Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!Kéne 1kis help!

van egy 1.616v,xel motoros g astram 5ajtós,és vmi nagyon nem jó vele!

5szerelönél volt már legalább,de hiába(opel szervízbe is)

Problémám vele:magas fogyasztás(8l fölött mindig),végsebb.180km/h(hhátszéllel)sokkal többet kéne mennie(mentem másik ilyennel).

emelkedönél rángat mérsékelten,ingadozik az alapjárat.

Röviden ennyi :( :D :D

Vki tudja a problémám okát???nagyon +köszönném!!!

Elöre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Kéne 1kis help!

van egy 1.616v,xel motoros g astram 5ajtós,és vmi nagyon nem jó vele!

5szerelönél volt már legalább,de hiába(opel szervízbe is)

Problémám vele:magas fogyasztás(8l fölött mindig),végsebb.180km/h(hhátszéllel)sokkal többet kéne mennie(mentem másik ilyennel).

emelkedönél rángat mérsékelten,ingadozik az alapjárat.

Röviden ennyi :D :D :D

Vki tudja a problémám okát???nagyon +köszönném!!!

Elöre is köszi!

Ha jól tudom, ezeknél a motoroknál jellemző az AGR szelep koszolódása. A hibák egy része is erre utal. Nem tudom, idáig mit néztek meg rajta a szervizekben?

Ez csak egy tipp, de vannak itt nálam sokkal hozzáértőbbek is :(

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, ezeknél a motoroknál jellemző az AGR szelep koszolódása. A hibák egy része is erre utal. Nem tudom, idáig mit néztek meg rajta a szervizekben?  

Ez csak egy tipp, de vannak itt nálam sokkal hozzáértőbbek is  :D

Hát azt nézték és ki is pucolták,szétvágtuk a katalizatort is,de az is rendben volt.benzin nyomás is jo,elektronika az tuti jo,de mondjuk azota lett szar amiota +csippelték :?  :D  

2hétre rá ki is vetettem,azota szar  kb. de attol nem lehetne baj!

az auto titka marad,mert ugy döntöttem +válok töle :(  

1.7dti-n gondolkodom,jo választás lenne?fogyasztása milyen?elöre is thx

Szerintem lehet a chippeléstől is, ha kókány munkát végeztek, de én nem nagyon értek a tuninghoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tankoltam meg (tegnap) először (a szalonból kijövetet nem számolva) az 1.4-es Astrámat. Most az elején nagyon óvatos voltam vele, nem is igen mentem 120 fölé! Próbáltam kímélni, a fogyasztás miatt, nagyon kíváncsi voltam! Mindig számolgattam, vajon mennyit bír még! Hát 90 %-ban autópályán használtam (bár itt is fogom) és 714 km-t mentem vele, tankoltam 40.45 litert. azaz a fogyasztásom 5.66 l/100km-re jön ki. (Nem rossz, főleg az 1500-ös ladám után :( )

Szerintetek mennyivel fog változni az idő előrehaladtával?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tankoltam meg (tegnap) először (a szalonból kijövetet nem számolva) az 1.4-es Astrámat.  Most az elején nagyon óvatos voltam vele, nem is igen mentem 120 fölé! Próbáltam kímélni, a fogyasztás miatt, nagyon kíváncsi voltam! Mindig számolgattam, vajon mennyit bír még! Hát 90 %-ban autópályán használtam (bár itt is fogom) és 714 km-t mentem vele, tankoltam 40.45 litert. azaz a fogyasztásom 5.66 l/100km-re jön ki.  (Nem rossz, főleg az 1500-ös ladám után :(   )

Szerintetek mennyivel fog változni az idő előrehaladtával?

Üdv!

Ez már így is nagyon jó! :D Elméletileg 8-10 ezer km megtétele után még javulhat egy pár tizedet, de...

- ha klímás, és használod is, akkor még rátehetsz egy fél litert

- szerintem nem mindig fogod ilyen finoman vezetni, szerintem...

Elégedj meg ezzel a fogyival, hidd el, ennél kevesebbet már nem tud fogyasztani, az enyém többet fogyaszt. :D

Sok szerencsét a géphez.

Link to comment
Megosztás:

szegény gépet akkor nagyon kíméled

bár én azért annak a híve vagyok, hogy néha azért meg kell hajtani és szerintem igen is kell neki hogy ne mindig 1500 nél váltson az ember, hanem inkkább 2.5000

nekem 11.000 Km körül állt be a fogyasztásom

Kímélem mert még új! Biztosan lesz majd olyan pillanat is amikor nem fogom kímélni! De azért vettem, hogy munkába elvigyen, és olcsóbban jöjjek ki vele mint a Ladámmal. Ha így fogyaszt, akkor havonta egy tank benzint fogok nyerni vele, ami nem kis dolog!

Link to comment
Megosztás:

szegény gépet akkor nagyon kíméled

bár én azért annak a híve vagyok, hogy néha azért meg kell hajtani és szerintem igen is kell neki hogy ne mindig 1500 nél váltson az ember, hanem inkkább 2.5000

nekem 11.000 Km körül állt be a fogyasztásom

Aláírom, nálam 9000-nél jár a km, és még csökkenget. Én azért 3000 felett váltok, sőt. Mondjuk ez csak hosszú utaknál igaz, hidegen szolid vagyok, de 2000 alatt mintha csörögne. Talán 98-assal kéne?

Link to comment
Megosztás:

szegény gépet akkor nagyon kíméled

bár én azért annak a híve vagyok, hogy néha azért meg kell hajtani és szerintem igen is kell neki hogy ne mindig 1500 nél váltson az ember, hanem inkkább 2.5000

nekem 11.000 Km körül állt be a fogyasztásom

Azért ennyire nem mehet a géped! :(

Ez már gázturbina fordulatszám..... :wink: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.