Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Igen is fontos hogy gyári a rádió vagy sem! Ugyanis ha le van programozva a gyári rádió akkor soha az életbe nem fogod látni a veramon infóit a TID en. I2C buson kommunikál a cucc. Akkor fogod tudni működésre bírni ha a kijelződön engedélyezve van a gyári rádió. Tehát ha az utólagos rádió veamon nélkül bekapcsolva eltünteti a dátumot. Ha utólagos a rádiód és ép a vezetékelésed (tehát a remote szál nincsen elcspíve/kivéve az isoból) akkor a rádiót bekapcsolva üres sornak kell fogadjon ha ez nem igy van akkor TECH2 vel engedélyezni kell a kijelzőt. Ez az engedélyezés nem azt jelenti hogy mindíg üres lesz az alsó sor ugyanis lehet a verába olyant hogy rádió kijeleztetés, ugye akkor üres de ha a date-t választod akkor elveszi a remote-t és kiiródik a dátum. Amúgy meg minden egyéb esetben a vera értékei lesznek láthatóak. Amúgy bizonyos kijelzőkön a két gomb együttes megnyomásával kiiratható a kódindex, az megmondja milyen üzemmódba van, ha az alsó sorba az önteszt alatt 12 es szám olvasható, akkor biza sosem lesz vera kijelzés ha szét meg össze forrasztja a páciens akkor sem :D

Sajnos az enyémen olvasható a 12-es szám.

Ezek szerint potyára vettem meg a Veramon modult? Esetleg ezt az üzemmódot meg lehet változtatni?

tgabika76

Neked az önteszt alatt milyen szám olvasható?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az enyémen olvasható a 12-es szám.

Ezek szerint potyára vettem meg a Veramon modult? Esetleg ezt az üzemmódot meg lehet változtatni?

tgabika76

Neked az önteszt alatt milyen szám olvasható?

Egy kis infó: nekem sem volt gyárilag programozva a kijelzőm. a programozáshoz szükséges a 071 vagy 072 kódszám amit a tech2ben tudsz módosítani a kijelzőnél. ilyen hogy aktív vagy inaktív nincs ez a szám valamelyike engedélyezi a rádiókijelzést.

(nálam így volt)

remélem tudtam segíteni :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem a Fórum Tagjainak!

M.Gábor vagyok, és örülömmel tapasztaltam hogy mennyi hasznos információ és segítőkész tag gyűlt össze a fórumon.

Szerdán lettem tulajdonosa egy 2002-es évjáratú Astra G 1.4 16V (Comfort)

5 ajtós szkg-nak, motorkód Z14XE, futott 103.000KM-t (jó eséllyel valós).

Számos topicot végig olvastam már és ha jól vettem ki a hosszas levelezésekből,

ezen motorkódú autóba utólag mondhatni könnyedén beszerelhető a tempomat rendszer.

Több leírással is találkoztam, melyekből azt a következtetést vontam le (remélhetőleg pontosan),hogy:

- tempomat kar beszerzésével

- kuplungpedál kapcsoló/érzékelő bekötésével

- illetve Tech2 komputeres ECU aktiválás/beállítás

elvégzésével sikeresen és kedvező áron (műszerfalon való visszajelzés nélkül) beszerelhető a sebességtartó automatika.

Elektromos fékpedál beszerelve, fénykép:

Kuplungpedálról készült fénykép:

Bajuszkapcsolók:

Fentieken túl érdeklődnék, hogy a szükséges alkatrészeket hol lehet kedvező áron beszerezni, illetve a beépítéssel kapcsolatban Budapest közelében szükség esetén technikai segítségnyújtást hol és kitől tudhatnék kérni :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.

GunnerS

Szia!

Wessz Törökbálinton http://wesziautoszer...iz&o=G4vxU38Q_0

Nekem is Ő szerelte be.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Milyen fűtőbetét lett használva? Gyári? És hogy szabtad bele az ülésbe? Vagy komplett ülést cseréltél?

Nem gyári ülés fűtés lett betéve,nem kellett beleszabni mert pont jó a mérete, szénszálas,úgyhogy akár vágható is ha szükséges. Így az ülésem maradt a régi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Használ valaki Astra G-hez való bicskakulcsot. Mondjuk ilyet vagy ehhez hasonlót. Mennyire megbízhatóak ezek?

Szia!

