Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Mostanában minden nap látom ezt a szépséget egy balatonparti benzinkúton:

http://pics.coldline.hu/pics/237742-20110519-2M4DAf.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/237743-20110519-vrtDm3.jpg

Eddig csak egy viszonylag szép állapotú Senator A2-nek tűnik, de ha megnézitek a hátulján a feliratot, akkor kiderül hogy miért is fotóztam le:

http://pics.coldline.hu/pics/237741-20110519-PyW9ud.jpg

Bizony-bizony, ez egy ritka Comprex-feltöltős dízel (annyira ritka hogy én még nem is láttam soha élőben ilyet). Ezt a 23DK motorkódú autót ha jól tudom csak egy évig csinálták, mindössze ~1700db készült belőle, és nem is Rüsselsheimben rakták össze ahol a többi Senit, hanem az Irmscher-nél Remshalden-ben. Így már azért érdekes, nem?

Amúgy ott ahol ez állt, volt még egy piros 2ajtós C Rekord Limuzin is, de arról nem csináltam fotót... :D

Régebben az Opel Magazinban volt egy cikk egy balatoni Opel kereskedés tulajdonosa a kocsiknak.

Volt egy Monzája is,ha jól emlékszem.

Opel Sajó lehet vagy nem biztos. Majd előkeresem az újságot.

Külön kiemelték a különleges Komprex diesel motoros kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Régebben az Opel Magazinban volt egy cikk egy balatoni Opel kereskedés tulajdonosa a kocsiknak.

Pedzegeted, pedzegeted... :D

Az autó tulajdonosának valóban volt egykor márkaszervize is Veszprémben, de már rég nem működik...

Amúgy van egy Astra Coupéja is, annak kapcsán beszéltem már vele, de nem tűnt valami barátságos embernek, ezért nem is írom le a nevét :D

Azt nem tudom hogy Monzája van-e.

Link to comment
Megosztás:

Pedzegeted, pedzegeted... :D

Az autó tulajdonosának valóban volt egykor márkaszervize is Veszprémben, de már rég nem működik...

Amúgy van egy Astra Coupéja is, annak kapcsán beszéltem már vele, de nem tűnt valami barátságos embernek, ezért nem is írom le a nevét :D

Azt nem tudom hogy Monzája van-e.

a Pálffy Sanyiról beszélsz?

Link to comment
Megosztás:

Mostanában minden nap látom ezt a szépséget egy balatonparti benzinkúton:

http://pics.coldline.hu/pics/237742-20110519-2M4DAf.jpg

]http://pics.coldline.hu/pics/237743-20110519-vrtDm3.jpg

Eddig csak egy viszonylag szép állapotú Senator A2-nek tűnik, de ha megnézitek a hátulján a feliratot, akkor kiderül hogy miért is fotóztam le:

http://pics.coldline.hu/pics/237741-20110519-PyW9ud.jpg

Bizony-bizony, ez egy ritka Comprex-feltöltős dízel (annyira ritka hogy én még nem is láttam soha élőben ilyet). Ezt a 23DK motorkódú autót ha jól tudom csak egy évig csinálták, mindössze ~1700db készült belőle, és nem is Rüsselsheimben rakták össze ahol a többi Senit, hanem az Irmscher-nél Remshalden-ben. Így már azért érdekes, nem?

Amúgy ott ahol ez állt, volt még egy piros 2ajtós C Rekord Limuzin is, de arról nem csináltam fotót... :)

Szép. :D

Egy ilyen mocitető jó lett volna nekem is. :D

& az egy pók a j.h. lámpánál? :-)

Képpel nem idézünk - Gelko -

Link to comment
Megosztás:

Szia Mocsi!

Köszi az infókat!

Nem cseréltem láncot. De a Te eseted után azért fos...k.

Gyújtás torony sem volt leszedve,max. egy picit elfordult,mikor festettem a blokkot és nem került a helyére (de már így legalább azt is tudom,mi a neve). :D

Ha arra gondolok amire Te. :D

A gyújtó és az injektor kábelek sorrend jó.

Szerintem már csak egy ember kellene,aki összehangolja a mocit. Ma is pöccre indult,csak... :D

A kipuf. meg nekem így is hangosnak tűnik vizsgára. B)

Jahhh,behúztam a szélvédőt ma a helyére! :D Nem kis szívás volt vele. :D

Miután tegnap agyon takarítottam a gumiját,krómfeszítőt,szélvédőt.

Nem,nem csináltam róla képet.

Még segítséget kérnék.

A műszerfal alját középen a box felett két oldalt mihez rögzítem? Mert nem rémlik hogy bármi tartó lemezt/vasat kiszedtem volna bármelyik gépből is,a lemezcsavar helye meg ott van.

Azok nélkül meg nem annyira király. Pláne ha rángatom az alsó "VENT" karokat. :D

Thans a lot!

Hahó!

"Még segítséget kérnék.

A műszerfal alját középen a box felett két oldalt mihez rögzítem? Mert nem rémlik hogy bármi tartó lemezt/vasat kiszedtem volna bármelyik gépből is,a lemezcsavar helye meg ott van.

Azok nélkül meg nem annyira király. Pláne ha rángatom az alsó "VENT" karokat.

