Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hááát látod, ez a nem mindegy, ha ott valami nem passzol, akkor abból komoly sérülés is lehet!

Mert tuti kinyillik, csak hogyan, mi szakad, mi röpköd, és ha a szemét kinyomja egy repülő darab? :o

Szia,

amit én vettem abban ugyanott, ugyanúgy volt a "perforáció" vagy kikönnyítés.

miliméterre pontosan. de ez az én véleményem...ha nem így lett volna bele se raktam volna a verdába.

üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt. Egy kérdésem lenne.

Egy y20dth g astrába szeretném utólag belevarázsolni a tempomatot. Eddig csak benzineseknél hallottam hogy megoldhato. Nálam is működne szerintetek a tempomatos karral a megfeleő fék meg kuplung kapcsolóval?

Szia

nekem Y17dt van egy kapcsolós kar kellett meg a kuplung,fékkapcsoló....nomeg a motortér kábeleket kellett behuzatnom.

megoldható dieselbe is.

üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

megszületett a dolog
ne akarj ülésfűtést semmi nincs meg hozzá gyárilag
oldallégzsák műszerfalban nincs de elő van készítve az utastérben ,érzékelő kábelek hiányoznak
megvan minden hangszóród
gyári utánfutó előkészítés nincs csak a műszerfalban
érdekes hogy egy fék lámpa vezeték megy hátra nálam 3

abs megvan mind a 4érzékelő

központi zár ok
utasoldali ülésfoglaltság érzékelés be van kábelezve ez érdekes
első ablakok előkészítve csak ajtókábelt kell cserélni ha nincs meg a működtető motor csatlakozója az ajtón belül

ha 4 ajtós lenne a műszrfalban megvan a hátsó e ablakok előkészítése
ami érdekes hogy az elektromos tükör bekötés hiányzik de fűtése van



  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A könnyítés a légzsák nyíláshoz tényleg ugyanott van és ugyanakkora. Max meg kell nyomkodni átszereléskor, és a keménysége is kiderül. De amennyi erő van egy légzsákban robbanáskor, sztem kiszakít bármit.

Hááát látod, ez a nem mindegy, ha ott valami nem passzol, akkor abból komoly sérülés is lehet!

Mert tuti kinyillik, csak hogyan, mi szakad, mi röpköd, és ha a szemét kinyomja egy repülő darab? :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt. Egy kérdésem lenne.

Egy y20dth g astrába szeretném utólag belevarázsolni a tempomatot. Eddig csak benzineseknél hallottam hogy megoldhato. Nálam is működne szerintetek a tempomatos karral a megfeleő fék meg kuplung kapcsolóval?

Ismerősömék ugyan ilyen motoros zafirájában be van vezetékelve, csak egy kormánykapcsoló kellene neki meg ha jól tudom op-commal engedélyezni.

Előbb bontsd le a kormányburkolatot és az irányjelző karnál keress egy plusz csatit, mielőtt feleslegesen vásárolnál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy AutoDia E327 nevű OBD kábelt. A bajom az, h a hozzá adott software annyit tud, h hibát kilovasni és ennyi. OPCOM-mal nem műkszik. A kérdésem, h tud valaki ehhez valami olyan softot amivel pl tempomatot lehet ki-be kapcsolni, MID-et állítani, KM-t átírni és egyebek? Vagy most csináltam egy rossz vételt? Neten nem igazán találtam dolgokat róla.

Köszöntem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy AutoDia E327 nevű OBD kábelt. A bajom az, h a hozzá adott software annyit tud, h hibát kilovasni és ennyi. OPCOM-mal nem műkszik. A kérdésem, h tud valaki ehhez valami olyan softot amivel pl tempomatot lehet ki-be kapcsolni, MID-et állítani, KM-t átírni és egyebek? Vagy most csináltam egy rossz vételt? Neten nem igazán találtam dolgokat róla.

