Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudom hogy a nappali menetjelzős (DRL) témában megoszlanak a vélemények, mégis azt szeretném tőletek kérdezni, hogy milyet ajánlanátok ehhez a lököshöz,illetve milyen tapasztalataitok vannak?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Mindenképp hosszúkásat vegyél, a kör alakú bután mutatna rajta.

Mindenkinek más tetszik, illetve az ajánlat is pénztárca függő.

Nekem most egy 5000e Ft-os db van fent, bár már volt vele gond és cseréltetni kellett így ha most vennem kéne ilyet vennék: http://www.vilagitas.eu/osram-led-drl-401-nappali-menetfeny

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mindenképp hosszúkásat vegyél, a kör alakú bután mutatna rajta.

Mindenkinek más tetszik, illetve az ajánlat is pénztárca függő.

Nekem most egy 5000e Ft-os db van fent, bár már volt vele gond és cseréltetni kellett így ha most vennem kéne ilyet vennék: http://www.vilagitas.eu/osram-led-drl-401-nappali-menetfeny

Igen a hosszúkás az alap, valóban csúnya lenne egy kerek valami ott.

Olyan 10-20 ezer forint körül gondolkodok, és láttam olyat is ami indexként is tud működni, nem tudom mennyivel lehet nehezebb a bekötése...

Link to comment
Megosztás:

Igen a hosszúkás az alap, valóban csúnya lenne egy kerek valami ott.

Olyan 10-20 ezer forint körül gondolkodok, és láttam olyat is ami indexként is tud működni, nem tudom mennyivel lehet nehezebb a bekötése...

Ami indexként is működik, nem fog osztatlan sikert aratni közúti ellenőrzés során.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.vilagitas...ppali-menetfeny ennek szerintem annyi a szépség hibája,16cm és nem lesz meg közte a 60cm.ű

") A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Vagyis ha elindítod a motor be kell kapcsolódnia, ha felkapcsolod a lámpát le kell kapcsolódjon ezt mind AUTOMATIKUSAN /nem kapcsolóval/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.vilagitas...ppali-menetfeny ennek szerintem annyi a szépség hibája,16cm és nem lesz meg közte a 60cm.ű

") A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Vagyis ha elindítod a motor be kell kapcsolódnia, ha felkapcsolod a lámpát le kell kapcsolódjon ezt mind AUTOMATIKUSAN /nem kapcsolóval/

Tiszta most már minden, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap láttam Debrecenben egy Astra G-t, amin a ködlámpa helyén valamilyen menetfény volt,

hasonlított egy fektetett "U" betűre és villogott az irányjelzővel együtt.

Tudtok erről valami információt adni, melyik ez a menetfény?

Előre is köszi!

O

Link to comment
Megosztás:

A kép miatt, vagy tényleg egy kicsit zöldes, netán meleg fehér színű?

Szerintem a kép miatt ilyen, én láttam már ugyanilyet élőben hideg fehér színe van. Pont úgy mint az enyém az is hideg fehér élőben de a képeken hol kék, hol meg majdnem sárga, attól függ telóval vagy fényképezővel csinálom e, és milyenek a fényviszonyok.

Amúgy pár kép az enyémről ha érdekel:

Működését pedig segíti egy modul amit DarthVödör jóvoltából használhatok. És még a műszerfalra is kitudtam építeni a visszajelzését.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kép miatt ilyen, én láttam már ugyanilyet élőben hideg fehér színe van. Pont úgy mint az enyém az is hideg fehér élőben de a képeken hol kék, hol meg majdnem sárga, attól függ telóval vagy fényképezővel csinálom e, és milyenek a fényviszonyok.

Amúgy pár kép az enyémről ha érdekel:

Működését pedig segíti egy modul amit DarthVödör jóvoltából használhatok. És még a műszerfalra is kitudtam építeni a visszajelzését.

"És még a műszerfalra is kitudtam építeni a visszajelzését."

ide vonatkozóan van -e út valami mutatód? pontosan mi kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kép miatt ilyen, én láttam már ugyanilyet élőben hideg fehér színe van. Pont úgy mint az enyém az is hideg fehér élőben de a képeken hol kék, hol meg majdnem sárga, attól függ telóval vagy fényképezővel csinálom e, és milyenek a fényviszonyok.

Amúgy pár kép az enyémről ha érdekel:

Működését pedig segíti egy modul amit DarthVödör jóvoltából használhatok. És még a műszerfalra is kitudtam építeni a visszajelzését.

Nagyon szép, ilyet gondoltam Én is. Indexesekről mi a véleményed, a rendőr témán kívül?

Link to comment
Megosztás:

"És még a műszerfalra is kitudtam építeni a visszajelzését."

ide vonatkozóan van -e út valami mutatód? pontosan mi kell hozzá?

Háát részben van. Beszélsz DarthVödörrel csinál neked egy vezérlő modult, mert ugye nem mindegy hány Volt megy a lednek (párat elsütöttem az elején mikor csak úgy kísérleteztem hozzáteszem nincs ilyen téren tudásom, csak annyi hogy ha megmondják mit hova kössek forrasszak azt megcsinálom) és ha kész van vele kérsz tőle ledet, meg ellenállást is és az óracsoport megfelelő helyére beforrasztva a csatlakozót bekötve működni fog.

De itt a mester leírása : https://sites.google.com/site/astragextra/d-r-l

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon szép, ilyet gondoltam Én is. Indexesekről mi a véleményed, a rendőr témán kívül?

Köszi! A bajom ezzel a típussal hogy a kábelek mentén felveszi a vizet és párásodik. Tehet vadonatúj korában a házát tele kell nyomni szilóva és nem lesz vele gond.

Nem tudom, nekem nem kellene indexes. Igaz ide már talán csak 1+ szálat kellene bekötni mindkét oldalra, de valahogy nem tetszett, tetszik. Ezt a sima DRL-t viszont nagyon szeretem, praktikus. Legközelebb ha veszek akkor pedig az Osram lesz, annak még erősebb a fénye, több a garancia rá.

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem . arra lennék kiváncsi mivel nincs el. rajzom a 2001 y17dt. caraván asztra-g-röl hogy a csomagtartoban van -e direkt 12v mert egy szivargyujto aljzatot szeretnék bekötni hütötáskához. kösz a választ.

Nincs ki kell építeni az XH 1 csatlakozóból.

Link to comment
Megosztás:

hogyne volna, baloldalt hátul fut a kábel meg lehet csapolni az ablak fűtésnek és a motornak is keress vastag fekete vagy piros kábelt de lehet fekete-lila is

test pont is van hátul

azon a feketén csak akkor van szufla ha felkapcsolod a hátso ablakfütést piro nálam nincs hátul.ugy oldottam meg hogy a testet ott hátul az áramszálat meg elölröl adtam meg az aljzatnak egy függö bizti aljzaton keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.