Thans a lot! "

Tehát senki nem tud érdemben segíteni nekem? :)

Link to comment
Megosztás:

Annyira csak nem jó,ha a Mazda is leszokott róla és ezt is csak egy évig gyártották...........

Utánaolvastam, állítólag az a baja hogy helyigényes.

Jóval olcsóbb meg egyszerűbb mint a sima turbó, de baromi sok hely kell neki a motortérben, ezért nem használják. :D

Amúgy az említett benzinkútra sorban pakolják ki a szebbnél-szebb autókat azóta is: A C Rekord limót már említettem, de tegnap már volt ott egy gyári állapotú Manta B Automatic is, vajsárga, fekete (bőr?) tetővel.

Link to comment
Megosztás:

Annyira csak nem jó,ha a Mazda is leszokott róla és ezt is csak egy évig gyártották...........

Teljesen jó, mert a turbó teljesítményé hozza a kompresszor reakcióidejével, csak éppen rohadt költséges gyártani, és minden egyes motorhoz másik féle kell, mert a gázlengésekkel operál.

Link to comment
Megosztás:

Hahó!

"Még segítséget kérnék.

A műszerfal alját középen a box felett két oldalt mihez rögzítem? Mert nem rémlik hogy bármi tartó lemezt/vasat kiszedtem volna bármelyik gépből is,a lemezcsavar helye meg ott van.

Azok nélkül meg nem annyira király. Pláne ha rángatom az alsó "VENT" karokat.

Thans a lot! "

Tehát senki nem tud érdemben segíteni nekem? :D

-- Érdekesen hangzik...

-- A műszerfalat ha a helyére teszed. és oda illeszted az alját a kardán dobozt akkor meg van a merevítése. és azt kell össze csavaroznod. és van egy kis lapos takaró kocka ami el takarja a csavart. amúgy nem lett szét faragva valami hífi végett az eleje??

Link to comment
Megosztás:

-- Érdekesen hangzik...

-- A műszerfalat ha a helyére teszed. és oda illeszted az alját a kardán dobozt akkor meg van a merevítése. és azt kell össze csavaroznod. és van egy kis lapos takaró kocka ami el takarja a csavart. amúgy nem lett szét faragva valami hífi végett az eleje??

Nem tűnik szétfaragásosnak.

Köszi,majd lesz v.mi! :D

Link to comment
Megosztás:

E1-es rekihez volt valaha bármilyen müanyag betét a két hátsó lámpa közé?

Wookie!

azt hittem küldtem pü-t neked kárpittal kapcs, de nem találom a postafiók kimenőben, valamit elb...tam.

naszóval én nem tudom hogy mennek ezek, mondj te egy árat, csak nem ugrunk egymás torkának... :D

Elég jó állapotban vannak, nem szétkopott, nincs kiszakadva.

üdv:

Laci

Link to comment
Megosztás:

Ma találkoztam egy passival- Van neki egy Senátorja. Hulladékot árul. Meg van egy amire rá esett egy fa!!a teteje keresztben van törve. s nem árulta el a helyet hol található a kocsi. De azt mondta,hogy pupos a motor házteteje.

--Mondom lehet ,hogy diesel.-- Vagy csak rá erőszakolta valaki.

Ő azt mondta nem is hallott róla ,hogy van ebből diesel is.. :D

_ na mindegy olyan mintha ló kupec lenne-- Horror árat szeretne a romért---

-- A másik sajnos ,azt nem adta meg a címet,csak ha meg veszem ezt..... ja 15 colos eredeti alu van rajta! ez a méret ritka..

Link to comment
Megosztás:

Ma találkoztam egy passival- Van neki egy Senátorja. Hulladékot árul. Meg van egy amire rá esett egy fa!!a teteje keresztben van törve. s nem árulta el a helyet hol található a kocsi. De azt mondta,hogy pupos a motor házteteje.

--Mondom lehet ,hogy diesel.-- Vagy csak rá erőszakolta valaki.

Ő azt mondta nem is hallott róla ,hogy van ebből diesel is.. :D

_ na mindegy olyan mintha ló kupec lenne-- Horror árat szeretne a romért---

-- A másik sajnos ,azt nem adta meg a címet,csak ha meg veszem ezt..... ja 15 colos eredeti alu van rajta! ez a méret ritka..

a felni milyen széles?

7-8-9 coll ?

Link to comment
Megosztás:

Meg van egy amire rá esett egy fa!!a teteje keresztben van törve. s nem árulta el a helyet hol található a kocsi. De azt mondta,hogy pupos a motor házteteje.

--Mondom lehet ,hogy diesel.-- Vagy csak rá erőszakolta valaki.

ezt a fa döntős dolgot láttam az rtl-en a hiradóban vagy a fokuszban? ,valaki lekamerázta...

nagy tudású favágók hozzták össze és még a kocsi tulaját hibáztatták hogy minek állt oda :D

no ,meg is találtam videót ,érdemes meg nézni :

seantor vs fa

Link to comment
Megosztás:

ezt a fa döntős dolgot láttam az rtl-en a hiradóban vagy a fokuszban? ,valaki lekamerázta...

nagy tudású favágók hozzták össze és még a kocsi tulaját hibáztatták hogy minek állt oda :D

no ,meg is találtam videót ,érdemes meg nézni :

seantor vs fa

ez asszem a 13.-kerben van......mintha láttam volna már az autót az udvarban még törés elött... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.