Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia!

Úgy tudom lehet kapni xenon hatású pici izzót a helyzetjelzőbe.Legalábbis amikor én Tgabika76 márkatárstól megvettem az n-joy lámpáit,az egyikben véletlenül benne felejtette az izzót,és az nem sárgán világított.

Íme egy kép a különbségről:

g]http://kepfeltoltes.hu/thumb/111107/K_p289_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ja vágom, hogy van ilyen.volt bent nekem is. de összességében nem is szeretném hogy valami világítson. szebben mutat csak önmagában a két kis "szem" ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Úgy tudom lehet kapni xenon hatású pici izzót a helyzetjelzőbe.Legalábbis amikor én Tgabika76 márkatárstól megvettem az n-joy lámpáit,az egyikben véletlenül benne felejtette az izzót,és az nem sárgán világított.

Íme egy kép a különbségről:

K_p289_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem LED-es cucc? Azok szoktak olyan 6000K-s fénnyel világítani?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. A LEDesnek nincs ekkora fénye.

És nem szereti a meleget, amit a felette levő tompított termel.

Nekem volt bent LED, de a havi cserét, már sokalltam.

Viszont lehet kapni, olyan festéket, ami izzóra való.

Több színben, áttetsző, ráégetős.

Egy kis kékkel, meg lehet bolondítani.....

van led és sima is. mind a 2volt már. egyiket én vettem ki a másikat pedig a rendőr vetette ki. megesik..

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne egy leírás, megcsinálnád? Dartvödör meg felteszi az oldalára. ;)

Milyen relé/alkatrészek kellenek, s mit hova hogyan kell kötni. ;)

pruto leírása alapján készítettem el. Ő pedig ebben a rovatban közzé tette. Néhány oldallal lapozz vissza. De mindjárt megkeresem.

Annyi rendellenesség van nálam a relével kapcsolatban hogy az ablakmosó funkciónál csak addig mennek a lapátok amíg a vizet is nyomatom.

Gyárilag pedig egy nyomásra jó párat törölne ugye.

Az említett hozzászólás:

2011-10-25 - 08:59 Létrehozva: #7550

Ebben van a leírás.

pruto neked is így működik az ablakmosás az új relével, hogy csak addig töröl amíg húzod a kart?

Link to comment
Megosztás:

pruto neked is így működik az ablakmosás az új relével, hogy csak addig töröl amíg húzod a kart?

Nálam rendesen működik, mosás után 3 törlés automatikusan. A fekete/piros vezérli multitimeren keresztűl a szivattyút, a relé pedig a 3 törlést.

Tegnap írtad hogy ott sem mértél feszültséget /relé T lábán mikor mosni akarsz/ Valószínű megint csatlakozási probléma lesz ezt is forraszd inkább

a kormánynál a leágaztató helyett. Most már rutinból fog menni :lol:

:lol:

wááááááááááááááááááááááááááááááá

kész.... neeee....

Na most jó lesz így egy darabig, majd utána törlök a karral, ezért már nem szedem szét mégegyszer. Annak örülök, hogy én vagyok a bal###### és nem a rendszer a hibás! ;)

DarthVödör pedig előre megmondta.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekel ma beszereltem nappali menetfényt. Teljesen eredeti gyári philips daylight 4 minőségi anyagokból összerakva elektronikával mindennel együtt

árulják. Eredeti ára kb 100EUR de a vaterán árulja egy srác 14000FT /valóban eredeti,ÚJ, meggyőzödtem róla, tőle vettem én is/ A beszerelése is roppant egyszerű

csak ajánlani tudom annak akinél tervbe volt véve.

Szia! Mi vezérli a DRL kikapcsolását? Honnan kapja konkrétan a jelet?

Megoldható, hogy csak a tompítottra kapcsoljon ki, és helyzetjelzőre maradjon?

Link to comment
Megosztás:

...VW 99 Wiper relé...

Ajánlom mindenkinek, itt az esős évszak.

Nagyon kellemes, ha nem kell állandóan kapcsolgatni, ha csak csepereg...

Van egy ilyen relém, kipróbáltam, működik, de én mégis inkább maradnék az Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkarjánál, az jobban tetszik. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Mi vezérli a DRL kikapcsolását? Honnan kapja konkrétan a jelet?

Megoldható, hogy csak a tompítottra kapcsoljon ki, és helyzetjelzőre maradjon?

Ez egy csomag amiben benne van az elektronika is ami vezérel. Az akku saruira és a helyzetjelzőre kell kötni.

Érzékeli ha ráadod a gyujtást és beindítod a motort bekapcsol illetve ha leveszed a gyujtást lekapcsol.

A helyzetjelző szál azért kell hogyha ráadod a világítást lekapcsoljon.

Teljesen megfelel az europai és a magyar szabályozásoknak ugyanis így is van előirva.

