Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

koszonom valaszod, hat, nem tudom, mit tegyek... , cakkon pakk lenne a szett 580RON + postakoltseg(kb 3800ft+posta), eleg jo allapotu...

Most arra gondolsz hogy a sima (nem sport) ülés oldallégzsákja belemegy-e a sportülésbe? Elsőre azt mondtam volna hogy igen, de utánanézve kiderül hogy külön cikkszámon vannak, még látszatra azonos kivitelű légzsákokat nézve is. Pl. vezetőülés oldallégzsákja bézs fedlappal más számon van Coupé/Cabriohoz és más 3/4/5 ajtóshoz illetve Caravanhoz. Hogy pontosan mi a különbség azt nem tudom, meg lehet hogy ettől még belemegy, én eddig még csak Coupé oldallégzsákot láttam kiszedve. Én próba nélkül nem merném megvenni azt az ülést...

Link to comment
Megosztás:

Közben rákeresgettem. Ami nem világos, hogy nálam Classic II-nél, mivel alapból ott nincs kapaszkodó, fel lehet-e szerelni... Erre valaki tudja a választ?

(Gondolom igen, csak akkor kell-e bármit még beszerezni hozzá)

De vannak műanyag csavartakarók a tetőkárpiton? Fel lehet szerelni a kapaszkodót? Ha igen, akkor a napszemüvegtartót is, mert ugyanazok a csavarok tartják mindkettőt.

Link to comment
Megosztás:

De vannak műanyag csavartakarók a tetőkárpiton? Fel lehet szerelni a kapaszkodót? Ha igen, akkor a napszemüvegtartót is, mert ugyanazok a csavarok tartják mindkettőt.

Ugyanaz a helyzet nálam is, mint Stofl-nál. Van két műanyag takaró és annyi. Amennyire a képeken láttam, kb. van 1-1 horony a takaró mögött, de bármi amibe a csavart be tudod hajtani nincs sehol, na meg ugye csavarom sincs. Amiket neten találtam angol leírást, ott konkrétan az eredeti műanyag takaróba hajtottak be csavart és kész. Kicsit sufni megoldás, de úgy tűnik működhet.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz a helyzet nálam is, mint Stofl-nál. Van két műanyag takaró és annyi. Amennyire a képeken láttam, kb. van 1-1 horony a takaró mögött, de bármi amibe a csavart be tudod hajtani nincs sehol, na meg ugye csavarom sincs. Amiket neten találtam angol leírást, ott konkrétan az eredeti műanyag takaróba hajtottak be csavart és kész. Kicsit sufni megoldás, de úgy tűnik működhet.

Én is a műanyag takaróra fogattam fel, csak arra kell figyelni, hogy a felfogató csavar ne legyen útba a takaró füleinél, különben nem pattan vissza rendesen a helyére.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Insignia ablaktörlőspricni beszerelve, volt szenvedés, mire kijöttek a régiek a helyükről. Semmi beállítás, és hihetetlen jól terít!! Egy spriccolással vizes az egész ablak, és azt kenegeti az ablaktörlő, nem úgy, mint a régivel. Megérte!

Én holnap akarom beszerelni őket. Viszont első ránézésre úgy tűnik sajnos nem áll teljesen vízszintesen a fúvónyílás az egyik fejen. Próbáltam állogatni de meg sem mozdul. Nem tudom, hogy neki merjek e álni az egésznek, lehet hogy rosszul hord és állítani sem tudom majd. Tudja valaki, hogy hogy lehet ezeket állítani?

Link to comment
Megosztás:

Én holnap akarom beszerelni őket. Viszont első ránézésre úgy tűnik sajnos nem áll teljesen vízszintesen a fúvónyílás az egyik fejen. Próbáltam állogatni de meg sem mozdul. Nem tudom, hogy neki merjek e álni az egésznek, lehet hogy rosszul hord és állítani sem tudom majd. Tudja valaki, hogy hogy lehet ezeket állítani?

Kell hozzá célszerszámot venni, vagy csinálni.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=622&page=361#entry830956

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Okay. Bár ugyan olyan kagyló, mint a sportülés, szólva csúszka nincs, hacsak nem 40kg vagy, de ezt nem hinném. :)

Értem én, de érzésre valahogy nekem nem jön be a bőr, nem tehetek róla. Takarítani könnyebb az biztos, mégis sokkal jobban szeretem a mostani kárpitot. Arról nem is beszélve, hogy pillanatnyilag a futóműre akarok költeni. Gumik kellenek, aztán ültetni szeretném, az üléstéma talán jövőre jöhet szóba.

Link to comment
Megosztás:

Már csak egy utolsó kérdésem maradt ezzel a napszemüveg tartós témával kapcsolatban. Ahogy nézegetem a Cromax-ot, kétféle van. Az egyik Corsa C-hez (ami elvileg jó lehet a G Astra-ba) és a másik ami Astra H, Zafira B, Corsa D és Meriva A-ba való. Tudja esetleg valaki, hogy mi a különbség a kettő között?

Link to comment
Megosztás:

Már csak egy utolsó kérdésem maradt ezzel a napszemüveg tartós témával kapcsolatban. Ahogy nézegetem a Cromax-ot, kétféle van. Az egyik Corsa C-hez (ami elvileg jó lehet a G Astra-ba) és a másik ami Astra H, Zafira B, Corsa D és Meriva A-ba való. Tudja esetleg valaki, hogy mi a különbség a kettő között?

