Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

nem is sok, gondolkozok a megcsinálásán.

Te szerelted át?

A kézifékkötél cserén kívül mindent én csináltam! Nem egy nagy munka! Az ár nagyban függ hogy mennyiért tudod beszerezni az alkatrészeket! Ha a tárcsából és betétből új kell akkor az még+30 ezer költség kb!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kézifékkötél cserén kívül mindent én csináltam! Nem egy nagy munka! Az ár nagyban függ hogy mennyiért tudod beszerezni az alkatrészeket! Ha a tárcsából és betétből új kell akkor az még+30 ezer költség kb!

Ha úgy alakul tudsz segíteni?

nagyon távlati terv, csak kérdezem.

nem merek ilyesmihez hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére a téli gumik lemezfelnin vannak! Nem is látszódik igy hogy tárcsás a hátsó fék is! Semmiképp nem megyek KPM-re mert a utólag beépített gyári xenon miatt is parázok egy kicsit! Bár akitől vettem kopletten a xenon rendszert azt mondta hogy mondjam azt hogy gyárilag xenonos volt az autó és nem fognak kötekedni!

Ezt ugye Te sem hiszed el!?

Link to comment
Megosztás:

Az hogy tárcsa vagy dob került hátra nem motor függő volt hanem felszereltség (inkább) :icon1:

Azt honnam tudják pontosan,hogy milyen hátsófékkel jött ki a gyárból?

Motorfüggő volt, amennyire tudom kb. 100Le a határ, efelett már hátul is tárcsa van, alatta dob. 1.6 még éppen dobfékes, 1.8-tól már hátul is tárcsa van, dízeleket nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Ezt ugye Te sem hiszed el!?

Miért?

Én nem mondanék semmit, ha a teljes gyári xenonszett át van építve (az automata szintszabályzótól a fényszórómosóig minden), akkor miért hinnék azt a vizsgabiztosok hogy nem gyári? A xenonszett anno feláras extra volt, bármelyik motorhoz meg lehetett rendelni, akár Z14XE-hez is. Idehaza meg a vizsgabázisoknak nincs semmiféle nyilvántartásuk az egyes autótípusok szériafelszereltségeiről illetve a hozzájuk rendelhető extrákról, és mivel nálunk a németekkel ellentétben a forgalmiba sincsenek beírva az efféle extrák, ha a kivitelezésben és a működésben egyébként nincs kivetnivaló, akkor mi okuk lenne azt gondolni hogy az autóban levő xenonszett utólag, szabálytalanul lett beépítve?

Link to comment
Megosztás:

Miért? :huh: Az hogy tárcsa vagy dob került hátra nem motor függő volt hanem felszereltség (inkább) :icon1:

Azt honnam tudják pontosan,hogy milyen hátsófékkel jött ki a gyárból?

De például nekem hátul tárcsa van,ismerősnek dob,mindkettő elegance felszereltség :huh:

Arra gondoltam hogy pl az olyan autókat amit csak tárcsával adtak ki hátul is és azt valaki átalakítja dobra az tuti bukta. De mondjuk ez hülyeség is nem tudom egyáltalán valakinek ilyen eszébe jutna.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni. Kiépítettem az óracsoportban a Xenon kijelzést.

Nos vagy a DRL vagy a tompított visszajelzésére szeretném használni, de elakadtam a bekötéssel.

A DRL relézve van gondoltam ide rákötöm és jó lesz. Egyáltalán a Xenon lednek +12V-ot kell adni?

Szerintetek hova kössem be a relére hogy jó legyen?

87a nem jó ekkor világít a visszajelző de ég a tompított és a drl is egyszerre ami ugye szabálytalan.

87 sem jó ekkor nem jelez vissza bár a drl és a tompított úgy működőik ahogy kell.

Ötletek? Köszi.

Foto_RLP52-24_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

87 a jó, de visszajelző a km/h-ban kap +12V-ot, és testet kell neki adni hogy világítson.

Visszajelzőt kösd a 85-re. Amíg nincs helyzetjelző addig az izzón keresztül testeli a LED-et.

Amikor világít a helyzetjelző, akkor a 85 is +12V-ot kap. A LED nem fog világítani.

Köszi a tippet.

Sajnos így sem jó, sőt sehogy sem. Lehet kinyírtam a ledet a próbálkozásokkal. Majd ha lesz kedvem szétszedem egyszer a műszeregységet és megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Motorfüggő volt, amennyire tudom kb. 100Le a határ, efelett már hátul is tárcsa van, alatta dob. 1.6 még éppen dobfékes, 1.8-tól már hátul is tárcsa van, dízeleket nem tudom.

Hát mi egy 1.6-os 100Le szedtük le! De láttam már 1.4 kombin is! Nem is a tárcsa az extra hanem az hogy 4 lyukosztáshoz is adták! Az a ritkább! Mert ugye az 1.8 az már 5 csavaros sőt sok 1.6-os is az!

