Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Maga a Z18XE motorkód nem akadálya a tempomat beépítésének, én vagyok rá az élő példa. :D

Sőt, ha szerencséd van és elég jól felszerelt az autód, akkor lehet még meg is könnyíti a munkát hogy sok minden már benne van amit amúgy utólag kéne bekötni a tempomathoz. Nekem például röpke 20 perc volt az egész művelet, mivel csak kormánykapcsolót és a kuplungpedálnál levő kapcsolót kellett cserélnem, az összes csatlakozó gyárilag bent volt és a féklámpakapcsolóm is olyan volt amilyen kellett. Úgyhogy csak beszereltem a kart és a kuplungkapcsolót, összedugtam a csatikat, meg még fel kellett programozni Tech2-vel és voila!

Link to comment
Megosztás:

Maga a Z18XE motorkód nem akadálya a tempomat beépítésének, én vagyok rá az élő példa. :D

Sőt, ha szerencséd van és elég jól felszerelt az autód, akkor lehet még meg is könnyíti a munkát hogy sok minden már benne van amit amúgy utólag kéne bekötni a tempomathoz. Nekem például röpke 20 perc volt az egész művelet, mivel csak kormánykapcsolót és a kuplungpedálnál levő kapcsolót kellett cserélnem, az összes csatlakozó gyárilag bent volt és a féklámpakapcsolóm is olyan volt amilyen kellett. Úgyhogy csak beszereltem a kart és a kuplungkapcsolót, összedugtam a csatikat, meg még fel kellett programozni Tech2-vel és voila!

Hát ennek igazán örülök! :D :icon1: :icon1: :icon1: :icon1:

Majd hétvégén felderítem, hogy pontosan milyen dolgok vannak bent és mi nincs!

Indxkart már találtam http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=291460441&flypage=shop.flypage&product_id=143917&option=com_virtuemart&Itemid=26

szerintem ez jó lenne hozzá!

A Tech2-vel való felprogramozást, hol tudják megcsinálni? Szakszerviz, vagy hol? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Zala megyében, illetve környékén valaki tud-e olyan illetőt, aki át tudja programozni a MID-emet. Nyelvet kellene állítani + előzőleg dieseles autóban volt most meg benzinben és irreális értékeket ír ki, pl átéagfogasztás 39,8 l/100km

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A Tech2-vel való felprogramozást, hol tudják megcsinálni? Szakszerviz, vagy hol? :blink:

Igen, márkaszervizben 99% hogy van nekik, előfordulhat hogy más jobban felszerelt szervizben is, de én először ott próbálkoznék, az a biztos. Megmondod hogy be lett szerelve a gyári tempomat és aktiválni kéne a funkciót az ECU-ban, ha a szervizes ember nem most lát életében először Tech2-t, akkor mintegy másfél perc alatt megcsinálja.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék, hogy Zala megyében, illetve környékén valaki tud-e olyan illetőt, aki át tudja programozni a MID-emet. Nyelvet kellene állítani + előzőleg dieseles autóban volt most meg benzinben és irreális értékeket ír ki, pl átéagfogasztás 39,8 l/100km

Előre is köszönöm!

Mivel ez is Tech2-vel működik (lehet hogy Op-com-mal is, ezt passzolom), a helyedben ezzel is márkaszervizben próbálkoznék.

Link to comment
Megosztás:

Hát ennek igazán örülök! :D :icon1: :icon1: :icon1: :icon1:

Majd hétvégén felderítem, hogy pontosan milyen dolgok vannak bent és mi nincs!

Indxkart már találtam http://cromax.hu/ind...emart&Itemid=26

szerintem ez jó lenne hozzá!

A Tech2-vel való felprogramozást, hol tudják megcsinálni? Szakszerviz, vagy hol? :blink:

Ezen a linken mindent leírtam, alkatrészek cikkszámát is.

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOWjUzUzhfQkxpbDg/edit?pli=1

Ez alapján meg tudod csinálni.

