Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

És ha a valami isteni csoda révén a rendőr előbb ér a csilli-villi autódhoz mint Te, rögtön feljelent a tiltott csilli-villikért :lol:

Mér'? :lol:

Szvsz parkoló autóban akármilyen fény villoghat, forgalomban résztvevő autón nem szabad ezeket használni.

(Engem évekkel ezelőtt még a Kadettal meg akartak büntetni a zöld helyzetjelző LED miatt, a parkolóban úgy álltam hogy végig világított, a rendőrautó meg ott állt mögöttem pár méterrel, de hozzám se szóltak amíg el nem indultam ki az úttestre, akkor viszont egyből levillogtak. Még szerencse hogy meg tudtam győzni hogy rosszul látta azt a zöld fényt :P (Külön kapcsolón volt, szóval hiába kapcsoltatta fel velem akármelyik lámpát, csak nem akart zölden világítani, úgyhogy végül békénhagytak.))

Link to comment
Megosztás:

Mér'? :lol:

Szvsz parkoló autóban akármilyen fény villoghat, forgalomban résztvevő autón nem szabad ezeket használni.

(Engem évekkel ezelőtt még a Kadettal meg akartak büntetni a zöld helyzetjelző LED miatt, a parkolóban úgy álltam hogy végig világított, a rendőrautó meg ott állt mögöttem pár méterrel, de hozzám se szóltak amíg el nem indultam ki az úttestre, akkor viszont egyből levillogtak. Még szerencse hogy meg tudtam győzni hogy rosszul látta azt a zöld fényt :lol: (Külön kapcsolón volt, szóval hiába kapcsoltatta fel velem akármelyik lámpát, csak nem akart zölden világítani, úgyhogy végül békénhagytak.))

És mivel volt jobb neked, hogy zöld fény volt ott?

Link to comment
Megosztás:

És mivel volt jobb neked, hogy zöld fény volt ott?

A mai eszemmel úgy gondolom hogy semmivel. :lol:

De hát fiatalság bolondság, 24 éves voltam és azt gondoltam hogy jól néz ki a zöld autó zöld helyzetjelzővel. :lol:

Most is zöld autóm van, de eszembe nem jutna ilyen helyzetjelzőt belerakni. (Jégfehér van. :P ) Már spoilert se akarok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mai eszemmel úgy gondolom hogy semmivel. :lol:

De hát fiatalság bolondság, 24 éves voltam és azt gondoltam hogy jól néz ki a zöld autó zöld helyzetjelzővel. :lol:

Most is zöld autóm van, de eszembe nem jutna ilyen helyzetjelzőt belerakni. (Jégfehér van. :P ) Már spoilert se akarok. :lol:

Érdekes, nekem sosem jutottak eszembe ilyenek. Pl. ajtó aljára kilépőfény - vagy hogy hívják - az jó dolog, hogy lássa, hová lép ki az ember. Vagy a helyzetjelző még 30-60 másodpercig világítson, miután bezártam az autót, hogy a sötét garázsban lássak kimenni. Szóval szerintem lehet olyasmiket is csinálni - ha az ember nagyon alkothatnék - ami praktikus dolog, de nem nézik mások feltűnési viszketegségnek. Bár még ezeket se csináltam meg, csak eszembe jutottak...

Link to comment
Megosztás:

A mai eszemmel úgy gondolom hogy semmivel. :lol:

De hát fiatalság bolondság, 24 éves voltam és azt gondoltam hogy jól néz ki a zöld autó zöld helyzetjelzővel. :P

Most is zöld autóm van, de eszembe nem jutna ilyen helyzetjelzőt belerakni. (Jégfehér van. :lol: ) Már spoilert se akarok. :lol:

Bah, hol vagytok, akik az olajos dízeles-benzines témát emeltétek ki állandó témának? (ja meg EGR, xenon...) Ez a helyzetjelző téma is nagy sláger ám, néha előkerül...

Na jó, fiatalon át kell esni sok mindenen, pl a zöld helyzetjelzőn is :lol:

A legbalesetveszélyesebb amit e témában valaha saját szemeimmel láttam, az a PIROS első helyzetjelző volt.

Jó, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

nem keresem a bajt, de gáz hogy megtiltanak mindent, meg hogy csak dekoráció csak kiállításon blablabla

a kürtömet se szeretnék, de azért van benne váltókapcsoló :lol:

20404274707.jpg

20404319962.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=Qc6H7mFWDfU

ez még egy tavaszi projekt :lol:

egyszerű két szólamú kürt van benne

de ilyet akarok, csak nem tudom hova rakjam

http://www.vizvonal.hu/product.php?id=00190

szóval van az 1 pár gyári, a riasztó és a kétszólamú :P

Link to comment
Megosztás:

Mér'? :lol:

Szvsz parkoló autóban akármilyen fény villoghat, forgalomban résztvevő autón nem szabad ezeket használni.

