Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Épp vonóhorog felszerelés alatt van az autóm. Azt kértem, hogy a műszerfali visszajelzőt kössék be, ne fúrjanak be nekem +1 ledet, és most hívtak az opelból, hogy ne menjek a megbeszéltek szerint reggel az autóért, mert nem sikerül működésre bírni a műszerfali visszajelzőt.

Van ennek esetleg valami trükkje, amit szégyen szemre egy opel szerviz nem ismer?

Előre is köszi a válaszokat!

"Az elektromos része sem volt nagy kunszt, ellenben (az előzetes híresztelésekkel) nem volt benne a vonóhorog kábelkorbácsa a csomagtartóban (nem hiába ez már cl2), így ment minden bal oldalra. Behúzni bárhol a hátsó falon, ahol szimpatikus be lehet, szépen elfér a többi kábel mellett.

A pilótafülkébe, műszerfal ki, csatija ki. A multitimer csatijához érdekes hozzáférni, én leszedtem a biztitartót (egyébként a TIS-ben mutatokkal ellentettben tök más helyen van, a biztosítékdobozra rája van applikálva), így több helyem volt, fölül kihúztam a csatit és már lehetett is széjjelszedni. A lényeg, hogy a műszerfal 7. csatiját a multitimer 23-asával összecsombékoltam. A műszerfalba kell egy db 1,1W-os izzó, de olyat nem kaptam, lett bele 1,2W, ezzel nem lőnek nyulat gondolom (hivatalosan, ha szétszedés előtt akartok venni, akkor 1,1 W 12 V műszerfal izzót kell kérni. Szép fekete, az 1,1 W-os meg narancssárga). Összeszerelés és már működött is. Nem kellett plusz relé meg biztosíték sem."

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megjelölöd, egy szigetelő szalaggal, hogy hol áll az ablaktörlő.

Felhjatod a védő kupakot, és aszem 13-mas kulccsal letekered az anyát a 3\4-ig.

Majd megfogod a csavar környékén az egyik kezeddel, a másik kezeddel meg feljebb és erősen, de óvatosan elkezded felfelé húzni úgy hogy közben le-fel mozgatod.Előbb utóbb lejön.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan kell az Insignia ablakmosó spricnit beépíteni?

Mármint nagyjából értem, de pl az ablaktörlőket hogyan szedem le?

-> Ez az út gondolom G Astránál nem járható?!

1-1 csavar fogja, kicsavar, és le kell szedni, ha nincs rágyógyulva akkor könnyen lejön.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Épp vonóhorog felszerelés alatt van az autóm. Azt kértem, hogy a műszerfali visszajelzőt kössék be, ne fúrjanak be nekem +1 ledet, és most hívtak az opelból, hogy ne menjek a megbeszéltek szerint reggel az autóért, mert nem sikerül működésre bírni a műszerfali visszajelzőt.

Van ennek esetleg valami trükkje, amit szégyen szemre egy opel szerviz nem ismer?

Előre is köszi a válaszokat!

Kaptál már segítséget? Engem gyorsan felkerestek, mikor ezt kérdeztem...

Van egy nagyon részletes fényképes leírásom, hogyan kell bekötni a visszajelzőt. (Én is most csináltam) Ha érdekel keress meg a merenyi85@citromail.hu e-mail címen.

Link to comment
Megosztás:

Kaptál már segítséget? Engem gyorsan felkerestek, mikor ezt kérdeztem...

Van egy nagyon részletes fényképes leírásom, hogyan kell bekötni a visszajelzőt. (Én is most csináltam) Ha érdekel keress meg a merenyi85@citromail.hu e-mail címen.

köszi szépen, másnapra megoldották a szervizben.

Link to comment
Megosztás:

Miért, a sima (nem Coupé) Astrában ott nincsen?

Nekem ott gyárilag volt kapaszkodó, de kidobtam és raktam be helyette szemüvegtartót.

Ezért! :D

bennem is ez a kérdés fogalmazódott meg.

Ez már nekem is megfordult a fejembe.Én mindig az ablakon kinyúlva a tetőt fogdosom :icon1:

Vagy az ablak keret alsó és felső része közé beékelem a kezemet.Hülye szokás, de ez van.

És ezért! :D

Ja és ha nem is használom, akkor is jobban néz ki hogy egyformán van ott, mint hogy csak a helye két dugóval. Sok feljebb sorolt autónál széria. Az Astrából kihagyták. Ezek szerint a kupénál alap.

Link to comment
Megosztás:

De minek? :D

Egészséges és fiatal ember számára minden bizonnyal semmi haszna, de én el tudok képzelni olyan helyzetet ahol jelentősen megkönnyíti az autóból való kiszállást... meg aztán csak van valami értelme ha a Coupéba gyárilag is raktak ilyet, pedig csak alig 3,5cm-rel alacsonyabb a sima G Astránál...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Lenne 1 surgos kerdesem, 1 astra g-m van 3 ajtos,elszakadt a bovden mind2 ulesemben, talaltam neten "sport" valtozatu uleseket, csavo sokkal olcsobban adna legzsakaok nelkul, szoval, az a kerdes, hogy az en eredeti uleseimbol ami "szimpla" valtozatu kompatibilis e a sport verzioba?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Lenne 1 surgos kerdesem, 1 astra g-m van 3 ajtos,elszakadt a bovden mind2 ulesemben, talaltam neten "sport" valtozatu uleseket, csavo sokkal olcsobban adna legzsakaok nelkul, szoval, az a kerdes, hogy az en eredeti uleseimbol ami "szimpla" valtozatu kompatibilis e a sport verzioba?

Remélem hogy igen, mert én is szeretnék majd sportüléseket előre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Lenne 1 surgos kerdesem, 1 astra g-m van 3 ajtos,elszakadt a bovden mind2 ulesemben, talaltam neten "sport" valtozatu uleseket, csavo sokkal olcsobban adna legzsakaok nelkul, szoval, az a kerdes, hogy az en eredeti uleseimbol ami "szimpla" valtozatu kompatibilis e a sport verzioba?

Most arra gondolsz hogy a sima (nem sport) ülés oldallégzsákja belemegy-e a sportülésbe? Elsőre azt mondtam volna hogy igen, de utánanézve kiderül hogy külön cikkszámon vannak, még látszatra azonos kivitelű légzsákokat nézve is. Pl. vezetőülés oldallégzsákja bézs fedlappal más számon van Coupé/Cabriohoz és más 3/4/5 ajtóshoz illetve Caravanhoz. Hogy pontosan mi a különbség azt nem tudom, meg lehet hogy ettől még belemegy, én eddig még csak Coupé oldallégzsákot láttam kiszedve. Én próba nélkül nem merném megvenni azt az ülést...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Miért, a sima (nem Coupé) Astrában ott nincsen?

Nekem ott gyárilag volt kapaszkodó, de kidobtam és raktam be helyette szemüvegtartót.

Szemüvegtartót? Erről mesélhetnél kicsit bővebben. Hogyan, miből stb :icon1:

Kínlódok, hogy hová rakjam a napszemüveget, és hát elég hülyén néz ki 1 állított szemüvegtartó a kézifék mögötti "rekeszben".

Link to comment
Megosztás:

Közben rákeresgettem. Ami nem világos, hogy nálam Classic II-nél, mivel alapból ott nincs kapaszkodó, fel lehet-e szerelni... Erre valaki tudja a választ?

(Gondolom igen, csak akkor kell-e bármit még beszerezni hozzá)

Sztem azzal lesz gond, hogy csavaros, vagy műanyag pöckös a rögzítése.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.