Köszöntem :)

Ez már rosszul kezdődik. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez már rosszul kezdődik. :)

Értem én, h mire gondolsz, de nem nepperkedni akarok :) De ha jól tudom, ha órát cserélsz akkor azt a km állást kapod, ami a másikban van, mert az raktározza, de lehet rosszul tudom :) A lényeg, h nekem valami okosabb soft kellene, h tudjam otthon is bütykölni a verdám :)

Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem!

A hűtőventillátor 1.fokozata nem működik csak a 2-es. Ha jól tudom a klíma bekapcsolásakor az 1-es fokozatnak el kellene indulnia.

Olvastam már erről a hibáról itt a fórumon, de most nem találom.

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Én rögtön 2-3-ra szoktam kapcsolni.

1-re szerintem még sosem.

Hűtőventillátor nem fűtő!!! Ami a motortérben van! Ennek két fokozata van!

Még mindig aktuális, de megoldódni látszik Stofl cartárs segítségével!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

ha az ajtó csatiban megvan a tüske 90 % hogy be van kötve a műszerfalban is

bal oldalt van egy bazi nagy zöld csatlakozó lábtérnél leveszed a takarást, szétoldod a csatlakozást

feljegyzed hányas számú lábak vannak meg, megmondom mik vannak bekábelezve a műszerfalba.

72 és 75ös pinek felelnek az ablakműködésért ezek a csatlakozóban látható legnagyobb tüskék

2 sorban 10 ilyen nagy tüske van

Szia!

Ez a csati engem is érdekelne,mert találtam én is egy ilyet a bizitáblánál, csak nekem nincs bedugva sehová.

Baj az hogy az enyém csak úgy lóg a semmibe? Meg az hogy nekem csak 4 láb van bekötve rajta?

Hogy nevezik ezt a csatit? Kérhetnék valami leírást hogy hova minek kellene lenni bekötve, és mi az a 4 ami már meg van?

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_14.46.31m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi előre is.

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

Kivárom akkor lehet, Esetleg pont az egyiket rendelted a kettő közül vagy másikat is láttál? Belinkeled nekem amit rendeltél, hogy meglegyen?

Köszi!

Szia!

Meg jött a burkolat, de még nem építettem be.

A lufi simán nyílna, ha akarna szerintem attól nem félek, viszont a felülete eléggé más mint a gyárinak.

Tulajdonképp egy fröccsöntött műanyag. Egy picivel jobbra számítottam ugyan, de nem sokkal.

Ezért az árért szerintem meg is éri, ha eltudod fogadni hogy nem ugyanaz az anyag, mint ami eddig volt.

Így néz ki az eredeti mellett:

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.50.39m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.51.17m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én egyelőre kicserélem magamnak, aztán ha nem tudom megszokni, majd meg reparálom a gyárit.

Módosítva : kahon
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Meg jött a burkolat, de még nem építettem be.

A lufi simán nyílna, ha akarna szerintem attól nem félek, viszont a felülete eléggé más mint a gyárinak.

Tulajdonképp egy fröccsöntött műanyag. Egy picivel jobbra számítottam ugyan, de nem sokkal.

Ezért az árért szerintem meg is éri, ha eltudod fogadni hogy nem ugyanaz az anyag, mint ami eddig volt.

Így néz ki az eredeti mellett:

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.50.39m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.51.17m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én egyelőre kicserélem magamnak, aztán ha nem tudom megszokni, majd meg reparálom a gyárit.

Bocs, hogy ezt mondom, de ez kibaronda! Mondtam hogy nagyon gázos ez az utángyártott burkolat. Jobb lett volna, ha a dudagombot cserélted volna. Mert neked nem hiányos a pereme és az új dudagomb simán eltakarta volna, mivel annak van egy kis pereme is, amivel oda kell ragasztani.

opel_dudagomb_javitas_5.JPG

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Meg jött a burkolat, de még nem építettem be.

A lufi simán nyílna, ha akarna szerintem attól nem félek, viszont a felülete eléggé más mint a gyárinak.