Emlékszel arra az esetre, amikor a bácsikát zavarták a háza felett elhúzó sportrepülők? Ő "csak" egy tükröt tartott a kezében, amiről - minő véletlen :lol: - pont a pilóták szemébe tükröződött a nap. Légiközlekedés veszélyeztetése miatt ítélték el.

Nos, ez az "akármilyen fény villoghat" könnyen vezethet a "közúti közlekedés veszélyeztetése vétségé" -hez.

Link to comment
Megosztás:

Emlékszel arra az esetre, amikor a bácsikát zavarták a háza felett elhúzó sportrepülők? Ő "csak" egy tükröt tartott a kezében, amiről - minő véletlen :lol: - pont a pilóták szemébe tükröződött a nap. Légiközlekedés veszélyeztetése miatt ítélték el.

Nos, ez az "akármilyen fény villoghat" könnyen vezethet a "közúti közlekedés veszélyeztetése vétségé" -hez.

Hát, sima LED-es helyzetjelzővel szvsz max. megsértem a szabályokat, de nem hiszem hogy veszélyeztetném a közlekedés biztonságát (hacsaknem durván megtévesztő, mert esetleg előre piros helyzetjelzőt szerelek), pláne nem azzal a fényerővel amit egy sima LED-es helyzetjelző produkál. Ha így lenne akkor az összes mentő-, rendőr-, tüzoltó-, meg akármilyen megkülönböztető vagy figyelmeztető fényjelzéssel felszerelt autó veszélyeztetné a közlekedés biztonságát a baromi erős villogó fényével.

Link to comment
Megosztás:

Hát, sima LED-es helyzetjelzővel szvsz max. megsértem a szabályokat, de nem hiszem hogy veszélyeztetném a közlekedés biztonságát (hacsaknem durván megtévesztő, mert esetleg előre piros helyzetjelzőt szerelek), pláne nem azzal a fényerővel amit egy sima LED-es helyzetjelző produkál. Ha így lenne akkor az összes mentő-, rendőr-, tüzoltó-, meg akármilyen megkülönböztető vagy figyelmeztető fényjelzéssel felszerelt autó veszélyeztetné a közlekedés biztonságát a baromi erős villogó fényével.

Nem önmagában a villogás veszélyezteti, mert ha valaki lát egy piros villogó fényt (ami mellesleg a kékkel együtt villog), akkor arról tudja, hogy az egy mentő, rendőr vagy tűzoltó, de a lényeg, hogy elsőbbséget kell neki adni, lehúzódni előle, stb. Egy villogó fehér vagy zöld fényről mindenki mást gondolhat, mivel ilyen fényjelzés a szabálykönyvekben, jó esetben csak elsőbbséget adnak - ekkor megúszod azzal, hogy feltűnési mániás idiótának vagy tartva. Egy elöl piros fény viszont tényleg durván megtévesztő, főleg ha kiégett mellette a tompított (mert ugye közlekedni tisztán helyzetjelzővel nem szabad, még ha a kék ledes helyzetjelzős előbb említett feltűnési mániások vagy az ezen spórolni akarók szoktak is), és akkor a helyzetjelző fénye az, amiből látják mások távolabbról, hogy ez most nem motorkerékpár, hanem autó. Ha pl. balról nem ég a tompított, akkor simán nézhetik két szembemenő motorosnak például, és egy másik autó mögül kinézve, majd "csak egy motoros, elférek" felkiáltással behúzódva már megis van a frontális ütközés...

Link to comment
Megosztás:

Most nem azért hogy belekössek, de még mindig parkoló autóról beszélünk, ugye?

Csak mert út szélén álló autó simán várakozhat helyzetjelzővel, ami ha történetesen zöld (vagy piros vagy kék vagy akármilyen, de semmiképpen nem villog - ez nem tudom hogy jött ide), az valóban szabálysértés ugyan, de nem hinném hogy veszélyeztetné a közlekedést.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Müszakinál rakatok vonóhorgot! Vaterán van több féle,változó árban! Leszedhető,fix meg horganyzott...stb

Szerintetek milyet érdemes rakatni, milyen típusút?

A visszajelzést meglehet oldani a műszerfalon vagy csak külön visszajelzővel?