Link to comment
Megosztás:

én csak ajánlani tudom a tempomatott ... nagy királyság :)

akinek van lehetősége az tettesen bele :)

ami nagyon bejön az a gyorsítás és lassítás vele..

Hát Te is inkább autot cseréltél mint tuningoltál! :icon10:

(ennyire begurultál, hogy a tiedbe nem rakják be húszonezerért?)

Link to comment
Megosztás:

én csak ajánlani tudom a tempomatott ... nagy királyság :)

akinek van lehetősége az tettesen bele :)

ami nagyon bejön az a gyorsítás és lassítás vele..

Jaja, nekem is tetszik, mondjuk kellett egy kis idő, mire megszoktam. Mindig úgy éreztem, mintha hirtelen csak utas lennék az autóban, mikor levettem a lábam a gázról, és mégsem lassult :) De már megszoktam, és lassan kitapasztalom hogyan és mikor érdemes használni.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, nekem is tetszik, mondjuk kellett egy kis idő, mire megszoktam. Mindig úgy éreztem, mintha hirtelen csak utas lennék az autóban, mikor levettem a lábam a gázról, és mégsem lassult :) De már megszoktam, és lassan kitapasztalom hogyan és mikor érdemes használni.

Mindig :D

Link to comment
Megosztás:

a műszerfalban tegnap megcsináltam a vezeték pótlást gyári tüskékkel a km órától kell egy vezeték a multi micsodába

a biztitáblába is bekerült a hiányzó biztosíték most van két piros kábelem .

nekem van horgom a lámpák vezetékeire kötöttek rá de nem működik ha rádugok egy utánfutót nincs világítás

meglett a hiba oka

ennyire szétrohadt csatlakozóval se találkoztam még. a kis csavarok amik rögzítik a madzagokat, teljesen egybefüggő rozsdából voltak semmi fém nem volt bennük.

a visszajelző is tutin működik köszönöm a tippeket és a rajzokat.

volna egy olyan kérdésem hogy a multitimer csatiban a 23as pin az index visszajelzőé

de a 22 - 24 nincs benne az enyémben ez a kettő mire szolgál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Be lehet ezt a Veramon kijelzőt Z14XEP be szerelni?

Nem nagyon értek angolul, így hát nem értem a megjegyzést a végén a Z14XEP motorral kapcsolatban.

Aki már szerelt be, meg van vele elégedve?

Nekem lassan fél éve van a járgányomban ilyen és tökéletesen műkszik. Ha többet meg akarsz tudni róla, akkor klikkelj ide: http://www.sosekopelclub.hu/forum/viewtopic.php?f=37&t=239

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beszerzése csak azon a cseh kontakton keresztül történhet?

A kütyüsz beszerzése csak rajta keresztül. Nem bonyolult:

  1. kiválasztod a neked megfelelő kijelzőt (típus / szín) ,
  2. írsz egy megrendelő e-mail-t - pontosan feltüntetve, mit akarsz (lehetőleg az árjegyzék alapján),
  3. erre kapsz egy rendelés megerősítő levelet, amiben a Veramon banki adatai szerepelnek,
  4. a megadott banki adatok szerint utalod a pénzt,
  5. vársz a postára kb. 10 napot, és beszerelheted az új kijelzőt.

Üdv:P.S.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki megoldást arra, hogy a középkonzolon a fűtés/klíma kapcsoló forgatógombok, illetve a szivargyújtó körüli világító "karika", és a hamutartó megvilágításom nem működik. Nemrég ki kellett szedtem a középkonzolt az autóban, de emlékeim szerint minden elektromos csatlakozót visszadugaszoltam a helyére amikor visszatettem. Működik minden a középkonzolon (levegőbefúvás, fűtés/klíma, hátsó ablak fűtés, belső keringetés, elakadásjelző, TID kijelző), még a szivargyújtó is melegszik ahogy kell, de megvilágítás az nincs. Biztosítékhibára, vagy izzó kiégésre gondolok. Ennek a résznek van külön biztosítéka?

Köszi minden ötletet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.