Tulajdonképp egy fröccsöntött műanyag. Egy picivel jobbra számítottam ugyan, de nem sokkal.

Ezért az árért szerintem meg is éri, ha eltudod fogadni hogy nem ugyanaz az anyag, mint ami eddig volt.

Így néz ki az eredeti mellett:

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.50.39m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_15.51.17m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én egyelőre kicserélem magamnak, aztán ha nem tudom megszokni, majd meg reparálom a gyárit.

Tényleg nem szép. Lehet dobnék rá valamilyen fóliát, azért az dobna rajta egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Új vagyok itt,nemrég "jöttem". :D :D Az lenne a kérdésem,hogy a tempomat léptetőmotor motortípus függő? Azaz pl. egy X16XEL-es motorhoz csak az csak az "1.6-os" léptetőmotor jó? Az 1.8-asé nem? X16XEL-es motoros Zafira A-ról van szó,2000-es kiadás... Esetleg vki tud eladó léptetőmotort a fent emlitett motortípushoz???

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdés: Az elakadásjelző kapcsoló mellett -talán balról- a vakdugó alatt van egy bevezetékezett stekker (csatlakozó aljzat). Az mihez hivatott lenni? Ha ASR kapcsoló akar lenni,azt utólagosan be lehet építeni( mint a tempomatot) ,vagy felejtős?? Zafira A - X16XEL....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez a csati engem is érdekelne,mert találtam én is egy ilyet a bizitáblánál, csak nekem nincs bedugva sehová.

Baj az hogy az enyém csak úgy lóg a semmibe? Meg az hogy nekem csak 4 láb van bekötve rajta?

Hogy nevezik ezt a csatit? Kérhetnék valami leírást hogy hova minek kellene lenni bekötve, és mi az a 4 ami már meg van?

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_14.46.31m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi előre is.

üdv nekem ez a csatlakozó nincs meg a verdában, de ebben vezették azt hiszem a gyári xenon automata szintezését + függöny légzsákot de ez nem biztos. utána kell járnom.

Írd le nekem a verda adatait motortípus, évjárat, hány ajtós, milyen váltója van. megpróbálok utána nézni.

amiről mi dumáltunk a másik sráccal az másik csatlakozó ,baloldalt el kell távolítani a műanyagot a lábtérnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet másik típus is. A léptetőmotor csatlakozó nem változik.

De a felfogatása, és ebből adódóan a bowdwen hossza változó. Meg a legkisebb utazósebesség nálam 40km/h.

Nekem X16XEL-nél, az akku mellett van a csati.

Omega A tempomat került bele, de a bowden rövid volt. (kismotor szervíz megoldotta a rövid bowdent)

Nem bántam meg...

Köszi a gyors választ. Nekem is ott van a csati,és sztem én sem fogom megbánni... :D Jó bele a Vectra B, Omega B tempomat motor is? A bowden végének bekötéséről is van infód? Esetleg fotó.... Megvan a helye neki v "mókolni kell" egy kicsit? A másik kérdésemről is tudsz vmit mondani?

Módosítva : lecsoo76
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez a csati engem is érdekelne,mert találtam én is egy ilyet a bizitáblánál, csak nekem nincs bedugva sehová.

Baj az hogy az enyém csak úgy lóg a semmibe? Meg az hogy nekem csak 4 láb van bekötve rajta?

Hogy nevezik ezt a csatit? Kérhetnék valami leírást hogy hova minek kellene lenni bekötve, és mi az a 4 ami már meg van?

http://kepfeltoltes.hu/view/140610/2014-06-10_14.46.31m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi előre is.

üdv ez a csatlakozó ZF 40-4 es csatlakozó kerestem vagy fél órát mire meglett . X49es más néven kabrióban is megvan csak máshogy néz ki.

és jól tippeltem ez a függönylégzsák csatlakozása

és a xenon automatika összes kábele ide futna be

Módosítva : mr. bb
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.