Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

X1/74...X24/4 Fekete/Lila vezetéket keress, ez a hátsó ablaktörlő áramszála.

Behr, vagy Delphi?

Amúgy, itt megtalálod, bármelyik is van neked...

köszönöm a választ!

behr rendszer van a gépben,de sajnos annyi műszaki véna nincs bennem, ami a javításhoz kell, a leírás alapján...

na majd keresek egy szakit!

köszönöm mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Veramonnal kapcsolatban kérdeznék valamit.

Ha az átlagfogyasztásnál mér nekem mondjuk 3.2L\100Km-t(1.00000 szorzónál)l, de a tankoláskor nekem 7.8 L\Km jön ki, akkor a korrekciónál azt kell ebállítanom , hogy 7.8/3.2=2.4375. Tehát 2.4375-öt kell a korrekciónál beállítanom?

Link to comment
Megosztás:

Hogy a fenében mér ennyire eltérő értéket? Sztem a korrekció az max néhány százaléknyi eltérés korrigálására való, motorállapot illetve gumiméret függvényében. Az ECU és a gumiméret a Veramon menüjében jól van beállítva?

5,75 L benzint tankoltam.Pont 100km mentem(csak város).A Veramon 0,9L\100Km mutatott, mivel a szorzó 1,00000 volt.Az 5,75-öt osztottam 0,9-el, és így kijött 6,3888.Ennyire állítottam most a korrekciót.

ECU-t az én esetemben nem kell beállítani, mert nincs is(mármint a veramon menöjében).Megkérdeztem anno a David Bendát és azt írta, hogy ne állítsak be semmilyen ECU-t, mert nekem Z14XEP a motorom és nekem a veramon az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Ebben a videóban lesz válasz, igaz motorkerékpárról beszélnek, de szerintem személygépjárművek is dettó.

Zala Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség - Szekér Géza (főosztályvezető)

21:10-tól a lényeg

http://youtu.be/AOFEtJsnbMw#t=21m12s

Eddig a KPM-hez hordtam muszakira. Ezutan majd megprobalok egy kisebb muszaki allomast. A teli kerekeket rakom fol es fol sem fog tunni senkinek! Szerintem!

Majd meglatjuk!

Link to comment
Megosztás:

Eddig a KPM-hez hordtam muszakira. Ezutan majd megprobalok egy kisebb muszaki allomast. A teli kerekeket rakom fol es fol sem fog tunni senkinek! Szerintem!

Majd meglatjuk!

Mivel annyi féle felszereltség van hogy szinte követhetetlen és ha szakszaerűen van megcsinálva nem hiszem hogy kiszúrják hogy eredetileg dobfékes volt. Szerintem másra fognak utazni. Pl drl neoncsövek folia stb stb.

Link to comment
Megosztás:

Mivel annyi féle felszereltség van hogy szinte követhetetlen és ha szakszaerűen van megcsinálva nem hiszem hogy kiszúrják hogy eredetileg dobfékes volt. Szerintem másra fognak utazni. Pl drl neoncsövek folia stb stb.

Én most LED-esítem a 40 éves motorom hátsó lámpáját, remélem azért nem szólnak. Elvileg még nagyobb fényereje lesz mint gyárilag. :)

Link to comment
Megosztás:

Márpedig a magyar mentalitás és jogszabály értelmezés N E M G Y Á R I . Ném joú. :)

Szerintem műszakira szerelj fel egy eredeti lámpát ;)

Tudom, hogy műszakin szólhatnak érte, de hidd el valahol elnézik....

Pl a KPM-esek mennyit küzdöttek vele fékpadon, hogy átmenjen. 40 éves, küllő kerekes, dobfékes, padon katasztrófa. :)

Link to comment
Megosztás:

Eddig a KPM-hez hordtam muszakira. Ezutan majd megprobalok egy kisebb muszaki allomast. A teli kerekeket rakom fol es fol sem fog tunni senkinek! Szerintem!

Majd meglatjuk!

Szerintem nem veszik észre ugyanis jött ki G astra hátsó tárcsafékkel ők viszont nem tudják hogy ez abból a szériából való-e. Ráadásul ( persze én nem kpm-nél vizsgáztattam az enyémet ) nekem a hátsó tengelyen defekt miatt eltérő gumik vannak és észre sem vették. Te ne szolj majd ha észre veszik mond hogy gyárilag ilyen volt :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó volna, ha tudnátok segíteni. A problémám a következő. A klíma kikapcsolása után – nem tudok rá jobb szót – égett porszag árasztja el a kocsit. Sajnos semmit sem tudok arról, hogy mi hová van beépítve, (hőcserélő, stb..). Amikor márciusban megvetetem a kocsit kicseréltem többek között a pollenszűrőt is. A régi szűrő gyakorlatilag úgy volt belegyűrve, nagyobb volt, mint a belevaló. Lehetséges, hogy por került a hőcserélőre és annak van ez a szaga. Vagy valami más oka van. A klímát kitisztítottam klímatisztítóval, amikor a szűrőt cseréltem, a „klímaszag” eltűnt, viszont ez a porszag egyre rosszabb. Van valakinek valami javaslata a probléma megoldására. (Szakihoz nem szeretném vinni). Előre is kössz!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó volna, ha tudnátok segíteni. A problémám a következő. A klíma kikapcsolása után – nem tudok rá jobb szót – égett porszag árasztja el a kocsit. Sajnos semmit sem tudok arról, hogy mi hová van beépítve, (hőcserélő, stb..). Amikor márciusban megvetetem a kocsit kicseréltem többek között a pollenszűrőt is. A régi szűrő gyakorlatilag úgy volt belegyűrve, nagyobb volt, mint a belevaló. Lehetséges, hogy por került a hőcserélőre és annak van ez a szaga. Vagy valami más oka van. A klímát kitisztítottam klímatisztítóval, amikor a szűrőt cseréltem, a „klímaszag” eltűnt, viszont ez a porszag egyre rosszabb. Van valakinek valami javaslata a probléma megoldására. (Szakihoz nem szeretném vinni). Előre is kössz!!!

Szia!

milyen égett szag?pl:müanyag égett szag?vagy por égett szaga?

lehet hogy a höcserélöd poros azt kitudod fujatni levegövel!,vagy ha a fütöradiátorod poros ,és azt érzed!csak azt kifújatni levegővel úgy lehet hogy szét kell szedni a középkonzol alját!egy próbát megér

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új vagyok itt a fórumon.Szeretném a segítségeteket kérni.

Van egy G Astrám (Z14XEP) és azt olvastam, hogy elvileg ezekbe a kocsikba pár érzékelő beépítésével és az irányító cseréjével elérhető a tempomat. Ugyanakkor a TID is fejleszthető MID-é, ami már átlagfogyasztást és folyadékszinteket is mér. Más oldalakon ezt a motortípust pedig kizárták, hogy nem lehet megoldani, illetve nagyon költséges.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi az igazság.

Köszönettel:

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.