Sógoromnak pár napja építettem vissza a régi házba az elektronikát, mert néhány hónap használat után a kulcsszárat tartó fém foglalat elkezdett szétrepedni. A gombokon levőgumiborítás is elkezdett megkeményedni, deformálódni, nem sok választja már el attól, hogy úgy járjon, mint a dudagombok szoktak. Neki ugyan az van, amit te linkeltél. Én is akartam venni, de úgy döntöttem nem kell. Nemrég beszéltem egy zárszereléssel, kulcsmásolással foglalkozó emberrel, akkor rákérdeztem én is a témára nála. Szokott vele találkozni, neki is hasonló tapasztalatai vannak. Azt mondta természetesen van normális minőségű bicskakulcs is amit tud ajánlani, csak azokba nem megy bele a gyári távirányító, saját távirányítójuk van saját vevőegységgel, így az ára sem épp filléres.

Link to comment
Megosztás:

képet tudnál feltenni? milyen kapcsolóval oldottátok meg?

Igen, a kép érdekelne engem is, mert az ülés ülőlapján keresztben van egy varrás amit fel kéne bontani hogy be lehessen alá csúsztatni a fűtőbetétet (ha nem bontod fel hanem elvágod a fűtőlapot, akkor meg csak az ülőlap háttámla felőli egyharmadát fogja fűteni a betét, ami édeskevés).

Gyári ülésfűtéskapcsolóm (az a potméteres 3 fokozatú) van 2db eladó ha kell valakinek.

Mennyi volt a két ülésre való fűtőbetét árban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég lettem tulaja egy 1,6 os Opel Astra G 3 ajtós 2004-es Z16SE autónak! Szeretném a műszerfalam egy kicsit felspécizni, de szép gyárihoz hasonló minőségben. Sokat olvasgattam már a forumot, de pár konkrét kérdésre nem találtam a választ.

Műszerfal világítás:

Ha veszek a gyári izzók helyére nagy fényerejű 1-2 W-os szórt fényű izzókat, azok mennyire adnak szép műszerfal világítást. Tudom, hogy régen ezek gagyik voltak, de mára nem kapni megfelelő led izzókat műszerfalba. Fehér színben gondolkodom.

Látom sokat cmd leddekkel csináltátok meg azonban én nem szeretnél tömérdek ledet beforrasztani, nincs más megoldás? Van közületek aki Pest közelében csinál ilyesmit és milyen áron?

Króm műszerfal karikát is szeretnék, ebből 8000 Ft ért találtam a legolcsóbban, valaki tud esetleg olcsobban?

Néztem szürke középkonzolt is ami a coupékban van, de bontottan ilyet nem találtam, valaki tud esetleg ilyet? Végig a kézifék alatti műanyagig.

Szeretném a jelenlegi két soros alap kijelzőmet egy mid-re cserélni. Ha veszek egy bontot mid-et egy bc-s albaktörlő karral és az ecu-ban engedélyeztetem akkor az tudja majd nekem az alap board computer funkciókat anélkül hogy bármi plusz érzékelő keljen bele? (üzemanyag fogyasztás átlag, megtehető távolság, stb)

Továbbá ha ezekhez megveszem a gáz és a fék kapcsolókat akkor a tempomat is működni fog?

A tempomat ilyen esetben, hogy működik, hol látom hány km/h ra állítottam be, van valami visszajelzés?

Végül van elvileg beszerelve gyári riasztó, mert látok a motortérben is lecsukás érzékelőt, valamint az utastér világításban is ott vannak az ultrahangos érzékelők, ezért gondolom. Azonban egyáétalán nincs riasztó funkció a kocsiban. Ezt hogy lehet elővarázsolni belőle? Továbbá reteszelnie is kéne dupla zárásra de ezt sem teszi. Rosszúl gondolom és nincs benne vagy elő lehet varázsolni valami programozással?

Tudom, hogy sok kérdés egyszerre de remélem tudtok segíteni. Egyenlőre nem jut más eszembe. A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Végül van elvileg beszerelve gyári riasztó, mert látok a motortérben is lecsukás érzékelőt, valamint az utastér világításban is ott vannak az ultrahangos érzékelők, ezért gondolom. Azonban egyáétalán nincs riasztó funkció a kocsiban. Ezt hogy lehet elővarázsolni belőle? Továbbá reteszelnie is kéne dupla zárásra de ezt sem teszi. Rosszúl gondolom és nincs benne vagy elő lehet varázsolni valami programozással?

Az, hogy lecsukás érzékelő van, nem jelenti, hogy van riasztó is. Mondjuk én még nem néztem, hogy van-e visszajelzés ha nyitva hagyom, de láttam már olyan kocsit ami visszajelzett annál is.

Ami a dupla zárást illeti, az nem mindegyikben van benne. Én is próbálkoztam vele, de sajna az enyémben sincs ilyen funkció. :unsure:

Tempomatos kérdéseddel kapcsolatban: a beállított sebességet valóban a kilométer órán láthatod, ha elfelejtetted a korábbi értéket, akkor bekapcsolod, és meglátod milyen sebességre áll be, vagy felgyorsítasz a kívánt tempóra és újra tárolod. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.