„Lakott területen kívüli úton a forgalomban résztvevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, … nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.” Ez változott év elején, most már benne van a VAGY szó.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

55/A. § (1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

;) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Vagyis ha elindítod a motor be kell kapcsolódnia, ha felkapcsolod a lámpát le kell kapcsolódjon ezt mind AUTOMATIKUSAN /nem kapcsolóval/

"Az ellentmondás feloldása okán a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet módosításáról szóló 26/2010. (XII. 22.) NFM rendelet 5.§-a az alábbiakat rendeli.

5. § Az MR. 55/B. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de – kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet – automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.”

A módosítás megszüntette a 48.R. és az MR. előírásai között az elektromos kapcsolás tekintetében fennállt különbözőséget.

Tehát „a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók” kitétel törlése egyértelműen azt jelenti, hogy a nappali menetjelző lámpák bekapcsolásával egyidejűleg a helyzetjelző, méretjelző, valamint a rendszám megvilágító lámpák nem világítanak. "

Vagyis nem éghet a helyzetjelző sem.

Jelölés E4/R87 kell legyen

Remélem kielégítő a válasz.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. A LEDesnek nincs ekkora fénye.

Pedig de, ledes. ;) Ráadásul még csak nem is SMD, hanem egy sima csiszolt fejű led, Unixban lehet kapni kb. ~1000Ft körüli áron a párat, foglalatostól, úgyhogy csak kivesz-berak. Ennyiért jó drága tudom, de ez a jobbik minőség, próbáltam az olcsóbbikat is, az kéthetente tönkrement...

Azóta már pótoltam a gyári xenonos lámpába is.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy csomag amiben benne van az elektronika is ami vezérel. Az akku saruira és a helyzetjelzőre kell kötni.

Érzékeli ha ráadod a gyujtást és beindítod a motort bekapcsol illetve ha leveszed a gyujtást lekapcsol.

A helyzetjelző szál azért kell hogyha ráadod a világítást lekapcsoljon.

Teljesen megfelel az europai és a magyar szabályozásoknak ugyanis így is van előirva.

„Lakott területen kívüli úton a forgalomban résztvevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, … nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.” Ez változott év elején, most már benne van a VAGY szó.

....

Vagyis nem éghet a helyzetjelző sem.

Jelölés E4/R87 kell legyen

Remélem kielégítő a válasz.

Igen értem, köszönöm. A kérdésem konkrétna az, hogy technikailag megoldható, hogy a helyzetjelző helyett a tompított kapcsolására kapcsoljon le a DRL?

Tudom, hogy szabálytalan, de mégis....

Csak másik érintkezőre kellene csatlakozni?

Link to comment
Megosztás:

Igen értem, köszönöm. A kérdésem konkrétna az, hogy technikailag megoldható, hogy a helyzetjelző helyett a tompított kapcsolására kapcsoljon le a DRL?

Tudom, hogy szabálytalan, de mégis....

Csak másik érintkezőre kellene csatlakozni?

Persze a tompítottra kötöd, nem a helyzetjelzőre a vezérlő szálat. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen értem, köszönöm. A kérdésem konkrétna az, hogy technikailag megoldható, hogy a helyzetjelző helyett a tompított kapcsolására kapcsoljon le a DRL?

Tudom, hogy szabálytalan, de mégis....

Csak másik érintkezőre kellene csatlakozni?

Ahogy imy írta, nem a helyzetjelzőre hanem a tompított áramszáljára kell kötni.

Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyen relém, kipróbáltam, működik, de én mégis inkább maradnék az Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkarjánál, az jobban tetszik. ;)

Szia!

Ezt az Omega B ablaktörlő kart csak simán beteszem a régi helyére és már működik is,vagy ennél is ugyanúgy kell relé ahhoz,hogy tudjam állítani a szakaszos törlés idejét,mint ahogy itt már páran megoldották?

Link to comment
Megosztás:

Kell a relé!

A VW 99-nél nem kell a kart kicserélni.

Tudom,hogy kell a relé (VW 99),végig kísértem,ahogy STOFL márkatárs úgymond "megszenvedett" (remélem nem sértem meg evvel a macskakörömbe zárt szóhasználattal) a bekötéssel,én sajna nem nagyon értek az autó elektronikához,úgyhogy egy-két műszaki rajzra (amit belinkeltetek)csak pislogtam bambán,mint a leveli béka ;) .

Csak azért kérdeztem a relét,mert Tgabika76 azt írta,hogy ő is kipróbálta ezt a relés megoldást,de neki a B Omega karos jobban tetszik,ezek szerint ez utóbbihoz nem is kell relé?

Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy kell a relé (VW 99),végig kísértem,ahogy STOFL márkatárs úgymond "megszenvedett" (remélem nem sértem meg evvel a macskakörömbe zárt szóhasználattal) a bekötéssel,én sajna nem nagyon értek az autó elektronikához,úgyhogy egy-két műszaki rajzra (amit belinkeltetek)csak pislogtam bambán,mint a leveli béka ;) .

Csak azért kérdeztem a relét,mert Tgabika76 azt írta,hogy ő is kipróbálta ezt a relés megoldást,de neki a B Omega karos jobban tetszik,ezek szerint ez utóbbihoz nem is kell relé?

De kell a Hasznos... topikban benne van: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=753&st=60

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.