Nem tudom, hogy van e különbség, én a Corsa C-hez valót rendeltem és tettem fel. A Cromax-on talált képek alapján különbséget nem látok közöttük. Egyébként nem tökéletesen követi az alakja a tetőkárpitban lévő fogantyúívet, lehet hogy a másiké igen, nem tudom, de nekem így is nagyon tetszik :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy van e különbség, én a Corsa C-hez valót rendeltem és tettem fel. A Cromax-on talált képek alapján különbséget nem látok közöttük. Egyébként nem tökéletesen követi az alakja a tetőkárpitban lévő fogantyúívet, lehet hogy a másiké igen, nem tudom, de nekem így is nagyon tetszik :icon1:

És mekkora szemüveg fér bele?

lehet egyet én is veszek, ha eladom, akkor meg leveszem majd....

Link to comment
Megosztás:

Az én szemüvegem kétszer beleférne, pedig elég nagy fejem van :D. Egyébként kerületileg akkora, mint a fogantyú és kb 2 szer olyan vastag.

:)

Akkor jó lesz. Csinálsz róla képet, felszerelve és kinyitva, hogy milyen a belseje? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ezek nem tudom milyen képek, de mintha nem mind ugyanazt az autót ábrázolná... De itt vannak az én képeim a szemüvegtartóról és a szerelésről, az egyiken még a cikkszám is látszik hogy tudjátok mit kell rendelni (ez Corsa C szemüvegtartó):

1112121-20130721-jpRii7.jpg

1112122-20130721-ZzmU68.jpg

1112123-20130721-vTztP4.jpg

1112124-20130721-HQVAPS.jpg

1112125-20130721-A9oQU9.jpg

1112126-20130721-du47wQ.jpg

1112127-20130721-7VAMfO.jpg

1112128-20130721-EkYIs7.jpg

1112129-20130721-qNESok.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

:)

Akkor jó lesz. Csinálsz róla képet, felszerelve és kinyitva, hogy milyen a belseje? Köszi!

Úgy látom már nem szükséges képet felraknom, jobbat én sem tudnék, mint a többiek.

AZ insignia fúvóka is a helyére került közben, tényleg nem kell állítani, de azért majd egy célszerszámot én is csinálok.

Van még egy problémám, bár ez lehet, hogy nem teljesen fórum témakör. A külső küszöbtakaró díszlécet a B oszlop ajlától az első ajtó közepéig elengedte bármi is fogta oda. Tudna valaki segíteni, abban, hogy mi fogja fel, hogy tudom megcsinálni, és mit kell beszerezni hozzá. Nem akarok tudatlanul nekiálni! Előre is kösz mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom már nem szükséges képet felraknom, jobbat én sem tudnék, mint a többiek.

AZ insignia fúvóka is a helyére került közben, tényleg nem kell állítani, de azért majd egy célszerszámot én is csinálok.

Van még egy problémám, bár ez lehet, hogy nem teljesen fórum témakör. A külső küszöbtakaró díszlécet a B oszlop ajlától az első ajtó közepéig elengedte bármi is fogta oda. Tudna valaki segíteni, abban, hogy mi fogja fel, hogy tudom megcsinálni, és mit kell beszerezni hozzá. Nem akarok tudatlanul nekiálni! Előre is kösz mindenkinek.

Ilyen rögzítő műanyag tartja oldalt a küszöböt. https://cromax.hu/-/186516-diszlec-rogzito-kapocs-opel-astra-g-1998-2009

Lehet csak elengedett, lehet eltört. Alulról pedig benyomós feszítőhüvelyes tartja, ha le akarod venni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen rögzítő műanyag tartja oldalt a küszöböt. https://cromax.hu/-/186516-diszlec-rogzito-kapocs-opel-astra-g-1998-2009

Lehet csak elengedett, lehet eltört. Alulról pedig benyomós feszítőhüvelyes tartja, ha le akarod venni.

Valamennyire belátni a díszléc mögé, látni valmilyen fém tüskéket a küszöblemezből kiállni,akkor biztos ezekbe akad be a rögzítő amit belinkeltél, viszont nem látom a rögzítőt a diszlécen, inkább csak valami tartó szerűséget ami rögszítőt a díszléchez fogja. Az infó alapján már meg tudom csinálni. Kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Valamennyire belátni a díszléc mögé, látni valmilyen fém tüskéket a küszöblemezből kiállni,akkor biztos ezekbe akad be a rögzítő amit belinkeltél, viszont nem látom a rögzítőt a diszlécen, inkább csak valami tartó szerűséget ami rögszítőt a díszléchez fogja. Az infó alapján már meg tudom csinálni. Kösz a segítséget!

Szia!

Igen,jól láttad,azokba a fém tüskékbe akad be a patent.

K_p565_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p569_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p570_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Közben elkészült az Insignia fúvókaállító. Egy hatos imbuszkulcsot használtam. Vasfűrésszel belevágtam a vályatokat, majd a közepét kifúrtam 4-es fúróval, a hatlap éleit lereszeltem gömbölyűre. Mivel a vágatok nem bizonyultak elég szélesnek, még egy milis flexkorongal kiszélesítettem. Íme az eredmény:

http://kepfeltoltes.hu/view/130723/Insignia_f_v_ka_ll_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem szép, de a célnak megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.