Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nem! Dehogy is..!. :) Csak gondoltam hatha akad valaki akinek van egy huzalozasi rajza ehhez az autohoz, de aztan fogtam egy muszert es kiszenvedtem a drotozasat magam. A helyzetet bonyolitotta hogy egy csatlakozon belul ( ECU "K" csati) is vannak azonos szinu vezetekek, igy nem usztam meg a muszeres azonositast. De "sertodesrol" szo sincs, pusztan azt koszontem meg hogy ha segiteni nem is tudtatok, gondolom azert paran elolvastatok a kisregenyemet.

Te csináltad meg? Az ECU legtöbbünk számára fehér terület... :-)
Link to comment
Megosztás:

Igen, es pont ezert nem mentem bele a szakmai reszebe. Viszont kozzeteszem a hiba okat ha szeretnetek, de kello tapasztalat es felszereles hijan kesz "eletveszely" belenyulni egy ilyen hibrid technologiaval felepitett ECU ba.

Te csináltad meg? Az ECU legtöbbünk számára fehér terület... :-)

Link to comment
Megosztás:

Igen, es pont ezert nem mentem bele a szakmai reszebe. Viszont kozzeteszem a hiba okat ha szeretnetek, de kello tapasztalat es felszereles hijan kesz "eletveszely" belenyulni egy ilyen hibrid technologiaval felepitett ECU ba.

Eszem ágában sincs belenyúlni. :D Viszont jó tudni, hogy van a fórumon olyan ember ,aki képes rá... Bár soha ne legyen rá szükségünk. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Igen, es pont ezert nem mentem bele a szakmai reszebe. Viszont kozzeteszem a hiba okat ha szeretnetek, de kello tapasztalat es felszereles hijan kesz "eletveszely" belenyulni egy ilyen hibrid technologiaval felepitett ECU ba.

Bár én se tudnék hozzányúlni, de szerintem közzétehetnéd a dolgot, mert vannak itt olyan emberek akik szerintem azért értenek még a forrasztáshoz :D egyszóval nekik lehet hasznos lenne az infó.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gazpedal jelado hiba ismet elojott, tehat ujra szet kell szedjem az ECU t. Ez a gazpedal jelado az en Astra G m nel (2005 16V Twinport 1.6 105 LE / 16XEP motor ) dupla, egymashoz kepest forditott jelet ado potenciometeres kialakitasu ( Hall erzekelo jobb lenne.. ). A ket potmeter jel kulonbozetet atlagolja az ECU biztonsagi okokbol. (Pl. Az egyik potmeter szakadasa eseten false ertek az atlag, igy tilt vagy hatarol / jelzest ad az ECU..stb) Tehat igy ez a jelado 6 porton csatlakozik. En a 6- kettot javitottam de ugy latszik mind a 6 ot meg kell csinaljam. Ma tanfolyamon vagyok de este majd szolgalok nemi infoval, fenykepekkel..stb. :) ( Az ECU javito szakiknak lehet nem leszek a kedvence, de szerintem nem tevednek ide a forumra...)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gazpedal jelado hiba ismet elojott, tehat ujra szet kell szedjem az ECU t. Ez a gazpedal jelado az en Astra G m nel (2005 16V Twinport 1.6 105 LE / 16XEP motor ) dupla, egymashoz kepest forditott jelet ado potenciometeres kialakitasu ( Hall erzekelo jobb lenne.. ). A ket potmeter jel kulonbozetet atlagolja az ECU biztonsagi okokbol. (Pl. Az egyik potmeter szakadasa eseten false ertek az atlag, igy tilt vagy hatarol / jelzest ad az ECU..stb) Tehat igy ez a jelado 6 porton csatlakozik. En a 6- kettot javitottam de ugy latszik mind a 6 ot meg kell csinaljam. Ma tanfolyamon vagyok de este majd szolgalok nemi infoval, fenykepekkel..stb. :) ( Az ECU javito szakiknak lehet nem leszek a kedvence, de szerintem nem tevednek ide a forumra...)

ha már ennyire benne vagy, csinálhatnál bele egy tempomatot is. lenne rá vevő :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kpzár-vezérlőt kellett cserélnem. Hogy a régi kulcs távirányítóját tudjam használni, össze kell gondolom tanítani őket. Ez ilyen "tech 2"-s művelet? Mert a sima "gyujtás ráad, gombot nyom" dologra nem reagált. Ha igen, tudnátok valakit ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kpzár-vezérlőt kellett cserélnem. Hogy a régi kulcs távirányítóját tudjam használni, össze kell gondolom tanítani őket. Ez ilyen "tech 2"-s művelet? Mert a sima "gyujtás ráad, gombot nyom" dologra nem reagált. Ha igen, tudnátok valakit ajánlani?

Gyanítom hogy igen... :unsure: Ha Dél - Pesti vagy akkor "Opel Puchele" (XXIII. ker / Soroksár ) . Általában korrektek, és nem drágák.

Módosítva : rfamp
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kpzár-vezérlőt kellett cserélnem. Hogy a régi kulcs távirányítóját tudjam használni, össze kell gondolom tanítani őket. Ez ilyen "tech 2"-s művelet? Mert a sima "gyujtás ráad, gombot nyom" dologra nem reagált. Ha igen, tudnátok valakit ajánlani?

szia törökbálint Wessz-i szerviz20 823366

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

olyan igény merült fel, hogy központi zár nyitásra (távirányítós-kulcs) nyíljanak az ablakok, akár úgy hogy amíg nyomjuk a nyitást addig megy lefelé az ablak, a zárásra becsukás meg van már csinálva (átkötés a kp-vezérlőben), tud valaki how2-t hozzá?

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

olyan igény merült fel, hogy központi zár nyitásra (távirányítós-kulcs) nyíljanak az ablakok, akár úgy hogy amíg nyomjuk a nyitást addig megy lefelé az ablak, a zárásra becsukás meg van már csinálva (átkötés a kp-vezérlőben), tud valaki how2-t hozzá?

előre is köszi!

ilyesmire gondoltam..

https://www.youtube.com/watch?v=1SVBD1L1A60

Link to comment
Megosztás:

ezen "csak" felmegy. amit írtál hogy neked meg is van. a másikra évek óta kutatom a megoldást de összesen egy autón láttam ilyet.

Van itt valaki fórumon aki elvileg meg tudja csinálni de nekem is elapadtak vele a "tárgyalások"

elég lenne egy leírás, onnan már csak össze lehetne rakni.. :)

eddig annyit sikerült kiderítenem, hogy a teljes zárásra van egy "total close pulse" bemenet a kpzárban, amire mindent felhúz/becsuk, tehát csak arra kell fesz. hogy ez megtörténjen, erre van a kpzrárban átkötve az a kábel is, hogy a távirányítóval is működjön a kulcsos "teljes zárás" funkció..

"total open pulse" nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.