Megtaláltam a vaterásokat, direktbe ha megkeresed olcsobbak. Visszajelzőt lehet rakni, ha végre megcsinálom, majd leírom.

http://www.youtube.com/watch?v=Qc6H7mFWDfU

ez még egy tavaszi projekt :lol:

hát ezen jót nevettem. mondtam is, hogy na mindjárt jön a vonat :lol:

például, és egy másik autó mögül kinézve, majd "csak egy motoros, elférek" felkiáltással behúzódva már megis van a frontális ütközés...

Mint motoros mondom, hogy az ilyen csak egy motoros gondolkodásúak elmehetnek a jó édes anyukájukba.

Link to comment
Megosztás:

Most nem azért hogy belekössek, de még mindig parkoló autóról beszélünk, ugye?

Csak mert út szélén álló autó simán várakozhat helyzetjelzővel, ami ha történetesen zöld (vagy piros vagy kék vagy akármilyen, de semmiképpen nem villog - ez nem tudom hogy jött ide), az valóban szabálysértés ugyan, de nem hinném hogy veszélyeztetné a közlekedést.

Eltértünk a tárgytól!. A stroboszkóp lámpától indultunk.

A világítóberendezések alkalmazása is szabályozva van a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet -ben.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
hát ezen jót nevettem. mondtam is, hogy na mindjárt jön a vonat :lol:

:lol: nyáron, leengedett ablak, csend! (vidéken volt) állunk a pirosnál, kb 4. lehettem a sorban

zöld van

demmi

még mindig zöld, sehol egy gyalogos, semmi ok a nem haladásra

kumabushi akkor rázendített!!!

az előttem lévő is intett hogy jó bocsi, mennek :P

erről meg az a véleményem hogy ha büntetnének is, inkább szóljon a duda vészhelyzetben, mint hogy ne hallja meg az illető...

na de ez az igazi "jön a vonat" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Az erős hangtól azért be tud sz@rni az illető, akire rádudálsz.

Tapasztalatból mondom. :lol:

nejem is szokott, amikor a kocsi előtt halad el épp...

bentről viszont gagyinak tűnik, semmi hang, :lol: klímás hermetikusan lezárt kocsi átka :P

nem szoktam én ijesztgetni, van mikor direkt picit érek hozzá, ... nem arra való ez!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
ez nagyon kemény :lol: Nekem az a tűzoltós horn hang vagy mi kellene, amit már a múltkor tárgyaltunk :lol:

van expresszen vagy hol tűzoltó duda eladó, múltkor láttam

lehet egyről beszélünk, nekem berregős duda is kellene, rendőrautókban hallottam (nem bent ülve :P )

Link to comment
Megosztás:

erre gondoltál?

Ezen a légkürtös dolgon én is gondolkodtam, de aztán a kocsim gyári mivoltának megváltoztatása miatt, inkább azt mondtam hogy nem. Ami viszont sokkal jobban mozgat, hogy hogyan lehetne a szivargyújtót fix re átkötni, mivel nagyon bosszantó, hogy csak teljes gyújtáson van benne áram. (nem elég a kulcsot benne hagyni)

Link to comment
Megosztás:

Ezen a légkürtös dolgon én is gondolkodtam, de aztán a kocsim gyári mivoltának megváltoztatása miatt, inkább azt mondtam hogy nem. Ami viszont sokkal jobban mozgat, hogy hogyan lehetne a szivargyújtót fix re átkötni, mivel nagyon bosszantó, hogy csak teljes gyújtáson van benne áram. (nem elég a kulcsot benne hagyni)

vezess oda fix 12 voltot. A rádió környékén tuti találsz.

Link to comment
Megosztás:

Ezen a légkürtös dolgon én is gondolkodtam, de aztán a kocsim gyári mivoltának megváltoztatása miatt, inkább azt mondtam hogy nem. Ami viszont sokkal jobban mozgat, hogy hogyan lehetne a szivargyújtót fix re átkötni, mivel nagyon bosszantó, hogy csak teljes gyújtáson van benne áram. (nem elég a kulcsot benne hagyni)

Egész üdítő végre egy hasznos ötletet hallani! :P HALLANI? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
erre gondoltál?

ami neked kell? nem

ami nekem kell? nem tudom

vezess oda fix 12 voltot. A rádió környékén tuti találsz.

én aksiról húztam be ajtó mellett kint :lol:

a gyári duda kábelét csokiztam meg, arra a kapcsoló, meg relé... :lol:

Link to comment
Megosztás:

vezess oda fix 12 voltot. A rádió környékén tuti találsz.

Én olyasmira gondoltam hogy megresem hogy a szivargyújtó tápja honnan jön és a bizti táblán kötöm át egy olyan biztire amin van állandó 12V és nagyobb értékű :lol: Ha már dudánál járunk akkor az erre a célra pont jó:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.