Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

kis motor nagy fokozatban lassú tempónál sokkal többet fogyaszt, mint magasabb fordulaton, tehát alacsonyabb fokozatban

de ez a nagyobb motorra is igaz

kb. 2-2500-as fordulaton a legkedvezőbb a fogyasztás, persze a gázpedál állásától függően

amikor már kicsit is erőlködik, akkor olyan 10L körül van a fogyija

a fedélzeti erre tökéletes, ott látod, hogy mi van

a lényeg, hogy magas fokozatban csak akkor használd, ha nem esik 1800-2000 alá a fordulat és egyenletes tempóban tudsz haladni

mert néha-néha 1500-ről visszatornázni 2000-re több benya, mint folyamatosan 2000 és 2500 között haladni

Link to comment
Megosztás:

Bazs, ez kimerítő volt és kerek. :headbang:

Az a szitu, h az F Astrám (1.6 16v) 9-10 l körül kajált városban, ha toltam neki, ha nem. Egyébként, a szerelő szakik szerint néha meg kell pörgetni 4000 körül, h kiégjen belőle a városi mocsok.

Egy jó kis vidéki tour mindig rendberakja a fogyasztásomat.

Yeah Man!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

1300 km van az autómban eddig két fogyasztást mértem. Nagyjából 50-50 % város-városon kívül. "Bejáratós" tehát 3500 fölé még nem pörgettem. 1. 7,66 2. 6,44.

Szerintem nem rossz egy 1,6-os motorhoz, vélemény?

Üdv:

Nem rossz, nem rossz, de a kettő közül valamelyik nem reális. Ekkora változás nem lehet két egymást követő tankolás között, ha nagyjából azonosak a körülmények. Bár nem írtad, hogy van-e klímád és azt használtad-e vagy sem? Szerintem pont a kettő közti érték lehet a valós fogyi (7.0 l). Amúgy ez finomodhat, csak kell még kb. 10.000 kilométer a gépbe. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja-Ja. Nekem is kb. 10-12ezer km-nél kezdett beállni a fogyasztás.

Legutóbbi:

Budapest-Keszthely-Sümeg-Keszthely-Balatonszemes-Keszthely-Budapest. Ahol lehetett, ott autópályán. Sebességhatárok mindenhol betartva, kb. 80%-os klímahasználat, 2 személy csomagokkal.

6,5 l / 100km.

Szerintem nem rossz, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ellosztok!

Két egzakt fogyasztást mértem a kicsikémmel. A gép 1.6 Caravan, az utazás mindkétszer pályán, kb. 60%-os klímahasználattal, 2 felnőtt+1 gyerek, csomagtér tele.

Először anya vezetett, max. 115 km/h, de inkább csak 100, semmi pörgetés, semmi bravúr, 6,5 liter/100 km.

Visszafelé már én vezettem, végig 140-150 km/h, rendesen kihúzatva, előzgetve, 8,5 liter/100 km.

Szerintem teljesen rendben van. Szerintetek? Nyugtassatok meg ;)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Van egy friss fogyasztási adatom.

gépsárkány: 1.2 16V motor, eddig megtett km: 8500

útvonal hossza: 1100 km

útvonal típ: autópálya-autóút 75%, kanyargós hegyi utak 20%, város 5%

autópályán a sebesség 130-180 között

klíma használat 65 %-os

terhelés: 3 fő, csomagtartó full-on

Átlagfogyasztás: 6.5 l

Szerintem jó, mert nem kíméltem a gépet. ...Szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Van egy friss fogyasztási adatom.

gépsárkány: 1.2 16V motor, eddig megtett km: 8500

útvonal hossza: 1100 km

útvonal típ: autópálya-autóút 75%, kanyargós hegyi utak 20%, város 5%

autópályán a sebesség 130-180 között

klíma használat 65 %-os

terhelés: 3 fő, csomagtartó full-on

Átlagfogyasztás: 6.5 l

Szerintem jó, mert nem kíméltem a gépet. ...Szerintem...

Szintén jobb, mint az én 1.4-em... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a velencei tónál pancsolni és mint észrevételt megemlíteném, hogy   a hetes úton haladva, a benya lámpa kigyulladása és villogása között, még 30km-t sikerült autóznom. Hogy a kifogyás és a villogás között mennyit sikerül, majd kiderül! :?

Ez nekem is olyan 30-35 km szokott lenni. Kifogyásig kb. 60-75km....már 2x volt szerencsém kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.