Link to comment
Megosztás:

Miért?

Én nem mondanék semmit, ha a teljes gyári xenonszett át van építve (az automata szintszabályzótól a fényszórómosóig minden), akkor miért hinnék azt a vizsgabiztosok hogy nem gyári? A xenonszett anno feláras extra volt, bármelyik motorhoz meg lehetett rendelni, akár Z14XE-hez is. Idehaza meg a vizsgabázisoknak nincs semmiféle nyilvántartásuk az egyes autótípusok szériafelszereltségeiről illetve a hozzájuk rendelhető extrákról, és mivel nálunk a németekkel ellentétben a forgalmiba sincsenek beírva az efféle extrák, ha a kivitelezésben és a működésben egyébként nincs kivetnivaló, akkor mi okuk lenne azt gondolni hogy az autóban levő xenonszett utólag, szabálytalanul lett beépítve?

Nálam kompletten át lett rakva minden! Aki nem tudja hogy utólag lett a xenon rendszer(mosó,automata szintszabályozó,lámpakapcsoló,visszajelző led) beépítve az meg nem tudja mondani hogy nem e így jött ki a gyárból!

De azért tartok a vizsgától. Úgy ahogy igazoltatásoknál is hogy nem e valamilyen tudatlan rendőrt fogok ki aki cseszegetni fog mert neki azt mondták hogy nincs astra xenonnal!

Link to comment
Megosztás:

Attól is függött, hogy melyik piacra gyártották. Német piacra simán raktak tárcsaféket kisebb motorhoz is, keletebbre meg rakták a dobot. Ismerősnek van 1.6 75LE F Astraja gyárilag tárcsafékkel hátul...

Igen,jellemzően a nyugati piacokra gyártott modelleknél ugyanazon felszereltségi szint több extrát foglalt magába

Az enyémnek Ausztriában volt az 1.gazdája :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Attól is függött, hogy melyik piacra gyártották. Német piacra simán raktak tárcsaféket kisebb motorhoz is, keletebbre meg rakták a dobot. Ismerősnek van 1.6 75LE F Astraja gyárilag tárcsafékkel hátul...

Igen,jellemzően a nyugati piacokra gyártott modelleknél ugyanazon felszereltségi szint több extrát foglalt magába

Az enyémnek Ausztriában volt az 1.gazdája :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tudom a 3, a 4, és az 5 ajtós astra hátsó ülése megegyezik.

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a kombié csak az ülőlapban tér el, vagy a háttámla sem passzol?

Szia, Én is úgy tapasztaltam, hogy a kombinál csak a hátsóülés és annak is az alja különbözik a 3-4-5 ajtósétól.

Link to comment
Megosztás:

panelos vagyok és semmi szerelési tapasztalatom nincs.

valahogy majd meg lesz ez is, meg ledezni is szeretném......

Azért egy garázs nem árt hozzá!

Szolnokhoz közelebb laknál akkor szívesen segítenék! Minden szerszámom meg van!

Ha az alkatrészek beszerzéséhez segítség kell akkor inkább szólj, nehogy fölösleges vásárlás legyen!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerencsére a téli gumik lemezfelnin vannak! Nem is látszódik igy hogy tárcsás a hátsó fék is! Semmiképp nem megyek KPM-re mert a utólag beépített gyári xenon miatt is parázok egy kicsit! Bár akitől vettem kopletten a xenon rendszert azt mondta hogy mondjam azt hogy gyárilag xenonos volt az autó és nem fognak kötekedni!

Ha a fényszóró búrád xenonos akkor mondhatod h gyári xenon van benne. Ha sima halogénes a búra akkor azt még sajnos a rendőr is ismeri és csúnyán birságol.

Link to comment
Megosztás:

Ha a fényszóró búrád xenonos akkor mondhatod h gyári xenon van benne. Ha sima halogénes a búra akkor azt még sajnos a rendőr is ismeri és csúnyán birságol.

Gyári Hella projektoros xenon fényszóróim vannak Osram d2s 4300K izzóval! A sima burába nem tennék sosem xenont mert én is utálom mikor kifolyik a szemem úgy vakít ha jön egy ilyen szemben!

Link to comment
Megosztás:

Azért egy garázs nem árt hozzá!

Szolnokhoz közelebb laknál akkor szívesen segítenék! Minden szerszámom meg van!

Ha az alkatrészek beszerzéséhez segítség kell akkor inkább szólj, nehogy fölösleges vásárlás legyen!

nagyon köszönöm, 110km tőlem, még mindig olcsóbb mintha szervizbe vinném:)

Tiszasüly-t már meglátogattam egyszer annó:)))))

akkor ha már itt tartok akkor rádírok.

ha minden alkatrész megvan, akkor egy nap alatt kész?

Köszi,

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.