuszok.

100-110-es max tempo, hidegen nem meghajtva, 3500 fölé ritkán forgatva gyorsításnál. De ha 300 körül váltogatsz , ha nem sietsz :rolleyes: akkor a legjobb a fogyi.

Nekem is van tetősínem, (1.4 16v)fogyasztás csak 7 fölött 7-7,5 körül.(télen-nyáron) Pályán stabil óra szerinti 140-150, hidegen nem hajtva, alacsony fordulaton ritkán használva, digit klímával. A sportos vezetés érzésével, nem spórolva pár deci benzinen. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Nekem van tetősinem (1.4 twinport) fogyasztás 5.8-6.5-között, igaz, amíg nem voltak minuszok.

100-110-es max tempo, hidegen nem meghajtva, 3500 fölé ritkán forgatva gyorsításnál. De ha 300 körül váltogatsz , ha nem sietsz :rolleyes: akkor a legjobb a fogyi.

Hidegben mennyivel ugrott meg a fogyasztásod?

Link to comment
Megosztás:

Hidegben mennyivel ugrott meg a fogyasztásod?

2 éve mikor -16 fok is volt, akkor 7 felett, de most 7 alatt megáll.

Mondjuk ez függ a használattól is. Reggel egy pár percig járatom, utána, amig ki nem érek a városból, 4. ben 50 es tempó, mikor kiérek ez kb 5-6 km, akkor fel 5. és 90km/h. Ez kb 3 km, mert következik a szomszéd falu, ami 5 km hosszú és nem igazán érdemes 50-60nál gyorsabban menni, mert gyakran trafiznak. Úgyhogy mire innen kiérek már bőven üzemmeleg a motor és idáig viszonylag kíméletesen volt hajtva. Ezután bő 25 km országút következik.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Nekem van tetősinem (1.4 twinport) fogyasztás 5.8-6.5-között, igaz, amíg nem voltak minuszok.

100-110-es max tempo, hidegen nem meghajtva, 3500 fölé ritkán forgatva gyorsításnál. De ha 300 körül váltogatsz , ha nem sietsz :rolleyes: akkor a legjobb a fogyi.

Hm, ezen elgondolkoztam!

Most akkor mi a legjobb, ideális fordulatszám, ami hosszútávon legjobb, váltani?

Én 1-2-ben szoktam feltolni 2800-3000-ig mert picit lomha, de 3-ból illetve azon felül már 2000-2200-nál simán beváltok, ez nem jó akkor?

3000 a megfelelő vagy mi? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hm, ezen elgondolkoztam!

Most akkor mi a legjobb, ideális fordulatszám, ami hosszútávon legjobb, váltani?

Én 1-2-ben szoktam feltolni 2800-3000-ig mert picit lomha, de 3-ból illetve azon felül már 2000-2200-nál simán beváltok, ez nem jó akkor?

3000 a megfelelő vagy mi? :rolleyes: :)

Nem fura a fordulatszámmérőt bambulva váltogatni?

Ezt óra nélkül is érezni kéne, tudva azt, hogy takarékosan vagy sportosan szeretnél menni.

Az egészet tényleg csak idealizálni lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nem fura a fordulatszámmérőt bambulva váltogatni?

Ezt óra nélkül is érezni kéne, tudva azt, hogy takarékosan vagy sportosan szeretnél menni.

Az egészet tényleg csak idealizálni lehet.

Lol azért ennyire almának ne nézzél már... :)

Nem szoktam nézni fordulat mérőt, előző kocsimban nem is volt, most is csak amitt kérdeztem ezt mert itt ugye látom mennyin áll, viszonyítás képpen, ezért írtam, hogy én 3000ig sem szoktam pörgetni, de itt írták lehet akkor takarékosabb a kocsi.

Erre szerettem volna választ kapni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lol azért ennyire almának ne nézzél már... :)

Nem szoktam nézni fordulat mérőt, előző kocsimban nem is volt, most is csak amitt kérdeztem ezt mert itt ugye látom mennyin áll, viszonyítás képpen, ezért írtam, hogy én 3000ig sem szoktam pörgetni, de itt írták lehet akkor takarékosabb a kocsi.

Erre szerettem volna választ kapni. :rolleyes:

Rengeteget javít az átlagfogyasztáson a motorfék használata. Benzineshez nem tudok fordulatszámot ajánlani. A common-rail rendszerű dieselek (nem csak az Opelé) kifejezetten utálják azt az extrém alacsony fordulatszámú vezetési stílust, amit a taxisok mutattak be a zöldségesmergán.

Ha jobban belegondolok, akkor az általad említett fordulatok kb. megfelelnek egy 1.7 dieselnek. Gyakran még a turbó sem indul be(< 2250 f/p). 3000 f/p fölé jószerivel csak emelkedőn gyorsításhoz pörög ill. síkúton, ötödikben, 130 km/h fölötti tempónál.

A tetősín városban biztos nincs számottevő hatással a fogyasztásra (6,4 l/100km), azon kívűl sem lehet látványos (5,1-5,5 l/100km). Télen ezek az értékek 0,3-0,4 literrel emelkednek.

Link to comment
Megosztás:

Hm, ezen elgondolkoztam!

Most akkor mi a legjobb, ideális fordulatszám, ami hosszútávon legjobb, váltani?

Én 1-2-ben szoktam feltolni 2800-3000-ig mert picit lomha, de 3-ból illetve azon felül már 2000-2200-nál simán beváltok, ez nem jó akkor?

3000 a megfelelő vagy mi? :) :)

Szerintem te is megnézheted a karter csövedet mi is van benne :)

Ez a motor 3600-s fordulaton adja le az optimális teljesítményt, tehát tessék kíhúzatni odáig! Nem hiszem, hogy a 2dl-s többletfogyasztás visszatart az üzemszerű használattól. Egyszer én is kipróbáltam ezt a spórolós üzemmódot, majd a szokásos stílusomat. A kettő közti árkülönbség: egy pizza+egy kóla ára volt. Hát akkor inkább egy pizzával kevesebbet eszek havonta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.